Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képzeletbeli barátok felnőtnél?

Meowka kérdése:

Képzeletbeli barátok felnőtnél?

Figyelt kérdés
Igazából a páromról lenne szó. Már nem fiatal, 26-27 körül van, és igazából van pár állítólagos barátja, akikkel sose találkozott senki, a létezésük nem bizonyított és eléggé abszurd dolgokat mesél róluk. Beszéltem egy gyerekkori barátjával, aki megemlítette hogy általánosba is voltak olyan "állítólagos barátai". Szóval ő is úgygondolja hogy ezek is nemlétező alakok, és... erről beszéltem a legjobb barátjával is, aki színtén ugyanezen az állásponton van mint mi. Igazából ezek a karakterek nem ártanak senkinek, sőt egyik még elősegítette őt abba elvileg hogy találkozzon velem annó először. De... Elvileg ők akkor lettek lekreálva, mikor nem igazán voltak barátai, szóval nekem olyan mintha ez valami védelmi mechanizmus lenne neki talán a magányra. Mikor először össze akart velem jönni, én meg visszautasítottam mert akkor már igazából nem tudhatta de volt nagyon erős udvarlóm, akkor hirtelen "összejött" az egyik karakterrel, amit igazából akkor még nem tudtam, hogy valószínűleg nem is létezik... Szétmentek stb egymásra találtunk, cute lovestory és igazából azóta minden okés. NEm jöttek szóba a karakterek stb... De órákat képes volt amúgy pofázni és storykat mesélni róluk. Egész para így visszagondolva, de hálisten ezek már tényleg nagyon ritkán jönnek szóba. Arra jutottunk a barátaival, hogy nem kéne neki ezeket mondani, míg nem ártanak neki a karakterek, vagy... Mit kéne tennem? Elvileg volt egyszer már pszichológusnál... A haverja szerint nagyon jót teszek neki én, az hogy új állása lett, és hogy szeretnénk összeköltözni...

2019. júl. 23. 21:00
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Természetesen nem így álltam hozzá mikor velük beszéltem erről, és helyénvalónak éreztem pont azzal a két emberrel beszélnem, akik a legtöbbet vannak vele (Lakótárs a másik meg a munkatárs, de egyiket közép a másikat általános óta ismeri persze) És nem így kezdtem, hanem hogy ismerik-e esetleg vagy hallottak x,y és z emberről-e már. És volt aki magától mondta hogy hát igen de sose gondolta hogy léteznek, és eddig azthitte hogy csak ő gondolja ezt így stb... Szóval nem, nem adtam se én se ők a lovat senki alá, egyszerűen rájöttünk hogy bakker, nem csak "én" gondolom ezt, hanem a másik kettő is akik színtén sok storyt hallottak róluk.
2019. júl. 24. 01:18
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

akkoris vele kell beszélned erről

ha én azt gondolom valakiről hogy kamu sztorikat talál ki akkor vele konfrontálódom nem sumákolok össze vissza a haverjaival.

főleg ha a barátnőmről van szó. szerintem ez nem korrekt. meg engem nem is érdekelne hogy a haverjai mit gondolnak én egymás között rendezném ezt le. dehát különbözőek vagyunk

na mindegy szerintem csak a sztori kedvéért adja elő ezeket a kiszinezett történeteket és ennyi

2019. júl. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem próbáltam már erről vele beszélni, szerintem az egyik kommentbe le is írtam, hogy megkaptam tőle azt hogy, "akkor ne higyjem el" És ennyivel le is lett zárva a részéről. Ha hisz a létezésükbe, mit tudnék vele tenni? Tehát most arról beszélsz hogy neked hogy esne, holott te nem vagy ilyen képzetekbe. Így relatívan helyénvaló az, hogy ki mit tesz. Mivel nem igazán tudok vele erről beszélni, és találkoznom se sikerült velük sajnos pedig próbáltam pl: Szilveszterkor meg ilyenek, akkor szerinted ha megint megpróbálom most mást mondana? Ezért vagyok pat helyzetben.
2019. júl. 24. 01:34
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem hisz a létezésükben csak ciki lenne bevallani hogy kitalálta ezeket a sztorikat. Fél hogy hülyének néznéd. Főleg hogyha az összejövésetekkel kapcsolatban is kamuzott valami ilyet. Tuti azt gondolja dobnád ha kiderülni hogy abban is vmi szinezés van.

Látatlanban ez a véleményem.


Próbáltad azt hogy mondod neki konkrétan, hogy téged nem zavarna vagy nem bántana, ha ezek csak kitalált sztorik lennének? Meg hogy semmin nem változtatna mondja el nyugodtan stb csak jobban meg akarod ismerni.

Énszerintem itt nem arról van szó hogy barátokat képzel magának hanem arról hogy kevés barátja van és előadja ezeket a dolgokat. Attól hogy nem mindegyik "menő" sztori az nem lényeg, a lényeg hogy azt mutassa hogy érdekes ismerősei vannak meg több minden történt már vele mint valójában.


Szerintem kb 100000x valószínűbb hogy ez áll a háttérben mint az hogy ő barátokat képzel be magának.

Meg kell beszélned vele úgy hogy ne érezze azt hogy gáz hogyha kiderül hogy kamu. Ez eléggé rajtad áll.

2019. júl. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Őszintén remélem hogy tényleg csak ez van a háttérben. :) Amúgy lehet hogy tényleg nem meri csak nemtudom... Mindig megilyed bármi miatt és jajj ne szakítsak vele stb... Csak ezek az emberek előttem is "léteztek"(Még a megismerkedésünk előtt) szóval csak ezért nem tudom ezt teljesen remélni.
2019. júl. 24. 08:33
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Es teged egyaltalan nem ijesztene meg h vki kitalal baratokat es hisz is bennuk???? En kalap-kabat, viszlat! Menekulnek.
2019. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem. Egyáltalán nem. Voltak """Normális""" párjaim is, és őszintén a jelenlegivel a legjobb eddig :) Mindenbe sokkal jobb mint az elődjei voltak, iszonyatosan szeret és ez látszik a viselkedésén, és mint mondtam ez a kis stikkje nem jött elő mióta együtt vagyunk. Csak valamiért most kezdett a téma engem mélyebben is érdekelni vagy nemtudom. Amúgy egy teljesen normális dolgozó ember, nem csúnya, és nagyon odaadó. Az embernek nincs rá egy rossz szava se, és ha cserébe van pár haverja akik nem ártanak amúgy se neki se senkinek, hát legyen.
2019. júl. 24. 12:44
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Te tudod. De azert en felnek, es nem vallalnek gyereket, nehogy orokoljenek az apa betegsegebol. :sss nagyon ijeszto szerintem.
2019. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Igen... A gyerek dologba énis csak ettől félnék maximum... Bár a gyerek téma még jóval arrébb van, és csak remélni bírom hogy tényleg nem beteg, hanem "direkt" csinálja, vagy ilyesmi. Ha esetleg mire odakerülnék hogy énis szeretnék és már teljesen "tünetmentes" lesz, akkor nem fogok félni majd gyereket se vállalni vele.
2019. júl. 24. 14:08
 20/23 anonim ***** válasza:
54%

Egyelőre még az a valószínűbb hogy ezek csak a történet kedvéért vannak kitalálva és nem valóban elképzeli őket hogy léteznek.

másrészt meg sztem az előző válaszolónak is van elég baja, attól hogy valakinek mentális problémája van nem biztos hogy öröklődik és az sem hogy gyógyíthatatlan és "bolond".

2019. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!