Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy fogjuk így elérni, hogy...

Hogy fogjuk így elérni, hogy az ország 80%-a be legyen oltva?

Figyelt kérdés

Sajnos az oltási kedv egy pár hete megtorpant. Aki eddig várt a Pfizerre (ahogy én is), mostanra már beoltotta magát, persze mindig van pár száz ember minden nap, aki észbe kap, és beregisztrál az oltásra, de ez még mind kevés. Köszönhetően a sok konteós oldalnak, a megvezethető, aluliskolázott rétegnek, van kb 3 millió ember, aki a jelenlegi szabályok szerint oltható lenne, de mégse kívánja felvenni az oltást. Persze 99%-uknak nincsen semmilyen komolyabb indoka.


Mi lesz ezek után? Szeptemberben miattuk megint be kell zárni az országot, hiszen el fog terjedni a Delta-variáns? Esetle bízhatunk benne, hogy az oltottak rendesen élhetik az életüket, és csak az oltatlanokat fogják szegregálni? Pl. boltba is csak PCR teszttel mehetnek, utcán sem vehetik le a maszkot, stb.



2021. jún. 19. 03:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/99 anonim ***** válasza:
76%

#89:


Igen, pont ezaz! Sokszor vagy hanyag munkát végeznek az orvosok, "csak haladjunk" címszó alatt vagy egyszerűen nincs meg a kellő ismeret, tudás egy betegség kapcsán. Nyilván kell fejlődni ebben is, és megértem a Te eseted. Valószínűleg ha ilyesmi lenne nálam, akkor én is szedném azokat, amiket felírnak, mert van, amikor érdemes és kell is bízni az orvosokban és az orvostudományban. De a covid kapcsán én ezt erősen megkérdőjelezem. Nem mondom, hogy sosem szedek gyógyszereket de én pl. 39°C lázig nagyjából észre sem veszek semmit az egészből, utána is csak hogy fáradtabb vagyok, picit ráz a hideg. 39.8°C lázzal pl. egyetemi vizsgára tanultam még, afölött kellett kicsit lefeküdni pihenni. Fejfájásra max 1 szem algopyrint (másfélét lehetőség szerint nem) szedek be be, de azt is inkább már csak akkor ha semmi nem mulasztja el (evés, ivás, pihenés után is fennáll akkor).

Szóval van, amikor tényleg indokolt a bizalom és nem szabad csak saját magunkra és a szervezetünkre hagyatkozni de azért átmenni a másik végletbe sem jó, hogy "feleslegesen" nyomassunk magunkba olyan dolgokat, amikről még az orvosoknak sincs sok fogalmuk, hosszú távú hatásait meg nem is ismeri senkit (most ez a covid vakcinákra vonatkozik, persze másra is rá lehet húzni de inkább konkretizálom, mielőtt valaki mást lát bele vagy általánosít).

2021. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/99 anonim ***** válasza:
66%

Fül-orr-gégészeti jellegű? Vagy belek? Ez a kettő jut eszembe.


Amúgy az immunerősítésnek én se vagyok híve, sőt, ellene vagyok. Ha valaki mindenképp "erősíteni" akarja, akkor azt általánosan egészséges életmód keretein belül tegye, ahol a szívének, érrendszerének, idegrendszerének, emésztésének is jót tesz egyben.

2021. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/99 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy. (Én egyébként oltva vagyok.)
2021. jún. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/99 anonim ***** válasza:
7%

A háziorvos is felirhatja a koronavirus kezelesere használt gyógyszert rég.

Ha mindenki ugyan úgy mehetett volna a rendelőbe aki valamiért fel akarta keresni, covid gyanú vagy teljesen más betegség miatt, meg több lett volna a fertőzött, attol függetlenül, hogy az orvos oltott e vagy sem.

2021. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/99 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem egy tüdőgyulladás után lett autoimmun beteg, vagy az hozta ki, nem tudni.

Csak egyetlen dolgot felejtetek el. Mindenki szervezete más, mindenki immunrendszere más. Nincs két egyforma. Testvérem lábon hordta ki a tüdőgyulladást, csak egy rutin mellkasröngenen derült ki, mert hegesedett a tüdeje. Visszamaradt copd. Élete végéig. És fiatal.

Én 39 fokos láznál már hallucinálok. Viszont kb 3szor voltam lázas életemben.

Minden évben voltam náthás, influenzás menetrendszerűen!

Amióta maszkot kell hordani, kerülni a tömeget, azóta nem voltunk betegek. Fura, mi?

A legrosszabb a betegsegekekben a covidban, a vakcinaban, de mondhatnék akár egy egyszerű gyógyszert vagy egy röhejes hajfestéket is (igen, egy barátnőm kapott allergiás rohamot, egy olyan hajfestéktől,amit évek óta használt és amivel nők milliói festik a hajukat nap mint nap ma is) szóval a legrosszabb az, hogy soha senki nem tudhatja nála fog-e okozni valamit.

Minden ember más.

Az immunrendszerrol meg annyit, hogy sajnos nem mindig elég ha sportolsz meg tömöd magadba a vitaminokat.

Persze, aki leamortizálja a szervezetét számíthat ilyen-olyan nem kívánt hatásokra, de ugyan akkor miért halnak meg gyerekek? Túl sokat bagóztak meg ittak?

Persze, a tudat jó, hogy én egészségesen élek. Csak nem mindig elég. Es az ellenkezőjére is lesz példa, pl a 101 éves néni, aki 20 éves kora óta dohányzik, és minden nap megiszik egy pohár bort.


Senki sem tudhatja mire hogy reagál a szervezete.

Felesleges mindentől felni. Meg kell tenni mindent, amit jónak látunk és ennyi.

2021. jún. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/99 anonim ***** válasza:
100%

"A háziorvos is felirhatja a koronavirus kezelesere használt gyógyszert rég." Csak épp nem azt, amit kellene, mert azt nálunk tilos használni.

Az USÁ-ban (és pár másik országban) van pár olyan klinika és orvos, ahol/akik a fertőzöttek korai kezelését végezték és végzik, elég jó hatásfokkal megelőzve a kórházba kerülést. Úgyhogy meg lehetett volna oldani, csak a szándék hiányzott.

2021. jún. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/99 anonim ***** válasza:
100%

95


Azért van, amiért megéri valamennyire egészséges életmódra törekedni. Memóriának, idegrendszernek, fájdalmak ellen, megfelelő hasi dolgokért, nőgyógyászati dolgokért. Saját magunkhoz kell viszonyítani, nem egy totál más genetikájú emberhez.



A két véglet szerintem, hogy egyik azt mondja, minden krónikus betegségről az egyén tehet és megfelelő életmóddal nem lesz krónikus beteg versus semmit se ér az egészséges életmód. A kettő között lehet az igazság és a véleményem szerint az életminőség az, amin javítani tudunk.

2021. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/99 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy.Ez egy baromság.Csak a vakcinácik terjesztik azt,hogy mindenkit be kell oltani.Meg a mérhetetlenük naiv,agymosott maszkos bohócok.
2021. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/99 anonim ***** válasza:
100%
Így van 98-as szívemből szóltál
2021. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!