Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy fogjuk így elérni, hogy...

Hogy fogjuk így elérni, hogy az ország 80%-a be legyen oltva?

Figyelt kérdés

Sajnos az oltási kedv egy pár hete megtorpant. Aki eddig várt a Pfizerre (ahogy én is), mostanra már beoltotta magát, persze mindig van pár száz ember minden nap, aki észbe kap, és beregisztrál az oltásra, de ez még mind kevés. Köszönhetően a sok konteós oldalnak, a megvezethető, aluliskolázott rétegnek, van kb 3 millió ember, aki a jelenlegi szabályok szerint oltható lenne, de mégse kívánja felvenni az oltást. Persze 99%-uknak nincsen semmilyen komolyabb indoka.


Mi lesz ezek után? Szeptemberben miattuk megint be kell zárni az országot, hiszen el fog terjedni a Delta-variáns? Esetle bízhatunk benne, hogy az oltottak rendesen élhetik az életüket, és csak az oltatlanokat fogják szegregálni? Pl. boltba is csak PCR teszttel mehetnek, utcán sem vehetik le a maszkot, stb.



2021. jún. 19. 03:02
 21/99 anonim ***** válasza:
24%

20


De vakcinák miatt.

Nem elgondolkoztató?

2021. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 anonim ***** válasza:
67%

#21

Amiket több évtizedekig fejlesztettek és teszteltek. Nem egy év alatt septiben kutyulták össze, amiket most két évig tesztelnek, embereken.

2021. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
27%

22


A tudomány és a technika fejlődött egy pöppet az elmúlt évtizedek alatt. Ráadásul az oltásban pongyolán fogalmazba kb csak a vírus más.

2021. jún. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:
75%
Remélem sehogy.
2021. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 anonim ***** válasza:
78%
Nem mindegy az neked? Téged megvéd a csodaszérumod, akkor meg miért gond az, ha meghalnak azok, akiket útálsz?
2021. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/99 anonim ***** válasza:
80%
Így van!Örülj neki!25-ös számból vetted ki a szót XD
2021. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 anonim ***** válasza:
88%
Ha igaz lenne amiket írsz, akkor ősszel már csak az oltatlanok lesznek betegek. Kíváncsi leszek rá, hogy valóban így lesz-e. De ők meg saját felelősségre tették, tehát amióta bárki számára elérhető az oltás, teljesen felesleges minden korlátozás.
2021. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/99 anonim ***** válasza:
22%

Amíg terjed a vírus, addig van ideje kifejlődni a mutációknak. Ősszel a mutációk terjedhetnek az oltottak körében is illetve azok körében, akiknél nem alakult ki a védettség vagy akik betegségük miatt nem kaphattak oltást.


Amúgy hogy-hogy nem féltek a koronavírustól?


Munkahelyemen mérnökök és szoftverfejlesztők dolgoznak, tehát nem buta emberek, 80% az átoltottság és sokan úgy is hordanak maszkot, hogy nekünk már nem kötelező.

Csak a gyk-n van itt a sok... khm kevésbé 'tehetséges' ember. Ő viszont olyan szinten idegesek, hogy az elmondhatatlan.

2021. jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/99 anonim ***** válasza:
82%

#28: Miért kellene félnem tőle? Azért mert a sajtó ezt hazudja? Látom, hogy mennyi hazugságot hordanak össze a médiában, ami nem úgy van. Az ismerősi körben alig kapta el valaki, beteg meg csak az lett, aki agyba főbe fertőtlenített meg maszkolt. Egy influenzás időszakban sokkal több beteg. Már rég el kellett volna kapnom, hiszen egy csomószor voltam együtt igazoltan pozitív személlyel.

Szóval azért nem félek, mert a matematikai esélyem, hogy elkapom 1%. Aztán ha netán mégis elkapom, annak az esélye, hogy nagyon beteg leszek szintén 1%, mert nem vagyok öreg, mindenféle alapbetegséggel. Szóval van 0,01%, hogy féljek. Ezzel szemben ha beoltatom magam, annak az esélye, hogy bennem lesz az oltás 100%. Az ismerőseim közt, akik beoltatták magukat nagyon sokan voltak betegek tőle, tudok olyanról is, aki meghalt az oltás után. És azt még nem is tudjuk, hogy milyen szövődmények lesznek 1-2 év múlva majd. Szóval én 10%-ra teszem az oltás miatti kockázatot. Namármost ez a 10% áll szemben a 0,01%-kal. Akkor meg nem logikus, hogy nem oltakozom egy olyan kísérleti vakcinával, amiről ha kideröl valami még, akkor már nem tudom kiszedni magamból?

Ja és lehet hülyézni, de nekem is van két diplomám, nem csak a kocka informatikus kollégáidnak, akik nem hajlandók tájékozódni sem.

2021. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/99 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nincs diplomám 29-es de eszem ágában sincs rizikózni.Egyet értek veled.Én is tájékozódom külföldi hiteles oldalakról és nem túl bíztató az "oltás"-nak nevezett valami.De!mindenki maga tudja mit akar vagy mit nem akar.Attól nem hülye vagy okos valaki mert beoltatja magát vagy épp nem.Kár ez a gyűlölködés és széthúzás amit sokan csinálnak
2021. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!