Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik Sinopharmmal oltakoztatok...

Akik Sinopharmmal oltakoztatok, miert nem vartstok egy jobb vakcinara, pl Modernara vagy Pfizerre?

Figyelt kérdés
Mi miatt dontottetek emellett az EU-ban el nem ismert vakcina mellett? A hagyományos volta miatt valasztottatok? Vagy csak gyorsan kellett a plasztikkartya?

2021. máj. 11. 01:25
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
61%
#30 mit gondolsz, miért kaptak a 16-18 évesek soron kívül pfizert? Vajon kik fognak életükben először szavazni a következő parlamenti és önkormányzati választásokon? :)
2021. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

#31 Szóval az oltásnak pártpreferencia alakító hatása lenne? :D Akkor a pajszeres oltás az kinek kedvez ? Pöffeteg Potrohos Viktor Mihálynak vagy az ellenzéknek?


Elvileg a szptnyik oltás változtat fideszes szavazóvá, akkor mért érdekes a krománynak más oltást is beadni az emebreknek? A keleti és a nyugati vakcinák nincsenek 2/3 os arányban...ezzel azt kockáztatná, hogy nem lesz 2/3-a csak éppen többsége...

2021. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
#32 már korábban ia gondolkodtam rajta, hogy vajon a sputnyik V az oltás neve, vagy a gyógyszergyár neve? És a többi oltásnál mi a helyzet ilyen téren? :)
2021. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
5%

PArizer oltás - momentum

Asztra zenekar - DK

Szputnyik V(lagyimir)- Fidesz

Janzen - jobbik

Szinfarm - Kdnp , mszp

5G , Chipsz , Kemtrél - Mi Hazánk

LA Fiesta - ISZOM

2021. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
34: zsenivagy embeer, bár én csak az aranykorsót vedelem
2021. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
65%

az mondjuk nem a tizenévesek hibája, hogy pfizerhez jutottak, még betegek nem, hanem azé a dilettáns bandáé amelyik a kormányon ül és black friday akciót csinált belőle, meg kampányoltást a legkevésbé veszélyeztetteknek

(én oroszt kaptam, remélem azért lehet majd vele utazni, mondjuk mexikóba lehet oda meg mindig is el akartam jutni)

2021. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
61%
Minek vártam volna? Teljesen jo a Sinopharm, ha lett volna Pfizer akkor is a kínait választom. Olyan országba meg elvből nem megyek, ahol csak a nyugatit fogadják el. Így is van már most rengeteg hely ahova már most is mehetnék a Sinopharmmal
2021. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
89%
中國共產黨萬歲
2021. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
76%

Nemrég hallgattam meg egy podcastot, ahol egy pszichiáter beszélt a NER fogalmáról. NER = Nárcisztikus Együttműködés Rendszere. Burkoltan valószínűleg a kormány vezetésére utalt. A kérdésről rögtön erre asszociáltam először.

Az a lényege, hogy a nárcisztikus kapcsolat nemcsak közeli interperszonális kapcsolatban nyilvánulhat meg, hanem intézményes szinten is. Szerintem már csak a vak, vagy egy átlag alatti intelligenciájú személy nem vette még észre Orbán nárcisztikus magatartását.

A Sinopharmmal itt már akkor oltották az embereket, amikor az még az EU biztonsági kritériumait sem teljesítette. Ha jól emlékszem, 3 napig kommentháborúzott egyet a nép, utána természetesen úgyis beadták a derekukat. A kínai vakcinával kapcsolatban valóban butaság konteós, értelmetlen, paranoid rémhíreket terjeszteni, de a valóság mégis az, hogy nem valószínű, hogy annyira hatékony, mint a többi oltás, pl. Pfizer vagy Moderna. Az tetszeni fog Kovács Bélának, hogy míg neki évente/félévente és még ki tudja hányszor meg ismételnie az oltást, addig a Pfizerrel beoltott Marika néni már nem aggódik ezen? Az a baj, hogy elindulhat egy láncreakció, amikor már nem lesz elég egy, kettő, de még három oltás sem, ugyanakkor a Pfizer-t elég csak 2x beadni. Orbán gyakorlatilag egy olyan vakcinát engedélyezett, ami még nem volt bevizsgálva, illetve bevezette az első oltás utáni védettségi igazolványt, aminek az a legnagyobb hátulütője, hogy az első oltás után még nagyon nagy a megfertőződésnek, és magának a fertőzés átadásának az esélye (a védettségit max. a második oltás után lenne értelme kiadni, különben az emberek könnyen szétfertőznek mindenkit).

Az aranypapírozott, csillámporos csomagoláson belül viszont valójában ez van: "nézzétek, milyen menőn vezetem az országot!", "mi leszünk Európában a legjobbak". Az már persze nem is érdekes, hogy tkp. az emberekhez totálisan közömbösen viszonyul. Egy nárcisztikus kapcsolatban is hasonló dinamika fedezhető fel: elhitetem, hogy mennyire jót akarok neked, közben saját magamat fényezem (az már nem érdekel, hogy neked ebből milyen hátrányaid lesznek, az a fontos, hogy én haszonhoz jussak). Ezt a narrációt applikálva Orbán viselkedésére, kb. így hangzana "nem érdekel, hogy milyen oltást kapsz, te csak egy olyan szám vagy a rendszerben, ami majd azt igazolja, hogy milyen jól vezetem az országot. Hát persze hogy törődöm veled, nem látod? Engedélyezem, hogy moziba menj, mi kell még? Sőt, szeretlek, és nem akarom, hogy beteg légy. (Mindezt azért kell elmondanom, hogy pozitív hatással legyek a döntéseidre, és sikerüljön a statisztika, ami azt igazolja, hogy milyen jó vagyok)."


A különbség annyi, hogy ezt nem egy embernek mondja, hanem egy egész társadalomnak. Erről a dinamikáról beszélt a pszichiáter is, érdemes meghallgatni, spotify-on fent van.

2021. máj. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 Sindelar ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy esetleg azért, mert addig sem akartak megfertőződni, és ezért nem vártak? Emellett a liberálisok Kína-fikázása is kezd már nagyon uncsi lenni.
2021. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!