Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy fogjuk így elérni, hogy...

Hogy fogjuk így elérni, hogy az ország 80%-a be legyen oltva?

Figyelt kérdés

Sajnos az oltási kedv egy pár hete megtorpant. Aki eddig várt a Pfizerre (ahogy én is), mostanra már beoltotta magát, persze mindig van pár száz ember minden nap, aki észbe kap, és beregisztrál az oltásra, de ez még mind kevés. Köszönhetően a sok konteós oldalnak, a megvezethető, aluliskolázott rétegnek, van kb 3 millió ember, aki a jelenlegi szabályok szerint oltható lenne, de mégse kívánja felvenni az oltást. Persze 99%-uknak nincsen semmilyen komolyabb indoka.


Mi lesz ezek után? Szeptemberben miattuk megint be kell zárni az országot, hiszen el fog terjedni a Delta-variáns? Esetle bízhatunk benne, hogy az oltottak rendesen élhetik az életüket, és csak az oltatlanokat fogják szegregálni? Pl. boltba is csak PCR teszttel mehetnek, utcán sem vehetik le a maszkot, stb.



2021. jún. 19. 03:02
 81/99 anonim ***** válasza:
78%

Nem is bízom benne. Nem akarom tudni, milyen reakciót adna erre a pancsolmányra. Mindhárom lehetőség fennáll:rosszul/sehogy/jól reagálna. Vagyis 2 egy ellen. Nagy kockázat.

Miért és hogyan jönne elő évek múlva probléma, most átvészelte covid miatt? Te írtad, hogy a Covid hosszútávú hatásait se ismerjük. Magadnak mondasz ellent.

Itt egy alapvető különbség kettőnk között. Szteroid tartalmú szert akkor szednék, ha csak az menthetne meg a haláltól, egy enyhe köhögés miatt biztos nem. Sokkal több a hátránya, mint az előnye. Nem véletlen, hogy nem írják fel az orvosok minden böffentésre.

Megint csak félinformációkat használsz. Pontosan mennyi az az "olyan" sok? Tudom, nem reprezentatív, de én egyet se ismerek, pedig jó páran túlvannak a covidon a környezetemben. Oltás után meg jóval több lesz az 10-nél,és ne felejtsük el, hogy azok csak a felvállalt esetek, a valósnak töredéke. Pont abban a korosztályban, akire kb.semmi veszélyt nem jelent maga a vírus.

2021. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:
93%

Két egér beszélget a laborban.

- Te beoltattad magad covid ellen?

- Dehogy oltottam, megvárom az emeberkísérlet végét.

2021. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
18%

Szteroidot igen gyakran írnak fel. Kedves ismerősömnek aranyérre, de írnak orrpolipra, fülzúgásra, övsömör, erősebb mononukleózis esetén, erősebb allergiára, bizonyos műtétek előtt stb. Most a tablettáról/infúzióról beszélek.

Én a köhögésemre belégzőport, helyileg ható szert kaptam, ami kicsit helyretette a túlpörgött fehérvérsejtjeimet. Örülök, hogy kaptam a szert és gyorsan hatott.

Egyébként helyileg ható szteroidot adnak orrspray formájában allergiára, kenőcs formájában árpára, akcémára. Nekem a tarkómon van évek óta viszkető folt (én is megérem a pénzem, nemcsak te a köhögés elbliccelésével), erre is szteroidot krém felírására számítok, már ha nem tablettára.


A COVID hosszútávú következménye azonnal a fertőzés után kezdődik. Vagy legalábbis nem hónapok múlva. Az oltásnál ugyanez. Olyan nincs, hogy most jól vagy aztán egyszercsak 2 év múlva nem, a 2 évvel ezelőtti oltás miatt.


Amúgy az autoimmun betegségedre tippem szerint infúzióban kaptál brutál adag szteroidot és utána csökkenő adagban tablettát is.


Nincs olyan korosztály, amelyre kb semmilyen veszélyt nem jelent a vírus.

2021. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
85%

Le kéne már akadni az oltatlanok hátrányos megkülönböztetéséről. Hadd döntse már el mindenki, hogy mit kezd a saját testével! Ha le lesz zárva megint minden, az nem a nem beoltottak hibája lesz, hanem a döntéshozóké(akik egyébként folyamatosan az oltatlanok ellen uszítanak és az a kérdésből is látszik, hogy sikeresen csinálják).


Amúgy meg miért kéne az oltatlanokat elszeparálni? Veszélyeztetik az oltottakat, vagy mi van?

2021. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
93%

Pont ez az, hogy a covidnak ismerjük a hosszútávú hatásait, az oltásnak nem! A covid fertőzöttek egy részénél a gyógyulás után is vannak még tünetek, azoknak egy még kisebb részénél fél év után is, annál később, már elenyésző. De akinek nem volt, valószínűleg nem fog évek múlva évek múlva megjelenni.(Bár, valami baja biztos lesz a következő 60 évében, arra könnyen lehet, hogy ráfogják, post covid.) Ezzel szemben az oltásnál már a közvetlen mellékhatásoknál is tagadják, hogy összefüggés lehet.

Hogy mitől lehetne később, akár évek múlva jelentkező szövődmény? Úgy, hogy az oltás most indít el egy folyamatot, amiről még nem tudsz, mert nincs jele. A megtámadott szerven csak akkor jelentkezik, amikor már "kellőképpen" roncsolódott. Akkor veszed észre.(Nem biztos, hogy lesz ilyen, magát a lehetőséget írtam le!) Mint pl.az autoimmun betegségem. Állítólag születési, de 30+ évig nem tudtam róla, mert tünetmentes volt. Aztán egyszercsak valami kiváltotta a tüneteket.(Egyébként a legtöbb autoimmun betegségre jellemző, hogy 30-40 között mutat először tünetet.) Akkor szerinted a betegség nem létezik? Pont ugyanígy lehetNE oltásnál is.

Egyébként az autoimmun betegségek pont a tömeges védőoltásokkal egy időben kezdtek terjedni. Ez persze lehet véletlen is, de szerintem egy kutatást megérne. Annyi biztos, hogy autoimmun betegségek vannak és nagy részükre nem tudnak választ adni az orvosok, hogy mitől.

Nem szedek szteroidot. Egyszer valóban felírták félve, de akkor már tényleg az életem volt a tét.

Nem írtam, hogy van olyan korosztály, amire semmi veszélyt nem jelent a vírus. Azt írtam, kb. Arányokról beszélek.

2021. jún. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
86%

Úgy tűnik, hogy az oltottak javarésze (tisztelet a kivételnek) enyhén, van aki pedig túlzottan is hipochonder. Már egy kis hőemelkedés is leteríti, a köhögést pedig gyógyszer nélkül el sem tudják viselni. Így nem csoda, hogy az oltást mindenttevő, szuperképességekkel felruházandó csodaszernek tartják, amely megvéd egy atomvillanástól is. :D


Felesleges vitázni olyanokkal, akik a legkisebb problémára is antibiotikumokat meg szteroidokat szednek be. Ágyúval verébre. Pont az ilyenek szervezete lesz pár év alatta totál nullás és életük végéig szedhetik az egyik gyógyszer mellékhatásának csökkentésére a másikat, majd nyugdíjas korukra meg 20 féle gyógyszert szednek de mégsincsenek sosem jól...

2021. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 anonim ***** válasza:
27%

#86


Kellemetlen dolog enyhén hurutosan köhögni 9 hónapig, egyébként az egy gyulladás és szövődménye lehet. Épeszű ember olyat nem mond, hogy nem kellene ezt inhalációs szteroiddal lenyomni (amit tüdőgyógyász szakorvos írt fel, magától, miután megvizsgált engem!!!).


Ha az orvos felírja a szteroidos tablettát, akkor a beteg utasítsa el, vagy mi?


Az antibiotikumot is utasítsa el?

Én volt, hogy önérzetes 17 évesként nem mentem el orvoshoz (meg is fertőztem a fél osztályt, olykor, amikor egészségről van szó és párszor eszembe jut, kísért is az eset, furdal a lelkiismeret), 3,5 hétig tartott a hörghurut, végül spontán gyógyult. Fél évre rá, egy következő hörghurut húzódott el 9 hónapig.


Vagy ha elmegyek orvoshoz, hogy írjon ki, ne fertőzzem össze a kollégáimat és antibiotikumot ad, akkor bíráljam felül, ne szedjem be?


#85


Anno érdeklődésből sokat olvastam az autoimmun betegségekről - rosszul tettem, azóta is félek tőlük és számos rizikófaktor fennáll nálam. Sokszor vírusfertőzés indítja be őket. Az én logikám szerint a vírusfertőzés maga nagyobb megrázkódtatás a szervezetnek, mint az oltás. Tehát ha az ember "fogékony" az autoimmun betegségekre, előbb indítja be azokat a fertőzés, mint az oltás.


Szerintem is oka lehet az autoimmun betegségek egyre gyakoribbá válásának, hogy ma már szinte minden ellen oltatunk. Ha a szervezetünkben valamit nem használunk arra, amire születik, akkor károsodni fog. A szívnek nem tesz jót, árt az inkatív életmód, az agynak, ha nem gondolkozunk, az izmoknak megintcsak az inaktivitás. Így nem hinném, hogy megússza az immunrendszer, ami arra jött létre bennünk, hogy esélye legyen torokgyík súlyosságú betegségek legyőzésére vagy arra, hogy megsebezzük magunkat és nincs lehetőségünk megmosni a sebet, vagy nem tiszta vízzel (ahogy lehetett ez akár 150 éve, de még régebben biztosan), akkor azokat a kórokozókat is legyőzze.

Én ennyiből is nem bánom, hogy a munkahelyemen nem kell maszk már illetve el lehet járni helyekre. Legalább van dolga az immunrendszerünknek. Én így is arra tippelek, hogy nemsokára lebetegszem. Élethelyzetből adódóan pár éve többször is volt, hogy hónapokig alig jártam valahova (beteg gondozása, három évre rá 2 suli melletti munkanélküliség) és utána a mindennapos irodai létre úgy reagált a szervezetem, mint az ovisoké szokott. Jó, a legtöbb betegség annyi volt, hogy 4 napig enyhén fájt a torkom és duzzadt volt az orrnyálkahártyám, esetleg csavart is az orrom, összesen 4-5 zacskó NeoCitrán rendbetett. Viszont több ilyen is elkapott engem pár hét különbséggel, aztán ritkult valamelyest. Tegnap beültünk valahova enni tömegközlekedés és egyebek után és elfelejtettünk kézfertőtlenítőt használni. :D :D (Ilyenkor illene akkor is, ha nincs COVID.)


Másrészt viszont az autoimmun betegségekkel fizetünk azért, hogy nem 2 gyerek éri meg a felnőttkort a 10-ből.


Milyen autoimmun betegséged van, ha nem titok? Mi lett az első érezhető tünet?

Immunszuppresszánst kapsz, ha nem szteroidot? Vagy hogyan kezelik?

2021. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 anonim ***** válasza:
96%

Amikor én voltam gyerek és orvoshoz kellett menni, sokszor olyanokat írt fel, amire szükség sem volt. Ki sem váltották szüleim a gyógyszert, meggyógyultam mindenből, élek, egészséges vagyok. Az allergia elleni gyógyszereimet pedig tizenéves korom elején magamtól elhagytam (anyámnak sem szóltam róla), évekig nem szedtem mégis a vizsgálatokkor mindig az jött ki, hogy nagyon szépen javul minden, pedig nem is szedtem semmit, csak bekamuztam, hogy igen. xD (közben ki sem váltottam). Sokszor egy pár napos, hetes pihenés, otthoni kis gyógykúra tökéletesen elég (és így nem is fertőzöl le másokat). (Szóval javarészt az igazolás miatt mentem dokihoz).

Ellenben! Nem azt mondom, hogy minden esetben ez igaz, van amikor igenis szükség van rá! Ugorj neki mégegyszer annak, amit írtam, akkor talán világosabb lesz.

2021. jún. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:
27%

Jó, bennem is van egy kettősség, azért is megyek bele a vitába, mert jó érzés lenne, ha igazatok lenne, alig lenne szükség gyógyszerre, erősre meg pláne nem. Viszont a lelkem mélyén tudom, hogy nem így van. :(


Nálam kb. 11-12 éves korom között kezdődött az, hogy krákogtam, mindig váladékosnak éreztem a torkomat, néha pedig "böfögőrohamot" kaptam, ami ellen nem tudtam semmit se tenni. Kb. 17-19 éves korom között vizsgálgattak, amikor az elhúzódó köhögés is volt (amire még mindig legitimnek érzem a szteroidos belégzőt!), akkoriban relatív sokszor égett a nyelőcsövem hátrafelé sugározva.

Persze normálisan nem vizsgáltak ki és a vizsgálatok során szarvashibákat is követtek el (felírta az antihisztamint, majd utána elküldött allergiavizsgálatra úgy, hogy 1 nappal előbb hagyjam abba a gyógyszert, az allergiavizsgálatom meg emiatt leb...tak engem meg a nagyimat...). Kaptam protonpumpa gátlót és szteroidos orrspray-t. Egyik se hatott.


Ezeket elhagytam.


Később rendszeresen használtam salvus-os vagy tengeri sós orrspray-t/öblögetést, ez az orrnyálkahártyámat rendbetette (talán a nazális ciklus nevű jelenség túl erőteljes nálam, de ha igazán duzzadt, az mindig jelent valamit), jelenleg párásítok, néha eukaliptuszt párologtatok, tudatosan krákogok kevesebbet, egyre egészségesebben étkezem és amitől ég a gyomrom, büfögök, azt igyekszem kerülni.


28 vagyok, így, hogy 12 éves koromból már egyértelműen volt emlékem, miszerint fennálltak a tünetek, mára kb. hánynom kellene minden élelmiszertől (elnézést a szemléletességért), hasmenés és székrekedés kellene váltakozzon és undorítóan váladékosnak kellene lennem. Ehelyett kicsit jobban is vagyok.


Ugyanakkor a lelkem mélyén tudom, hogy az öngyógyítás, gyógyszer öncélú nem bevétele veszélyes, hosszútávon gondokat okozhat. Jobban bízom az orvostudományban (mint a szervezetemben), csak az a baj, hogy nem vizsgálják ki az embert rendesen és sokszor azonnal gyógyszereznek, akár erős gyógyszerekkel.

Még filmekben is látni, hogy beteg kutya gazdijának életmód-javaslatokat ad az orvos, az ember miért nem érdemli ezt?

Szóval ez bennem a kettősség.

2021. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
100%

#86! A nevét nem írom le, ha nem baj, annyit elárulok, hogy nagyon undorító tünetei vannak. Annyit tudnak róla, hogy 50%-ban egy bizonyos vírus váltja ki, 50%-ban kb.bármi más. Nos, nálam az elsőt kizárták, marad a bármi más 😂

Tünetek esetén nagy dózisú antihisztamint kapok. Tavaly annyira ráparáztattak erre a covidra, hogy folyamatosan szedtem a c-vitamint. Tudod, mit értem el? Egész tavasszal tünetes volt az autoimmunom! Ahogy vége lett, kezdődött is elölről. Aztán nem érdekelt tovább, azt mondtam, elegem van, inkább a Covid. Nem szedtem egy szemet se. Láss csodát, azóta tünetmentes vagyok(azóta covidos se lettem.) Számomra ebből az a tanulság, hogy nem kell túlpörgetni az immunrendszerem. Lehet, hogy nem működik tökéletesen, lehet, hogy nem tudna megvédeni, és elvinne a covid. De addig, amíg nem muszáj, nem piszkálom, végezze a dolgát, ahogy tudja.

2021. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!