Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képzeletbeli barátok felnőtnél?

Meowka kérdése:

Képzeletbeli barátok felnőtnél?

Figyelt kérdés
Igazából a páromról lenne szó. Már nem fiatal, 26-27 körül van, és igazából van pár állítólagos barátja, akikkel sose találkozott senki, a létezésük nem bizonyított és eléggé abszurd dolgokat mesél róluk. Beszéltem egy gyerekkori barátjával, aki megemlítette hogy általánosba is voltak olyan "állítólagos barátai". Szóval ő is úgygondolja hogy ezek is nemlétező alakok, és... erről beszéltem a legjobb barátjával is, aki színtén ugyanezen az állásponton van mint mi. Igazából ezek a karakterek nem ártanak senkinek, sőt egyik még elősegítette őt abba elvileg hogy találkozzon velem annó először. De... Elvileg ők akkor lettek lekreálva, mikor nem igazán voltak barátai, szóval nekem olyan mintha ez valami védelmi mechanizmus lenne neki talán a magányra. Mikor először össze akart velem jönni, én meg visszautasítottam mert akkor már igazából nem tudhatta de volt nagyon erős udvarlóm, akkor hirtelen "összejött" az egyik karakterrel, amit igazából akkor még nem tudtam, hogy valószínűleg nem is létezik... Szétmentek stb egymásra találtunk, cute lovestory és igazából azóta minden okés. NEm jöttek szóba a karakterek stb... De órákat képes volt amúgy pofázni és storykat mesélni róluk. Egész para így visszagondolva, de hálisten ezek már tényleg nagyon ritkán jönnek szóba. Arra jutottunk a barátaival, hogy nem kéne neki ezeket mondani, míg nem ártanak neki a karakterek, vagy... Mit kéne tennem? Elvileg volt egyszer már pszichológusnál... A haverja szerint nagyon jót teszek neki én, az hogy új állása lett, és hogy szeretnénk összeköltözni...

2019. júl. 23. 21:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Igy van, igaz h nem biztos h oroklodik, de (tul) nagy ra az esely. Persze lehet h a kerdezo parja is csak kitalalja es nem kepzeli ezeket a baratokat, ez volna a jobbik eset!
2019. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
54%

nekem is van ilyesmi. csak én alternatív világokban élek (pl. van egy upc szerű szolgáltatóm, aminek az igazgatója vagyok és én vezetem, Magyarországon "szolgáltat")


nem tudom hogy ez mennyire gáz de amúgy senki nem mondaná meg ezeket rólam. és az a baj hogy a fantáziáim felülkerekednek a valóságon. ha ér egy élmény, rögtön "hozzátapad" egy ilyen kreált világ amit alkottam.

2019. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
54%
Ezt akarhogy forgatjuk, beteg. Te se vagy 100as, utolso.
2019. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!