Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy fogjuk így elérni, hogy...

Hogy fogjuk így elérni, hogy az ország 80%-a be legyen oltva?

Figyelt kérdés

Sajnos az oltási kedv egy pár hete megtorpant. Aki eddig várt a Pfizerre (ahogy én is), mostanra már beoltotta magát, persze mindig van pár száz ember minden nap, aki észbe kap, és beregisztrál az oltásra, de ez még mind kevés. Köszönhetően a sok konteós oldalnak, a megvezethető, aluliskolázott rétegnek, van kb 3 millió ember, aki a jelenlegi szabályok szerint oltható lenne, de mégse kívánja felvenni az oltást. Persze 99%-uknak nincsen semmilyen komolyabb indoka.


Mi lesz ezek után? Szeptemberben miattuk megint be kell zárni az országot, hiszen el fog terjedni a Delta-variáns? Esetle bízhatunk benne, hogy az oltottak rendesen élhetik az életüket, és csak az oltatlanokat fogják szegregálni? Pl. boltba is csak PCR teszttel mehetnek, utcán sem vehetik le a maszkot, stb.



2021. jún. 19. 03:02
 51/99 anonim ***** válasza:
13%

A lakosság 10%-a fertőződött eddig meg.


Az immunrendszer "erősítésére" két megoldás van. Vagy természetes módon találkozik a vírussal (és ebbe sokan belehalnak, sokan lesznek poszt-COVID-osak) vagy beoltják.

2021. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy! Én általános megerősítésre gondoltam. Sport, tudatosabb étkezés/étrend, kevesebb stressz, pihentető alvás, esetleg kiegészítésnek a gyümölcsök és zöldségek mellé vitaminok.

A covid kapcsán meg nincs igazad, mert a beoltást követően is megvan az esélye a halálnak, a súlyos következményeknek, csak minderre még pluszban rájön a vakcinák rövid és hosszútávú, eddig nagyrészt ismeretlen szövődményeik.

2021. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
82%
brighteon.com/5b9f4df1-701d-4ba8-b080-7a8d391af98c
2021. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 anonim ***** válasza:
11%

52


Tudod, hány ember lett poszt-COVID-os vagy halt meg azok közül, akik egészségesen éltek?



Amúgy nem, nincs hosszútávú mellékhatása az oltásnak. Max az immunrendszer elb..sz valamit, de azt elrontaná oltás nélkül is.

2021. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 anonim ***** válasza:
96%

youtube.com/watch?v=kf6NDIiE3Tw

Van még kérdés?És ez csak a jéghegy csúcsa ezt kellene megérteni és nem terelni össze-vissza mert felesleges.A videó beszédes

2021. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 anonim ***** válasza:
91%

#54:


Te tudod, hogy hány embernek lett valamilyen baja az oltás következtében illetve mennyinek lehet még majd az idő elteltével? Na ugye. Akkor melyik a jobb megoldás? Én a természetes utat választom, Te az oltást. Kinek van igaza? Neked? Szerintem nem. Nekem? Szerinted nem. Fel van fújva ez az egész. Van oltás, aki akarja, oltassa be magát (vagy már megtette), a többieket meg hagyják élni.

2021. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/99 anonim ***** válasza:
97%

A gond hogy a propaganda teljesen átmosta az erre fogékony emberek agyát.

Nem néznek utána a dolgoknak, csak ismételgetik a butaságaikat. Ez juttott eszembe:


– Mester, mi lehet a boldogság titka?

– Ne vitatkozz idiótákkal.

– Én nem hiszem, hogy ez lenne a titok.

– Igazad van – mondta a mester…

2021. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 anonim ***** válasza:
84%

#35 (és #39 stb.)

"Ha ez igaz lenne, még mindig köztünk lenne a mumpsz, a skarlát, a kanyaró, a torokgyík, a feketehimlő, a bárányhimlő..."

A skarlát ellen nincs vakcina, antibiotikumokkal kezelhető. És nem is tűnt el. [link]

A mumpsz elleni oltás nem egy nagy sikertörténet. Aki elkapta, jó eséllyel egy életre immunitást szerez. A mumpsz olyan országokban is előfordul, ahol a lakosság nagy része be van oltva (pl. USA 91%-os átoltottsággal), sőt a betegek 70%-a két oltást kapott is ellene. Tehát az oltás általi védettség idővel csökken. [link]

A kanyaróval is hasonló a helyzet, pl. egy 98%-osan beoltott iskolában is felbukkant.

Aztán itt van még a torokgyík (diftéria) és a pertussis (szamárköhögés), az ellenük adott oltás hosszú távú hatékonysága is kérdéses: "An outbreak of respiratory diphtheria occurred among highly-vaccinated trainees at a Latvian military academy in August-September 2000." [link]

"Waning immunity after vaccination with diphtheria-tetanus–acellular pertussis (DTaP) vaccines is widely believed to be responsible for the growing burden of pertussis in the United States." [link]

"Szamárköhögés: Sajnos ezt a betegséget nem sikerült a magas átoltottság ellenére sem legyőzni." [link]

A feketehimlő remélhetőleg eltűnt 1977 óta, az viszont nem valami megnyugtató, hogy a vírus még most is létezik, laborítóriumokban: [link]

És végül a bárányhimlő:

"In the prelicensure era, 95% of adults experienced natural chickenpox (usually as children)—these cases were usually benign and resulted in long-term immunity. Varicella vaccination is less effective than the natural immunity that existed in prevaccine communities. Universal varicella vaccination has not proven to be cost-effective as increased HZ morbidity has disproportionately offset cost savings associated with reductions in varicella disease. Universal varicella vaccination has failed to provide long-term protection from VZV disease."

[link]

Tehát ahol elkezdik beoltani a gyerekeket bárányhimlő ellen, ott a felnőttek körében megnő az övsömör gyakorisága. Tök jó.

(A gyermekkori kötelező oltások mellékhatásait most inkább nem boncolgatom.)

Kb. ennyire bízhatunk a jelenlegi COVID elleni vakcinákban is (vagy még ennél is kevésbé), miközben egyre több tanulmány állítja, hogy a természetes úton szerzett védettség évekig, vagy akár élethosszig is tarthat. De nem baj, majd jöhet évente az ismétlő oltás, amíg bele nem pusztul minden oltott...

2021. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/99 anonim ***** válasza:
90%

Bocsi, ez a kanyarónál lemaradt:

[link] "An outbreak of measles occurred in a high school with a documented vaccination level of 98 per cent."

#58

2021. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/99 anonim ***** válasza:
100%

Az 58. kommentet a #39 helyett a #40, #43, #46-nak szántam. Bocsi #39!

#48:

Egyes szakértők szerint a súlyos betegség nagymértékben megelőzhető lenne, ha a fertőzöttek a betegség KORAI szakaszában megfelelő kezelésben részesülnének, így sokkal kevesebben kerülnének kórházba. Volt szó vitaminokról (D, C), cinkről, olcsó és széles körben elérhető gyógyszerekről (ivermectin és hydroxychlorokin). Ehhez képest nálunk (meg gondolom, sok más országban is) mi történik? Ha beteg valaki, maradjon otthon és szükség esetén vegyen be láz- és fájdalomcsillapítót. A háziorvos meg se vizsgálja. Ha már súlyos tünetei vannak, hívjon mentőt...

Nem rémlik, hogy ezelőtt bármikor lett volna olyan fertőző betegség/járvány, aminél a járóbetegtől megtagadták volna az orvosi vizsgálatot és kezelést egész addig, amíg nem jut odáig, hogy már kórházba kelljen vinni. A 3. hullám alatt ezt már azzal sem lehetett volna indokolni, hogy az orvosok számára túl kockázatos lenne a betegekkel való találkozás, mivel ők elvileg már kaptak oltást.

2021. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!