Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jobb a Rivotril, a...

Miért jobb a Rivotril, a Frontin, a Xanax vagy bármelyik görcsoldó ill. nyugtató egy jointnál?

Figyelt kérdés

Csak mert én mindkét oldalon álltam, volt hogy rivotril függő voltam, és átszoktattak Andaxinnal Tegretolra, medazepamra, de mióta néha (havonta 4-5 alkalom) marihuánát szívok elmúlt a kényszeres érzés, hogy naponta többet kell szednem, alapvetően nem szorongok, feszült az vagyok néha, de azzal megbírkózom.

Ne értsetek félre a pszichiáter is tud róla, orvosi titoktartás köti, amíg nem csinálok valami hülyeséget, ami az elmúlt 3 év alatt nem következett be... Szóval még ő is azt mondta, hogy végülis ha nem félek a kockázattól (mmint rendőrség), inkább használjam ezt, mert kevesebb hátránya van hosszú távon, mint a nyugtatóknak, görcsoldóknak, szorongásgátlóknak... stb.

olvasgattam is utána, eléggé megoszlanak a vélemények a marihuána orvosi felhasználásáról, de szerintem ez csak azért van, mert a gyógyszercégek szépen elhamisítgattak pár adatot, hogy a marihuána károsabbnak tűnjön, mint egy rivotril...


2010. júl. 12. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
Majd kapsz egy skizofréniát a sok marihónaljtól!!!
2010. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
75%

Forrás? pszichiátria osztály!


(hogy skizofréniát is okozhat a fű)

2010. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
44%
Nem egyszer jartam pszihiatrian, de meg soha nem talalkoztam olyannal, aki a futol lett volna skizofren.
2010. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
47%

Én egyet értek a kérdezővel, teljes mértékben. Mellesleg ma már az LSD is skizofréniát okoz, ahhoz képest, hogy kb. 60 éve ugyan ezt a betegséget sikeresen gyógyították vele.

Emberfüggő, az elme furcsa labirintus, amit a pszichiáterek sem ismernek teljesen. És soha nem is fognak.

Egyébként:

Bizonyítottan idegrendszeri károsodást okoz, emellett fizikai (...) függőséget.

Forrás?? :) Befizetek rá!

2010. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
47%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__6098..


Nálam teljesen eltűntette az OCD, tüdőgyulladást, és az ismeretlen eredetű oldaltájéki fájásom is, illetve a pattanásaim is mérséklődtek, sebeim gyorsabban gyógyulnak...őőő, hirtelen most ennyi. :)


a sok retardált meg igazán belinkelhetne legalább 1 db forrást ahonnan ezt a sok baromságot szedik. Barikád, meg kurucz.infos link nem ér, és nem, nem vagyok libsi, minden nap olvasok kuruczot. Csak álszent és elfogult módon írják a sok baromságaikat amiket szintén a kisujjukból szoptak, miközben a fél Jobbik tábor szív. :D száni

2010. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
75%

Forrás:

Füredi János A pszichiátria magyar kézikönyve 264. oldal. " Újabb kutatási adat, hogy a 15-16 éves korban elkezdett cananabishasználat többszörös kockázatot képvisel a szkizofrén pszichózisok kialakulása szempontjából."


259. oldal: " Gyakori hiedelem még a szakemberek körében is, hogy a marihuána fogyasztása során nem alakul ki tolerancia és (fizikai és pszichológiai) dependencia. Jól kontrollált vizsgálatok sora bizonyítja, hogy mindkettő kialakulhat. Dependenciára utalnak a jellegzetes elvonási tünetek: alvászavar, étvágycsökkenés, agitáció, nyugtalanság, ingerlékenység, depresszió, tremor."


Attól, még, hogy jártál pszichiátriai osztályon, nem vagy sem pszichiáter, sem pszichológus, hogy szakmai kérdésekben kompetensen véleményt tudj alkotni.

2010. júl. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
A skizofrénia még ma is gyógyíthatatlan betegség! Te írsz oltári baromságot!
2010. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
27%
marhára röhejes ez a fű-skizofrénia téma. meg az lsd-s fű meg minden érv amit felhoznak ellene. agymosott barmok.
2010. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
38%
nem is röhejes, inkább elkeserítő.
2010. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
66%

Ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni.. ! Ezek szakmai tények, és azok is maradnak, attól még, hogy hőbörögsz és "lebarmozol" intelligens módon más embereket.


A fent leírt forrásanyag orvosi tankönyv, hőbörgés helyett jobban tennéd, ha inkább elolvasnád azt a cikket, amire hivatkoztam.

2010. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!