Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy fogjuk így elérni, hogy...

Hogy fogjuk így elérni, hogy az ország 80%-a be legyen oltva?

Figyelt kérdés

Sajnos az oltási kedv egy pár hete megtorpant. Aki eddig várt a Pfizerre (ahogy én is), mostanra már beoltotta magát, persze mindig van pár száz ember minden nap, aki észbe kap, és beregisztrál az oltásra, de ez még mind kevés. Köszönhetően a sok konteós oldalnak, a megvezethető, aluliskolázott rétegnek, van kb 3 millió ember, aki a jelenlegi szabályok szerint oltható lenne, de mégse kívánja felvenni az oltást. Persze 99%-uknak nincsen semmilyen komolyabb indoka.


Mi lesz ezek után? Szeptemberben miattuk megint be kell zárni az országot, hiszen el fog terjedni a Delta-variáns? Esetle bízhatunk benne, hogy az oltottak rendesen élhetik az életüket, és csak az oltatlanokat fogják szegregálni? Pl. boltba is csak PCR teszttel mehetnek, utcán sem vehetik le a maszkot, stb.



2021. jún. 19. 03:02
 71/99 anonim ***** válasza:
6%

Akkor mit csináljunk, ne oltassunk és ha elkapjuk, imádkozzunk, hogy ne haljunk meg vagy ne legyen poszt-COVID-unk?

Náthára se veszed be a paracetamolt? Hörghurutra az antibiotikumot? Alapbetegségeidet se kezelteted?


Egyébként azt hallottam (köztük több egészségügyistől is), hogy a második lefolyás súlyosabb, mert az immunrendszer túlreagálja.


"Vagy már az agy is fölösleges lett, mint az immunrendszer?"



Én elég sokszor gondolkozom, eüs dolgokkal kapcsolatban már több, mint 10 éve.


Miért lenne felesleges az immunrendszer?

2021. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/99 anonim ***** válasza:
93%

Az immunrendszert azért írtam, mert ti szoktatok azzal jönni, amikor valaki arra hivatkozik, hogy nem oltat, mert erős az immunrendszere, ha elkapja is, majd ő tudja a dolgát.

Eltaláltad, többnyire náthára nem veszek be semmit. Van egy orvosi mondás, miszerint a nátha gyógyszerrel 1 hét, gyógyszer nélkül 7 nap. Ha véletlenül beveszek valamit, az azért van, hogy csillapítsa a tüneteket, ezáltal jobban érezzem magam. De mivel jelenleg nem vagyok covidos, nincsenek tüneteim. HA beteg vagyok és gyógyszert kell bevennem, olyan gyógyszert veszek, ami évtizedek óta működik + ami nagyon fontos, én magam is kipróbáltam már, amikor muszáj volt. Az én saját szervezetemre is úgy hat, hogy jobban leszek tőle, nem rosszabbul. A Covid elleni oltásokról ez nem mondható el. Hasonlísd már össze: Jelenleg jól vagyok, az oltástól lehetek rosszul, de jobban nem. Ha beveszek egy gyógyszert, akkor rosszul vagyok és a gyógyszertől csak jobban lehetek, legrosszabb esetben se változik semmi, de rosszabbul biztosan nem leszek.

Nincs kollektív "mit csináljunk". Te oltass, engem nem érdekel, de én is azt csinálom, amit én látok jónak. Nem szoktam imádkozni, mert nem vagyok hívő. Azért végképp nem imadkoznék(most), hogy ne haljak bele, mivel erre akkora esélyem van, ha minden ilyenért imádkoznék, semmi mással nem tudnék foglalkozni. Egész nap nyomhatnám az imákat, hogy ne legyek rákos, ne üssön el egy autó, ne üssön meg az áram, ne csapjon belém a villám, stb.

Ne legyen post covidom? Ez a legnagyobb túlzás. Igen, van, akinek van. LEHET, nekem is lesz, ha egyáltalán elkapom. Mondjuk valószínűbb, hogy nem, mert még mindig az a többség. De nem tart örökké, bakker. Elmondanám, én minden évben megfázom, először kb.szeptemberben. Onnantól májusig MINDIG köhögök. Ha közben újra megfázom, akkor jobban, ha nem, akkor kevésbé, de májusig folyamatosan. Akkor nekem most post náthám van? Jesszus! Évtizedek óta post náthával élek és még nem akasztottam fel magam? Szörnyű!

2021. jún. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/99 A kérdező kommentje:
Csak annyi megjegyzés: 2 napja kaptam meg a második Pfizeremet. Sok facebook csoportban már leírtak engem, meg hogy intenzívre kerülök, mert előtte náthás is voltam, és féltem, hogy mi lesz. Enyhébb karfájáson kívül semmi más tünetem nem volt. Első olts után 3 napig gyenge voltam, meg olyan kicsit kábult. Most semmi. Tudom, ez csak egy tapasztalat, egy vélemény, de ha ezzel is tudtam segíteni pár bizonytalankodónak, akkor már megérte ma felkelnem.
2021. jún. 20. 11:07
 74/99 anonim ***** válasza:
23%

Őszintén szólva én is olyan vagyok, hogy hajlamos vagyok nem kezeltetni a krónikus betegségeimet és egyéb, nem teljesen normális tüneteimet (mondjuk aaaannyira nem erősek illetve 10-15 év alatt nemhogy nem romlottak, hanem inkább javultak), DE te se vagy semmi, ha annyiban hagyod, hogy 9 hónapot végigköhögsz.

Amúgy nekem a NeoCitran sokat segített, amíg nem szedtem azt, csak vitaminoztam és gyógyteáztam, eleve őrült hosszúak voltak a nátháim de gyakran fajult nálam is köhögésbe. Tudom, hogy tüneti gyógyszer, de azért vannak hipotéziseim, miért segíthet mégis, mert segít, a tünetenyhítésen túl.


Amúgy a megfázás szót se szeretem, mert habár nem kétlem, hogy a hidegnek IS lehet köze hozzá, de alapvetően ez egy fertőzés, főleg vírusok okozzák. Nem úgy működik, hogy valaki kicsit fázik hazafelé menet vagy vendégségben és ezért másnap náthás lesz. Viszont a hűvösebb, párásabb idő, alacsonyabb UV-sugárzás kedvez a vírusok "életben maradásának" a szabadban, míg az emberek zárt terekbe húzódnak ősszel, nem nyitnak ablakot. Lám terjednek a náthavírusok.


Az én korosztályomban relatív alacsony a COVID okozta halál esélye (de még mindig NAGYSÁGRENDEKKEL nagyobb, mint az influenzánál), de még mindig nagyobb, mint annak, hogy az oltás okozzon komolyabb mellékhatást.


A poszt-COVID meg olyan krónikus fáradtságot okoz, hogy nem bírsz dolgozni, tanulni, vagy szívizomgyulladást, tüdőben károsodást, hogy nem bírsz felmenni az elsőre. Valamilyen poszt-COVID a többségnél kialakul, jó, lehet, hogy csak a kellemes illatot fogod büdösnek érezni hónapokig. Sok kutatást mutatja azt, hogy a poszt-COVID hónapokig is tarthat, talán el se múlik soha - van, akinek 2020 tavasza óta tart.

2021. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/99 anonim ***** válasza:
95%

Pont a te korosztályodban nagyobb az oltás utáni szívizomgyulladás esélye, csak szólok. Ennyi erővel attól is félhetsz, ha mindenáron félni akarsz🤷

Igen, tudom, hogy a "megfázás" nem valódi megfázás, ezt szerintem mindenki tudja, kár a szavakon lovagolni.

A köhögéssel azért nem foglalkozom, mert ezer más fontosabb dolgom van, a "post covidosok" se foglalkozoznának vele, ha nem riogatnák őket másfél éve azzal, hogy juj, covidos voltál, tuti, meghalsz. Akinek egyáltalán marad bármi tünete covid után, annak nagy részénél semmi szervi okot nem találnak! Megint csak a józan észre tudok hivatkozni. Ha egyszer majdnem vízbe fulladtál, akkor utána nem mész mély vízbe, mert már a látványától rád jön a fulladás. Teljesen normális, hogy a Covid után se múlik el rögtön. Még egy példa: Közeli rokonomnak terhesség alatt nehézlégzése volt. Ez normális terhesség alatt, főleg, hogy egyéb anatómiai ok miatt neki előre borítékolható volt. Természetesen covid pánik, teszt, NEM volt covidos soha. A szülés óta már sok hónap eltelt, és láss csodát, még mindig előjön neki. Akkor ez mi? Post terhesség?😂

Az, hogy mi számít "komolyabb mellékhatásnak", azt majd én eldöntöm. Például, hogy előhozza az autoimmun betegségem tüneteit, ami amúgy jelenleg tünetmentes, az nekem komoly. Az, hogy gyerekvállalás előtt felborítja a ciklusomat, ami 20 év után állt be és végre kiszámíthatóan működik, az is komoly. Az, hogy ezeken kívül lesz-e még hosszútávú szövődménye (amit jöhetsz az orvostudománnyal, nem tudnak még!), már csak hab a tortán. Azt, hogy neked nincsenek ilyen problémáid, az meg, hogy esetleg évek múlva lesz komoly bajod tőle, téged nem zavar, én elfogadom. Te is tedd azt másokkal. Mindenki magáért felelős.

2021. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/99 anonim ***** válasza:
5%

Miért és hogyan jönne elő évek múlva probléma egy most beadatott oltás miatt?



Autoimmun betegként pont baromira nem kellene bíznod az immunrendszeredben, mert már így is eleve szrul működik.


A krónikus köhögéssel pedig foglalkozni kell. Nekem ilyennél szteroidos belégzőpor 2-3 hónap alatt segített.

2021. jún. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/99 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként a szívizomgyulladás olyan szinten gyakori COVID után, hogy orvosok szerint nem szabadna folytatni a sportot, amíg az ember ki nem vizsgáltatja magát.


Oltás után mennyire is gyakori? Fordult elő egyáltalán 10 eset a többmillióból?

2021. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/99 anonim ***** válasza:
0%
Koronavirus.gov.hu oldalon elhunytaknál első oldalon 26 éves, alapbetegség nélküli, harmadik oldalon 28 éves Down-szindrómás elhunyt. Középkorúakkal pedig egyenesen tele van
2021. jún. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/99 anonim ***** válasza:
94%
#78: És azt mikor fogják ott feltüntetni, hogy a halottak közül ki kapott már 1 vagy 2 oltást?
2021. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/99 anonim ***** válasza:
3%
Jó, akkor te menj és bízz az immunrendszeredben, ami annyira rosszul működik, hogy a saját szervezetedet támadja és köhögj az év háromnegyedében, én inkább bízom a tudományban.
2021. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!