Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan próbálnátok meg motivál...

Hogyan próbálnátok meg motiválni azt az embert aki az öngyilkosságon gondolkozik?

Figyelt kérdés

2019. júl. 28. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Mármint mire? Az öngyilokra?
2019. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 papics ***** válasza:
80%

Hát attól függ mire akarod motiválni. Arra hogy megtegye, vagy hogy ne. Gondolom te az utóbbira gondoltál.

Az a helyzet, hogy van aki azért fenyegetőzik ilyennel, mert figyelmet akar szerezni ezáltal, vagy csak sajnáltatja magát. Természetesen ezeket nem érdemes a fejéhez vágni mert ha egyik sem, akkor csak nagyobb eséllyel lesz öngyilkos.

Érdemes lenne tisztáznod, hogy miért akar öngyilkos lenni, mert ha mondjuk elhunyt családtag miatt depressziós, nem fogod tudni visszahozni neki őt. Viszont ha olyasmi baja van, hogy magányos, vagy a külsejével van baja, esetleg zaklatják, vagy családi problémái vannak, azon tudsz segíteni. Tehát ha tudsz segíteni, csak akkor tedd azt.

De soha ne probalkozz olyasmikkel felvidítani, hogy ne aggódj, rendbe fog jönni, vagy hogy én itt leszek végig melletted. Hálás lesz érte és becsülni fogja, de egy cseppet sem fogja eltántorítani az öngyilkosságtól. Remélem tudtam segíteni és sok sikert! :)

2019. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Kísérd el pszichiáterhez!
2019. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3%
Aki öngyilkos akar lenni,az megteszi. Nem rohan orvoshoz és nem kér semmilyen segítséget. Én egyszer megakartam tenni,csak annyira elrontottam hogy mások is észrevették. A kórházból pedig minél hamarabb ki akartam jutni hogy megtegyem. Nem sajnáltattam magamat mert az emberek csak leszarják. Kaptam olyan gyógyszert amitől most nem akarom megtenni, mert a gyógyszer olyan jól hat.
2019. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem motiválni kell, aki ilyenen gondolkodik, hanem kezelni, azonnal! Terápia, vagy ha már valóban onveszelyes, pszichiátria!
2019. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Vennék neki 3 méter kötelet a praktikerben. Vagy elvinném rákos betegek közé önkéntesnek. Elég gyorsan elszégyellné magát szerintem.
2019. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!