Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik Sinopharmmal oltakoztatok...

Akik Sinopharmmal oltakoztatok, miert nem vartstok egy jobb vakcinara, pl Modernara vagy Pfizerre?

Figyelt kérdés
Mi miatt dontottetek emellett az EU-ban el nem ismert vakcina mellett? A hagyományos volta miatt valasztottatok? Vagy csak gyorsan kellett a plasztikkartya?

2021. máj. 11. 01:25
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
57%
Az teljesen rendben van, ha az ember úgy dönt, hogy beoltatja magát a kínaival, vagy bármelyik más oltással. Ehhez nincs szükség külső megerősítésre, azok az emberek alapból elmentek volna. Akik viszont nem, azok gyakorlatilag egy tömegmanipuláció áldozatai. A védettségi igazolvány bevezetése óta az emberek nem a saját döntésük révén oltatják be magukat, hanem azért mennek el az oltásra, mert kellenek a felmentések és kell a kártya, ami egyfajta státuszt szimbolizál, hogy ne lógjanak ki a sorból. Ez nyilvánvalóan társadalmi polarizációhoz vezet. Emlékszem, hogy valamelyik nap elmentem a könyvtárba visszavinni a könyveket. Két sor várakozott, az egyik sorban a védettségivel rendelkezők voltak, akiket beengedtek a könyvtárba, a másik sorban pedig mi álltunk, akik nem tehettük be a lábunkat a könyvtárba, akiktől félve vették el a könyveket. Láttam a bácsi szemén, aki az új érkezők eligazítását csinálta, hogy bántja ez az egész, és velünk, akiknek nem volt védettségink, nagyon kedvesen beszélt, úgy tűnt legbelül sajnálta, hogy mi nem vehetjük igénybe a könyvtár szolgáltatásait. Akarva, akaratlanul, de az beépül az emberek tudatába, hogy leprásként kezelték őket. Megjegyzem, egészséges embereket! Ugyanis a nem beoltott nem egyenlő a fertőzöttel. Ezek apró mozzanatok az életben, de egyéni szinten mindenki érzékeli a dolgok terhét. Bár legalább ha racionális oka lenne, akkor egy fokkal könnyebb lenne... tavaly októberben sokkal több áldozat volt, és még a kávéházak is nyitva voltak, most pedig maszkkal sem lehet egy helyiségbe bemenni 10 percre.
2021. máj. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
57%

# 41


Én meg szívem szerint kötelezővé tenném az oltást, mert az emberek sajnos nagy része nem éri fel ésszel, hogy csak ez a megoldás a járvány megállítására illetve minél hamarabb kialakul a nyájimmunitás, annál kisebb lehetőséget engedünk a mutációk számára! Egyesek mindenféle összeesküvés-elméletet sejtenek az oltás mögött.

2021. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
61%
42: szerintem pedig nem dönthetünk mások helyett. Nem vagyunk istenek. Én személy szerint érzékenyíteném az embereket, hogy tartsák tiszteletben mások határait, és ne akarjanak öntörvényűen másokat kontrollálni. Nem, nem mindenki konteós, ez egy természetes reakció. Szlávik is kimondta, hogy ez egy kb. 2 évig tartó gyógyszerkísérlet. Ha 2 év után biztonságosnak bizonyul, akkor több ember fogja beadatni, ha még szükséges lesz.
2021. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 Sindelar ***** válasza:
52%
#42: Egyetértek, ehhez hozzájön még az, hogy egyesek az elvakult szabályozás-ellenességük miatt nem oltatják be magukat. Miközben pont azért terebélyesedett el egyáltalán a járvány, mert a megfelelő szabályozásokat, korlátozásokat nem hozták meg időben, csak amikor már rég késő volt, tavaly március közepén, sőt, a tavaly nyári nyitás is nagyon korai volt még. Pont az elkésett szabályozások miatt jutottunk egyáltalán ilyen mélyre, és egyesek ennek ellenére nyafognak a korlátozások miatt, miközben pont az elkésett korlátozások miatt szabadult el a járvány.
2021. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
47%
44: hát pontosan. Meg ugye egy ilyen fertőzés ellen könnyen lehetne védekezni az alap higiéniai szabályok betartásával, pl. kézmosás, normális maszkhordás. Ha ez be lett volna tartva, akkor nincs járvány. Nyáron pedig a fenének nyitották meg a határokat... ha kibírtuk volna októberig, akkor valszeg kihúztuk volna.
2021. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 Sindelar ***** válasza:

45: Így van. Egy jókora rendszerkritika mellett sem tudok elmenni, hogy néhány líbling-iparág profit-érdekeltségei felülírták a társadalmi érdekeket. Tavaly február legelején már jócskán jöttek a hírek a járványról, Ausztriában például téma volt, hogy a síparadicsomokat le kéne zárni. De nem zárták le, nehogy a tulajdonosok rosszul járjanak... Aztán sokkal rosszabbul jártak, mert így, hogy elszabadult a járvány, nekik is sokkal nagyobb árat kellett fizetniük annál, mint amennyit akkor kellett volna, ha idejében bezárunk mindent, és néhány hét-hónap alatt elvonul a járvány. Ehelyett elszabadult a járvány, így a 2020-2021-es téli szezonnal is befuccsoltak. Mivel képtelenek feladni a rövid-távú, azonnali, pillanatnyi profit-kilátásaikat, hosszabb távon sokkal nagyobb kár érte őket, mint amennyi káruk akkor lett volna, ha képesek lettek volna jottányit is engedni a pillanatnyi nyereség-hajkurászásból. Ehelyett nem csak a társadalmi érdekekbe rongyoltak bele, de a saját bizniszüket is kinyírták plusz legalább egy évre (aztán persze a saját hülyeségük után rohannak az államhoz mentőcsomagért).


Éppen ezért nem tud érdekelni a turizmus vagy a légiutas-forgalom nyafogása sem. Járvány idején a legszigorúbb korlátozásokkal tudunk a leghamarabb túllenni az egészen. Ők meg úgy akarnak túllenni a válságon, hogy pont ahhoz a szabályozás-ellenességhez ragaszkodnak, amivel csak mélyítik a válságot.

2021. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
32%

46: igen! Sőt, tovább megyek: ha két hétre (vagy min. 1) bevezették volna a totális kijárási tilalmat, vagyis hogy egyáltalán nem lehet az utcára menni csak vészhelyzet esetén (orvos,élelmiszer) az üzletben pedig maximálisan csak 10 ember tartózkodhat (nem úgy, hogy 7kor zár és 6:59kor még tömörödés van), akkor biztos vagyok benne, hogy csökkenő tendenciát mutatott volna a halálozási görbe.


Amúgy engem sokszor kinevettek, amikor mindent kényszeresen fertőtlenítettem, vagy amikor nem jártam sehová, visszamondtam az elvileg nagyon menő szülinapi bulikat. Mégsem lettem beteg, pedig 10 ismerősömből minimum 6 koronás volt már. Merthogy “kinek eshet baja, ha 20 fős házibulikat csapunk?” Nyilván a huszonéves korosztályról beszélek.

2021. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
32%

# 47


... és gondolom, hogy abban a huszonéves korosztályban is bőven voltak erős betegségek, esetleg súlyos tünetek, most pedig poszt-COVID dögivel ...



Én eleve azt mondtam volna 2020 januárjában, hogy Kínába se be, se ki. Ha elkezd terjedni a kór a világban, akkor egyik országból se be, se ki. Amelyik országban terjed, ott 3 vagy 4 hétig senki se hagyja el az otthonát, az élelmiszert katonák hozzák.



Csakhogy lehet valami pszichológiai hatás, hogy ha most épp jól mennek a dolgok, akkor az emberek nem bírják elképzelni, hogy esetleg bármi elromoljon. Optimistán állnak hozzá, holott néha realistán kellene.

Hát, most jól mentek a dolgok (már akinek jól... a tömegnyomor és a rohanás szerintem nem embernek való, a gazdaság 2019-es tempója pedig nem a Földnek való), de el is romlottak...

2021. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 Sindelar ***** válasza:
36%

47: Ez 100%, időben meghozott és hatékony korlátozásokkal már rég túllehettünk volna az egészen. A magyarországi médiából meg pont azt hiányolom, hogy ha ki is fejt kritikát, csak nagyon felszínesen teszi, rendszerszintű kritikába nem mennek bele. A jelenlegi paradigma egyesre vizsgázott válságkezelésből, és itt most nem csak a kormányra gondolok, hanem a rendszerszintű felfogásra. Számtalan embertől hallottam, hogy hát igen-igen, korábban kellett volna már korlátozásokat bevezetni, de hát akkor mi lett volna szegény vendéglátósokkal. Meg amikor nyári nyitással újra elszabadították a járványt, akkor is erről beszéltek, hogy mi lesz szegény vendéglátósokkal... Egy világjárvány kellős közepén! Egyszerűen nem akartam hinni a fülemnek/szememnek, amikor ezeket hallottam/olvastam, és egyesek tényleg komolyan gondolták, hogy egy maroknyi tulajdonosnak az érdekei írják felül a társadalom érdekeit. Miközben pont le kellett volna tojni néhány iparág profit-érdekeltségeit, így a járvány elszabadulásával sokkal többen vesztették el az állásukat és sokkal többen jártak rosszul. Ezt a felfogást kellene már meghaladni, hogy egyes tulajdonosok érdekei felülírhatják mindannyiunk érdekeit. Hozzáteszem, a vendéglátósok is sokkal kedvezőbben jöttek volna ki a válságból, ha az általad írt korlátozásokat, például totális kijárási tilalmat vezetnek be néhány hétre. Szépen lecsengett volna a járvány néhány hét, esetleg hónap alatt, és minden ment volna tovább a rendes kerékvágásban. De nem, néhány líbling-iparág, néhány tulajdonos rövid-távú nyereséghajkurászása - amivel persze hosszú távon rosszul jártak, és saját magukkal toltak ki - felülírta az egész társadalom érdekeit. Ezt a "keveseknek legyen jó, sokaknak legyen rossz"-féle felfogást meg kellene már haladni, és ehhez nem kell félni olykor beleállni egyes iparágakba, egyes tulajdonosokba. Az ő pillanatnyi érdekük nem írhatják felül a társadalmi érdekeket.


Amúgy az a döbbenet, hogy Európa ugyanezt 2014-ben már eljátszotta az Ebola-járvány idején, csak akkor nagyon nagy mázlink volt, mert a világ egyik legelszigeteltebb szegletében lecsengett a járvány, és nem terebélyesedett szét. De ha a döntéshozókon múlik, akkor is simán szétterítettek volna egy járványt. Egy gyilkos járvány terjedt, és nem csináltak semmit, simán be lehetett utazni Nyugat-Afrikából Európába. Ez az elképesztően lassú, töketlen be-nem-avatkozás gazdaság-politikája elképesztően veszélyes, képtelen időben reagálni a problémákra, ha reagál egyáltalán. Az is necces, amikor minimális beavatkozás során egyesek a szabad piacot féltik, és inkább elkapnák az ebolát vagy a koronavírust, csak a szabad piac maradjon érintetlen... -.-

2021. máj. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
ezzel csak az a bibi, hogy tavaly tavasszal az olaszok nem két hétre, annál tovább be voltak zárva és mégsem tűnt el náluk a járvány, ha nyáron mindenki otthon ül, egy 30 fokos lyukban, ősszel akkor is lett volna járvány - és ez nem összeesküvéselmélet, meg így volt eltervezve, hanem ez egyszerűen így működik, a vírus mutálódik, néha felerősödik, aztán a száraz melegben kicsit elcsendesül, hullámok jönnek mennek, majd szépen elgyengül és belesimul a többi egyszerű vírus közé
2021. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!