Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan győzzem le a félelmemet...

Hogyan győzzem le a félelmemet? Félek az oltástól.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok.

Már az oltóközpontban voltam, és vittem magammal lázmérőt. Úgy aggódtam, hogy 37 hőemelkedésem volt. Mentem AG tesztre negatív lett.

Félek nagyon az oltás mellekhatásaitól. Vissza fordultam, nem mentem. Barátnőm volt, eddig kutya baja.


Holnap is oltanak.

Hogyan győzzem le a félelmemet? Nagyon félek, hogy oltás után össze esem, vagy hogy meghalok.


2021. dec. 28. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Mi az oka hogy oltatnod kell magad?
2021. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mert akarok szabadon élni. Nem szeretnék ezen vitatkozni úgy döntöttem hogy akarok oltásra menni csak félelem van bennem. Ha oltás ellenes vagy ne írj semmit ha tudsz segíteni azt szívesen fogadom.
2021. dec. 28. 17:26
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
De azt ugye tudod hogy nem lesz elég egy oltás? Utána hogy érvényes maradjon a védettségid, kb fél évente folyamatosan oltásra kell járnod.
2021. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

2


Az első hozzászóló szimplán feltett neked egy kérdést, mivel az általad leírtak alapján szerintem jogosan merült fel az emberben, hogy esetleg valamifajta kényszer miatt döntöttél az oltás miatt, miközben tartasz tőle.

2021. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Ezt egyedül úgy, hogy felnősz, és egyszer elmész. Nagyobb eséllyel üt el hazafelé egy busz, mint hogy összeess és meghalj, főleg, ha az indokolatlan rettegésed miatt nem figyelsz. Én a tűtől rettegtem, 22 évesen konkrétan az anyukámmal mentem mindháromszor, az első után sokat enyhült a félelem, szerintem neked is ez lenne. Ja, és olvass keveset facebook kontót, az az igazán káros az egészségedre, nem az oltás.
2021. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Lassan adagolják, de így lesz.

Ha nem mész emlékeztető oltásra, érvénytelenné válik a védettségi kártyád.


4:00 [link]

2021. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És 22 évesen milyen volt az első oltás?
2021. dec. 28. 17:37
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Ugyanolyan, mint bárkinek. Kb 2 másodpercnyi tűszúrás-érzés, különösebben nem fájt. Estére persze belázasodtam, fájt a karom, pár nap alatt ezek elmúltak, azóta köszönöm szépen, kutya bajom.
2021. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Ne félj, én is izgultam mind3 oltásnál, de semmi probléma nem volt. Majd írd meg a tapasztalataidat.
2021. dec. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Még az is benne van a pakliban hogy oltás után összesel és meghalsz. Ezt bele kell számolni amikor mérlegelsz oltás előtt.
2021. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!