Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy fogjuk így elérni, hogy...

Hogy fogjuk így elérni, hogy az ország 80%-a be legyen oltva?

Figyelt kérdés

Sajnos az oltási kedv egy pár hete megtorpant. Aki eddig várt a Pfizerre (ahogy én is), mostanra már beoltotta magát, persze mindig van pár száz ember minden nap, aki észbe kap, és beregisztrál az oltásra, de ez még mind kevés. Köszönhetően a sok konteós oldalnak, a megvezethető, aluliskolázott rétegnek, van kb 3 millió ember, aki a jelenlegi szabályok szerint oltható lenne, de mégse kívánja felvenni az oltást. Persze 99%-uknak nincsen semmilyen komolyabb indoka.


Mi lesz ezek után? Szeptemberben miattuk megint be kell zárni az országot, hiszen el fog terjedni a Delta-variáns? Esetle bízhatunk benne, hogy az oltottak rendesen élhetik az életüket, és csak az oltatlanokat fogják szegregálni? Pl. boltba is csak PCR teszttel mehetnek, utcán sem vehetik le a maszkot, stb.



2021. jún. 19. 03:02
 61/99 anonim ***** válasza:
100%
19/60 ha nem sajnálod az időt rá, nézd meg ezt a videót, akár több részletben. [link]
2021. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/99 anonim ***** válasza:
97%
Nem csak oltással lehet védettséget szerezni, hanem fertőzéssel is. Tehát ha pl 60% be lesz oltva, meg 20% fertőzött volt (és nem kapott utána oltást), akkor máris megvan.
2021. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/99 anonim ***** válasza:
5%
Állítólag gyakori, hogy a fertőződés gyenge védettséget ad.
2021. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 anonim ***** válasza:
96%

Persze-persze. Hogyan is ismerne fel az immunrendszerem egy olyan vírust, amivel már találkozott? Á, soha, kamu tüskefehérje kell neki😂

#63! Írtad már sokszor, hogy mindent összeolvastál, nagyon tájékozott vagy, de azért gondolkodni is szabad😉

2021. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:
8%

Olvass utána. Nem vagyok immunológus (bár nem sok választott el attól, hogy orvosira menjek és ott ez az irány érdekelt volna), de olvastam sok helyen, hogy hamar elszáll a természetes fertőződés adta védelem.


Bár ha elszáll, ha nem, én az oltást választom, ami biztonságosabb.

2021. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 Cubina ***** válasza:
98%

A megvezethető, aluliskolázott réteg jelzőt ugye azoknak címezted, akik gondolkodás és fenntartások nélkül elhisznek mindent, amit a képükbe nyomnak? Azoknak, akiknek nem gyanús ez a sok eszméletlenül logikátlan, ellentmondásos rendelkezés és kommunikáció. Akik sötétségükben és rettegésükben az oltatlanok halálát kívánják. Akik nem fogják fel, miért is nem teszik/tehetik kötelezővé az oltást. Akik büszkélkednek az oltásukkal/igazolványukkal, és lenézik azokat, akiknek nincs, mert felsőbbrendűnek érzik magukat. Akik nem tudják, hogy beoltva ugyanúgy fertőznek és el is kaphatják a vírust. Akik hagyták, és még élvezik is, hogy mások ellen fordítják őket. Akik nem tudják, hogy jelenleg a kórházban, intenzíven fekvők 90%-a oltott. Akik képesek a saját gyereküket is kitenni egy kísérleti fázisban lévő anyagnak, amelynek még a felnőttekre gyakorolt közép-hosszabb távú hatásaira vonatkozóan sincs elegendő tapasztalat. Akik lenézik, kiközösítik az oltatlanokat, és mennyei boldogságban úsznak, ha azokat bármilyen megkülönböztetés ér az oltatlanságuk miatt.

Akik egyetértenek azzal, hogy a munkáltató kirúgja a dolgozót, csak mert nem oltatott. Aki ha tehetné, még a kutyáját/macskáját/otthonában található összes használati tárgyat/vásárolt élelmiszert is beoltatná covid ellen. Akit nem érdekel, ha több százezren halnak meg bármi másban, akár a covid miatti korlátozások miatt, csak mert nem tudnak eljutni az orvoshoz, nem kapják meg az ellátást, amiért havonta fizetnek.

Kérdem én, ki itt a megvezethető? Az, aki csak azt látja, és papagáj módjára ismételgeti, amit a kormány és a média láttat és mond, vagy pedig az, aki az eddig tapasztalatok, tények és ellentmondások összességét tekintve logikusan gondolkodva alkot véleményt?


Egyébként meg hiába van valakinek akár 5 diplomája, attól még nyugodtan lehet IQ nulla és olyan sötét, hogy az éjszaka hozzá képest verőfényes napsütés.

Nem egy ilyet ismerek.

2021. jún. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek.
2021. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 anonim ***** válasza:
97%
Elsőre is értettem, hogy azt olvastad, elszáll. Engem az oka érdeke. Te megelégszel azzal, "mert azt írták", én meg gondolkodom, vagy megkeresem a magyarázatát. Leegyszerűsítve, mi történik az oltásnál? Megmutatják a szervezetednek, nézd, ezeket kell kinyírnod, mert ellenség, és ő elkezd ellene antitesteket termelni.De a "mutatásnál" a szervezet nem a valós, teljes vírussal találkozik. Mi történik oltás nélkül, megfertőződés esetén? A szervezet (noha talán lassabban, mert előtte nem látott ilyet), felismeri, hogy ellenség, és elkezd antitesteket termelni ellene, hogy elpusztítsa. A következő fertőződésnél ugyanazzal a vírussal találkozik, még oltásnál csak egy hasonlónak a részével. Te mikor ismersz fel könnyebben egy embert, ha a teljes embert látod, vagy ha csak egy hozzá hasonlónak egy részét, mondjuk a kezét?🤔Nekem ezt mondja a józan ész. Nagyon szívesen elhiszem az ellenkezőjét, ha van rá bizonyíték+magyarázat. Az "oltás nagyobb védettséget ad", kicsit kevés, így inkább röhejes.
2021. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/99 anonim ***** válasza:
5%

Itt, ezen az oldalon is sokan írják, hogy fertőzés után x idővel csináltattak ellenanyag-tesztet és negatív lett. Sokan elkapták a COVID-ot másodszor. Nem egy reprezentatív dolog ez az oldal, de ilyen is van.


Az emberi szervezet igen összetett és ezért nem minden logikus, ami elsőre annak látszódik. Én inkább bízom az (orvos)tudományban, ha életben akarok maradni.

2021. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 anonim ***** válasza:
96%

Igen, én is csináltam a feltételezett fertőzés után 15 hónappal! Valóban negatív lett már. De még ez se azt jelenti, hogy a memória sejtek se léteznek. Mivel az első oltások után még nem telt el annyi idő, honnan veszed, hogy nekik + lesz? Főleg, hogy már most rebesgetik a 3.oltást, kb.fél év után. Szerinted, ha olyan szuperül védene még mindig az első 2, akkor miért lenne rá szükség?🤔 Akkor még nem beszéltünk a kínairól, ami sokaknál 1 hónap után is olyan negatív, hogy világít? Akkor miről beszélünk?

Az meg semmit nem bizonyít, hogy másodszorra is elkapják, mivel ez oltás után is így van. Elkapod, és a szervezeted azonnal elkezd reagálni, mert már "ismerős" és tudja a dolgát. Ez oltásra és oltás nélküli 2. fertőzésre is igaz. Én konkrétan több embert ismerek, aki egy fertőzés és 2 oltás után kapta el másodszorra. Na, erre mit mondasz?

Tőlem te hihetsz az "orvostudományban", bár egy állítás nem nevezhető annak, de nem kell mindenkit lebeszélni a gondolkodásról. Vagy már az agy is fölösleges lett, mint az immunrendszer?

2021. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!