Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az oltásellenesek tudják,...

Az oltásellenesek tudják, hogy az oltottak miatt van nyitás?

Figyelt kérdés

Az oltásellenesek mit szólnának ahhoz, ha mindenki oltásellenes lenne?

Milyen következményei lennének ennek az országra nézve?



2021. jún. 2. 12:52
 51/92 anonim ***** válasza:
0%

50



Te más ellen se oltatnád magad?

Vagy van egy bizonyos veszélyességi szint, amin túl jöhet?



A legtöbb maszk nem zár jól. Az ffp2 elég nagy és elég jól zár. Emögött mondjuk egy deci elhasznált levegő maradhat, de én nem vagyok benne biztos, hogy nem cserélődik diffúzióval a szén-dioxid oxigénre. A szervezet pedig kompenzál.


Lefogadom, télen, akár előadóteremben, ahol sok ember van, neked is annyi a szellőztetés, hogy vastag műszálfüggöny bukóra nyitod az ablakot, a függöny meg se lebben, annyira nem cserélődik a levegő, majd 3 perc múlva bezárod és másnap nyitod ki újra. Itt is csak annyi széndioxid cserélődik oxigénre, amennyi a diffúzió miatt tud. Ez ezerszer egészségtelenebb. Persze ezt is kompenzálja a szervezet, például mélyebb levegővételekkel.

2021. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
96%

"Fogalmatok sincs, mi az a reprezentatív minta és hogy a saját ismerősi kör miért nem reprezentatív."


Van fogalmam róla, bár tudom számodra, aki megkérdőjelezi az oltást vagy más véleménnyel van róla az valami aluliskolázott konteó hívő. Elárulom, hogy informatika szakon végeztem jeles MSc diplomával. Persze a diploma nem jelent semmit de talán az aluliskolázottságot megcáfolja.


Viszont azt is tudom, hogy a statisztikák olyanok, amilyennek láttatni akarják. Mindenki a saját környezetéből indul ki, majd próbál bízni a "reprezentatív" mintában. Ha neked lettek volna ismerőseid akik a temetőben végzik vagy lélegeztetőn, netalán tán maradandó károsodásai keletkeznek az oltás következtében akkor nem így gondolkodnál vagy legalább is talán kevésbé ülnél fel a vakcina hype-vonatra.


"Fogalmatok sincs, mi az a védőoltás, hogyan működik, fogalmatok sincs a saját szervezetetek működéséről."


Kinek van pontosan fogalma róla? Egy orvos, tudós ha azt mondja, hogy ettől tuti nem lesz bajod de neked mégis lesz akkor is a tények helyett az orvos/tudós szavára adsz? Gratulálok ismét! Bízni kell a szervezetben, mert vakcina ide, vakcina oda, végső soron az immunrendszer fogja legyőzni a vírust és nem a lötyi, amit magadba fecskendeztetsz.


"A hazug "immunerősítős" reklámoknak hisztek, mialatt immunszuppresszánst szedőknek nincs semmi bajuk és nem kapnak el semmit gyakrabban, mint ti."


Ilyet nem is állítottam, nem hiszek reklámoknak, saját utamat járom.


"Fogalmatok sincs a történelemről és az alapvető emberi jellemről."


Ez már inkább személyeskedés, fogalmad sincs rólam/rólunk csak ítélkezni próbálsz, mert igazi érveid nincsenek. Amiket állítasz meg vagy nem igazak vagy féligazságok.



"Van, aki még azt sem fogja fel, hogy csaknem az egész világon komolyan veszik a COVID-ot, nem csupán Magyarországon."


Komolyan kell venni de ez az egész már a kezdetek óta el van b*szva. Rosszul kezelik a helyzetet, túl van hype-olva a covid bőven. Nem kell elbagatellizálni de azért ez meg már bőven túlzás, ami itt folyik.



"Amúgy melyik vakcina veszélyes szerintetek?

A demokratikus vagy a kevésbé demokratikus államé?

A vektorvakcina (relatív régi), az mRNS (relatív új) vagy a hagyományos?

Vagy mind? Direkt olyat hoztak létre mindannyian, ami majd később fog ártani?"


Tudtommal nincs színe és politikai hovatartozása az oltóanyagoknak, szerencsére. Egyedül itthon próbálnak meg belőle politikai előnyt kovácsolni, főleg a királyod és társai. Mindegyik veszélyes lehet, attól függően, hogy mit okoz a szervezetedben. Nem hiszem, hogy direktbe lenne ez, szimplán SENKI nem tudja milyen hatással lehet. Az idő tudja igazolni évek elteltével.

2021. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
51%

"Mindenki a saját környezetéből indul ki, majd próbál bízni a "reprezentatív" mintában. "


Nem szabadna.


Amúgy az én munkahelyi csapatomban 10-ből 9 oltatta magát, a budapesti telephelyen 80%-os az átoltottság. A csapatban oltási reakciókon kívül semmi baj.

Baráti kör nagy része oltatta magát, terhes anyuka is, szoptatós anyuka is. Nulla probléma. A várandós jövő hónapra van kiírva. :)

A COVID miatt volt tanáraim, apum munkatársai, egyik barátnőm apukája hunyt el továbbá mindenki megszenvedte, aki elkapta.


Akkor én ennek a nem reprezentatív mintának higgyek?



"Bízni kell a szervezetben, mert vakcina ide, vakcina oda, végső soron az immunrendszer fogja legyőzni a vírust és nem a lötyi, amit magadba fecskendeztetsz."


A vakcina megtanítja az immunrendszernek, hogyan kell leküzdenie a vírust. Így már valamennyire lehet bízni benne. Amúgy nem.


Egyébként egy gyógyszerrel legyengített immunrendszer is le tudja győzni a kórokozókat, ellenben elbaltázott immunválaszok miatt sokan halnak meg vagy szereznek tartós egészségkárosodást (fülzúgás, krónikus orrmelléküreg-gyulladás, krónikus hörghurut, asztma, autoimmun betegségek mind kialakulhatnak fertőzés után).



"Ilyet nem is állítottam, nem hiszek reklámoknak, saját utamat járom."


Én is, abszolút.


"Ez már inkább személyeskedés, fogalmad sincs rólam/rólunk csak ítélkezni próbálsz, mert igazi érveid nincsenek. Amiket állítasz meg vagy nem igazak vagy féligazságok."


Akkor mégis hogyan bírod elképzelni, hogy egymáshoz képest ellenségesnek számító nagyhatalmak összefognak az egész világ ellen?



Legalább az immunrendszerről olvasgass, elég tanulságos dolgokat fogsz találni és soha többé nem akarsz majd "immunerősítőhöz" nyúlni.



Amúgy annyira birkák tudnak/szoktak lenni az emberek, hogy ha azzal a szöveggel árulnák az étrendkiegészítőket, hogy javítHATja a memóriát, segítHET a stressz túlélésében, segítHETi az izmok regenerálódását, jobban aludHATsz tőle, dúsabb LEHET a hajad tőle - akkor senki se venné őket.



"Van, aki még azt sem fogja fel, hogy csaknem az egész világon komolyan veszik a COVID-ot, nem csupán Magyarországon."



Komolyan kell venni de ez az egész már a kezdetek óta el van b*szva. Rosszul kezelik a helyzetet, túl van hype-olva a covid bőven. Nem kell elbagatellizálni de azért ez meg már bőven túlzás, ami itt folyik.



"Amúgy melyik vakcina veszélyes szerintetek?


A demokratikus vagy a kevésbé demokratikus államé?


A vektorvakcina (relatív régi), az mRNS (relatív új) vagy a hagyományos?


Vagy mind? Direkt olyat hoztak létre mindannyian, ami majd később fog ártani?"



Tudtommal nincs színe és politikai hovatartozása az oltóanyagoknak, szerencsére. Egyedül itthon próbálnak meg belőle politikai előnyt kovácsolni, főleg a királyod és társai. Mindegyik veszélyes lehet, attól függően, hogy mit okoz a szervezetedben. Nem hiszem, hogy direktbe lenne ez, szimplán SENKI nem tudja milyen hatással lehet. Az idő tudja igazolni évek elteltével.

2021. júl. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
95%

"Amúgy az én munkahelyi csapatomban 10-ből 9 oltatta magát, a budapesti telephelyen 80%-os az átoltottság. A csapatban oltási reakciókon kívül semmi baj.


Baráti kör nagy része oltatta magát, terhes anyuka is, szoptatós anyuka is. Nulla probléma. A várandós jövő hónapra van kiírva. :)


A COVID miatt volt tanáraim, apum munkatársai, egyik barátnőm apukája hunyt el továbbá mindenki megszenvedte, aki elkapta.



Akkor én ennek a nem reprezentatív mintának higgyek?"


Pontosan ezt teszed Te is. :) Észre sem veszed viszont mivel a környezetedben nem volt vagy nem tudsz olyanról, akinek komolyabb baja lett volna, így nem is hiszed el, ha másoknak igenis van. Ezáltal Te is annak hiszel, amit látsz. A "reprezentatív" mintában pedig csak bízol, hogy téged igazol és valóban nincs gond az oltásokkal.



"Akkor mégis hogyan bírod elképzelni, hogy egymáshoz képest ellenségesnek számító nagyhatalmak összefognak az egész világ ellen?"

Ilyet ki állított? Mert hogy én nem, az biztos.


"Amúgy annyira birkák tudnak/szoktak lenni az emberek, hogy ha azzal a szöveggel árulnák az étrendkiegészítőket, hogy javítHATja a memóriát, segítHET a stressz túlélésében, segítHETi az izmok regenerálódását, jobban aludHATsz tőle, dúsabb LEHET a hajad tőle - akkor senki se venné őket."


Semmi ilyesmit nem szedek, "paraszt gyerekként" nőttem fel, zöldségeket, gyümölcsöket eszek, alkalomadtán C és D vitamint (azt sem túlzásba esve). A mai napig a pusztába kijárva is leszedem a szilvát, almát, körtét és megeszem, ez így volt, én ebben hiszek. Rendszeresen futok, edzek, biciklizem, hamarosan úszást is tervezek. Az alvással vannak gondjaim de az amióta megszülettem jelen van szóval nem releváns. Csak akkor szedek gyógyszert, ha tényleg nem bírom már, jellemzően ez egy szem algopyrinnél ki is merül.

2021. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
0%

54



Például sokat olvastam a poszt-COVID-ról, magáról a COVID-ról, nézek adatokat.



Amúgy ha egészséges vagy, az mázli, bár lehet egészséges lakókörnyezet miatt, vagy veled nem dohányoztak terhesség alatt...



Nekem refluxom, enyhe asztmám, magas koleszterinszintem van, autoimmun eredetű folt a tarkómon, egyéb autoimmun reakciókból adódó maradandó dolgaim. Családban volt súlyos allergiás asztmás, kettes cukorbeteg, magasvérnyomásos, gerincsérves, COPD-s, allergiás.


Lehet, hogy ilyen környezetben másképpen gondolkoznál az orvosokról, gyógyszerekről, betegségekről meg nem a "saját szervezetedben bíznál"....

2021. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
96%

Akkor miért is buta, konteós stb. az, aki másképp látja ezt a dolgot, mint Te?


Olyan nincs már manapság, hogy valaki teljesen, tökéletesen egészséges (makk egészséges). Mindenkinek biztosan van vagy lesz valami apróság vagy később nagyobb problémája de ilyen a természet, így alakította az élőlényeket.


Én értem, hogy hagyatkozol az orvosokra, ami egy bizonyos fokig rendben is van de ne állítsuk már be úgy őket és a tudósokat, mint akik tévedhetetlenek. Ha 2 év múlva azt mondják (de nem fogják, akkor sem ha tévedtek), hogy bocs, kicsit félrement?


Ha tényleg annyira szuper veszélyes, gyilkos kór lenne ez a covid és csak egy biztos lenne, a vakcina akkor talán kisebb lenne a kétely. De ez nem így van, így meg kell adni a szabad gondolkodásra és döntésre a lehetőséget. Aki kéri, oltassa be magát, aki nem, meg hagyják.

2021. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
95%

"Ezt már más kérdésnél is kifejtettem, szóval a világ nagyobb hatalmai, országai még sohasem tudtak összefogni a történelem folyamán. Olyan előfordult, hogy néhányan összefogtak, de mindennyian (USA, Dél-Korea, Japán, Európai Unió, Oroszország stb) még sohasem."



Ez úgy hülyeség ahogy van, a világ hatalmai mindig is össze tudtak fogni ha volt közös érdek. Hiszen ha nem lettek volna nemzetközi összefogások, akkor nem lenne se nemzetközi űrállomás, se ISO szabványok, se összehangolt KRESZ, se közös útlevélrendszer, hajózási szabályok, nemzetközi egyezmények, ENSZ, internet, nemzetközi telefonhálózat, posta, stb.


Nem csak katonai összefogás létezik, és aki "háttérhatalmakban" hisz, az sem elsősorban katonai összefogásra gondol.


Amúgy konteó ide vagy oda, elég szépen körvonalazódik hogy mire is megy ki a játék. Persze amikor pár év múlva valóra válik az ami ma még csak "elmélet", akkor nem fogsz visszaemlékezni hogy mennyi embert hülyéztél le anno akik már akkor látták merrefelé tart a világ, amíg te csak befogott füllel énekeltél a sarokban. Neeem, te majd akkor azt fogod mondani hogy mindig is tudtad, hiszen a mindentudó énképedbe csak ez fér bele.


Szerintem ez a covid app-igazolvány lesz a lényeg, ami most még csak a covid vakcinádat meg a tesztjeidet tartalmazza, meg persze a személyes adataidat, később majd más oltásokat is, meg hogy mikor merre jártál (amit már most is regisztrálhatnak csak azzal hogy hol és mikor ellenőriztek). Aztán szépen jöhetnek rá a biometrikus adatok, sőt a DNS mintád is (hiszen milliárd ember küldte be laborba a PCR tesztjét személyazonossághoz kötve, nem baj hogy a PCR feltalálója szerint sem alkalmas víruskimutatásra, de a DNS-ed szekvenálására tökéletes a pálcika).

És persze már most fel kell mutatnod utazásnál, egy olyan appot ami már többmindent tartalmaz mint az elavult útleveled és könnyebben le is ellenőrizhető, tehát lassan majd elengedik hogy nálad kell legyen az útleveled, elég lesz az app. Akinek meg lemerül a telója vagy nincs is neki, annak meg be lehet majd adagolni hogy milyen jó a biometrikus adatokat rárakni, hiszen ha nem megy az app, elég leolvasni az ujjlenyomatát, retináját vagy DNSét és máris azonosítva van a határon, rendőr előtt, stb.


Ez az egész a totális kontroll és megfigyelés felé mutat, 1984 egy kis késéssel, mivel csak mostanra ért oda a technika hogy meg is tudják valósítani.

Világhatalom is csak azért nem tudott létrejönni eddig mert technikailag nem volt kivitelezhető, és szerintem az még most is odébb van.


Természetesen lehet hogy tévedek, de csodálkoznék ha nem ilyen irányba fejlődne ez a covid app. Csak az emberi bénaságban lehet bízni - ahogy a kontakt követő app is befuccsolt.


Szinte minden elterjedtebb appról kiderül hogy jóval több adatot tárol rólad mint gondolnád ill. mint szükséges lenne, tehát ez egy elég általános trend hogy mindenki megfigyelése, követése és befolyásolása felé megy a világ. Erre a covidra fogva meg még el is tudják könnyen fogadtatni az emberekkel.

2021. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
0%

Én ilyen szintű összeesküvés-elméletre nem vagyok vevő, de se 3 hét erős betegséget, se újabb autoimmun betegséget nem akarok.


Az a helyzet, hogy az oltás nem magánügy, dehát ez van.



Kicsit azt érzem, hogy ilyenkor túl nagy a liberalizmus, én 3% körüli halálozással és 30% vagy még több tartós egészségkárosodással kötelezővé tenném.

2021. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
20%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1124..


Találtam. Első válasz.

Kitalálom: szerintetek nem szedett elég C és D vitamint és nem bízott eléggé a szervezetében.

2021. júl. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
96%
#59 Kinek akarsz bizonyítani? Magadat járatod le minden egyes válaszoddal.
2021. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!