Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jobb a Rivotril, a...

Miért jobb a Rivotril, a Frontin, a Xanax vagy bármelyik görcsoldó ill. nyugtató egy jointnál?

Figyelt kérdés

Csak mert én mindkét oldalon álltam, volt hogy rivotril függő voltam, és átszoktattak Andaxinnal Tegretolra, medazepamra, de mióta néha (havonta 4-5 alkalom) marihuánát szívok elmúlt a kényszeres érzés, hogy naponta többet kell szednem, alapvetően nem szorongok, feszült az vagyok néha, de azzal megbírkózom.

Ne értsetek félre a pszichiáter is tud róla, orvosi titoktartás köti, amíg nem csinálok valami hülyeséget, ami az elmúlt 3 év alatt nem következett be... Szóval még ő is azt mondta, hogy végülis ha nem félek a kockázattól (mmint rendőrség), inkább használjam ezt, mert kevesebb hátránya van hosszú távon, mint a nyugtatóknak, görcsoldóknak, szorongásgátlóknak... stb.

olvasgattam is utána, eléggé megoszlanak a vélemények a marihuána orvosi felhasználásáról, de szerintem ez csak azért van, mert a gyógyszercégek szépen elhamisítgattak pár adatot, hogy a marihuána károsabbnak tűnjön, mint egy rivotril...


2010. júl. 12. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:
Moderátorok, légyszi ne töröljétek a kérdésem, csak választ szeretnék, kíváncsi vagyok ki mit gondol... Nem sértem ezzel a kérdéssel egyik szabályzatot sem, ill. vannak olyan kérdések, amelyek jobban sértik és nem lettek törölve!
2010. júl. 12. 16:41
 2/61 anonim ***** válasza:

én is nyugtatóztam magam és alkalmanként én is szivtam marihuanát

lehet benne valami, csak az a kár hogy a fű sokkal drágább:D

2010. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
De sokkal kevesebb is kell belőle, és pont a drágasága tart vissza attól, hogy elpazarold. Gyakran már csak a gondolat is elég, hogy van otthon és megnyugszom.
2010. júl. 12. 16:54
 4/61 A kérdező kommentje:
A rivotrilt meg szinte zabáltam már a vége felé és a májam bánja a dolgot még ma is.
2010. júl. 12. 16:55
 5/61 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is kellett szednem mindenfele szemetet, rivotrilt, zoloftot, litiumot, de szerintem szart sem ernek, csak lelasssitjak meg eltompitjak az embert, nem beszelve egyeb mellekhatasokrol mint pl etvagytalansag. 60 kilorol lefogytam 45-re amig azokon voltam. (170 magas vagyok, kepzelheted hogy neztem ki!) Szoval szerintem is inkabb szivjon az ember, bar minden nap azert abbol is sok, de heti egy-kettotol nem lesz semmi baj, vagy legalabbis ez nem olyan karos, mint a gyogyszer-koktel napi haromszor, vagy akar egy doboz szokvanyos cigi egy nap.
2010. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem meg a fu csak meg jobban sulyosbitja a rossz erzest, ha rosszul vagy....
2010. júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:

Előző, ez igaz, de én nem rosszul vagyok, csak nagyon feszült szorongós... És ezeket az érzelmeket nem erősíti föl, hanem eltünteti.

De amúgy igaz, ha szomorúbb vagyok még inkább az leszek. De nálam valahogy ez is olyan, mintha levinne a mélypontra, hamar 1-2 óra alatt, sírdogálok, kialszom és kész. A gyógyszerek mellett ezek a szomorú állapotok napokig eltartottak.. Míg megjártam a hullámvölgyet.

2010. júl. 13. 10:07
 8/61 anonim ***** válasza:
69%

A marihuánával az a baj, hogy tönkreteszi az agyad. Ún. amotivációs szindrómát okoz, ami azt jelenti, hogy rengeteg célról, tervről beszélsz, de még a legegyszerűbbet sem fogod megvalósítani. Bizonyítottan idegrendszeri károsodást okoz, emellett fizikai és pszichológiai függőséget is. Nem igaz, hogy a fű nem okoz fizikai függőséget!


Sajnos emellett megnő a skizofrénia kialakulásának kockázata is, amit még inkább növel, hogy a fűbe belekotyvasztanak olykor (gyakran) egy kis LSD-t is, a jobb hatás érdekében.


Persze a gyógyszerfüggőség is rengeteg kárt okoz, főleg a májban, vesében. Skizofréniát viszont ezek a szerek nem okoznak.


A függőséget úgy egész életedre tervezted, vagy esetleg gondoltál már arra is, hogy más megoldás után nézel?

2010. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
A fű skizofréniát? Forrás? Erről még soha nem hallottam.
2010. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
73%

Hidd el cimbora, hogy az alkoholista is tud indokot találni, hogy igyon. Először gyógyszerként, később meg azért mert megszereti.

A kérdésed viszont hazug állítás!

Senki sem állította, hogy jobb a marihuána a szervezetnek, mint az orvos által felír gyógyszer. Te drogozni akarsz. Tedd azt. Csak ne akard beállítani egészségesnek. Te beteg vagy!

2010. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!