Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jobb a Rivotril, a...

Miért jobb a Rivotril, a Frontin, a Xanax vagy bármelyik görcsoldó ill. nyugtató egy jointnál?

Figyelt kérdés

Csak mert én mindkét oldalon álltam, volt hogy rivotril függő voltam, és átszoktattak Andaxinnal Tegretolra, medazepamra, de mióta néha (havonta 4-5 alkalom) marihuánát szívok elmúlt a kényszeres érzés, hogy naponta többet kell szednem, alapvetően nem szorongok, feszült az vagyok néha, de azzal megbírkózom.

Ne értsetek félre a pszichiáter is tud róla, orvosi titoktartás köti, amíg nem csinálok valami hülyeséget, ami az elmúlt 3 év alatt nem következett be... Szóval még ő is azt mondta, hogy végülis ha nem félek a kockázattól (mmint rendőrség), inkább használjam ezt, mert kevesebb hátránya van hosszú távon, mint a nyugtatóknak, görcsoldóknak, szorongásgátlóknak... stb.

olvasgattam is utána, eléggé megoszlanak a vélemények a marihuána orvosi felhasználásáról, de szerintem ez csak azért van, mert a gyógyszercégek szépen elhamisítgattak pár adatot, hogy a marihuána károsabbnak tűnjön, mint egy rivotril...


2010. júl. 12. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:

[link]


és angolul is egy :


[link]

2010. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
67%

Előző, sajnos ezt már nem tudom szó nélkül hagyni.

Finoman szólva ismerem, akivel épp vitázol. Igenis van lövése arról, hogy mi a skizofrénia, és nem is buta, szóval állítsd le magad! Ha már egymás sértegetésénél tartunk, akkor elmondom én is a véleményem rólad: Egy beszűkült, arrogáns közhelyhalmaz vagy. Ennyi.


Hogy a témához is hozzászóljak:


". A Schizophrenia Research c. folyóiratban a Keele Egyetem munkatársai megjelentették azon vizsgálatuk eredményeit, amely bebizonyítja: 1996 és 2006 között a szkizofréniás megbetegedések prevalenciája (előfordulás) és incidenciája (új esetek száma) stabil maradt vagy csökkent – miközben a kannabisz-fogyasztás növekvő trendeket mutatott az országban. A kutatók szerint tehát nem valószínű, hogy a szkizofrénia és a kannabisz-használat között ok-okozati kapcsolat állna fenn."


forrás: [link]


Tehát, egyáltalán nem bizonyított tény, hogy skizofréniát okoz, erről a legnagyobbak is vitatkoznak.


Függőség... NEM okoz testi függőséget, fel lehetne már végre fogni. Lelkit okozhat de...

1. azt még a csoki, vagy a számítógép is okozhat... Emberfüggő, hogy kinek mennyire van hajlama az addikcióra. Valakire nagyon veszélyesek akár még a legártalmatlanabb dolgok is ilyen téren, valakire viszont szinte semmi.

2. a cigaretta és az alkohol, amik legálisak, testi függőséget IS okoznak, és lelkit is nagyobb mértékben, mint a fű.


Az LDS-s beszólásod meg az évszázad hülyesége volt. :D:D Kb. fél órát röhögtem rajta...

2010. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:

Jah, hogy ne offoljak:

Semmiért, mert nem jobb,sőt...

2010. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
100%
En nem ertem, hogy mit vitatkoztok ezen.Semmilyen drog nem jo, hiaba allitja barki.Sem a fu, sem semmilyen mas drog.Es meg mielott leugatnatok, tapasztalatbol mondom.Barhogy is hitegetitek magatokat, hogy jot tesz, egy szart tesz jot, tonkretesz, tokmindegy, milyen drogrol van szo.Ti csak szivjatok nyugodtan, persze, senki nem gatol meg titeket ebben...de ne allitsatok olyat, amiben ti sem vagytok biztosak.Nekem nem egy drogfuggo ismerosom van, az egyik megorult, a masik ongyilkos lett, a harmadiknak tonkrement az elete, a negyedik valami aluljaroban csovezik...ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha valaki elsziv egy jointot, akkor itt a vilag vege.Csak azt, hogy szerintem jobb nem nyulni semmilyen droghoz, mert az ember ezzel hitegeti magat, hogy " aa ugyse lesz semmi bajom", aztan egyszer csak elindul a lavina.Ja, a gyogyszerekrol annyit, hogy a nagybatyam volt gyogyszerfuggo(es o lett ongyilkos...)Szoval a gyogyszerek se jobbak.
2010. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
49%

"drogtúladagolásban halt meg"

illetve az utolsó is, nem másolom be az egészet.


felejtsétek már el ezt a drogot, a heroin is drog, és a csoki is.


Drog: hatóanyagot tartalmazó, szárított növényi részek, illetve kivonatuk.


ezzen belül vannak keményebb és súlyosabbak is, a törvény pedig egyáltalán nem e szerint tiltja vagy nem tiltja.


Nem fecsérlem tovább a szót, tessék, ez egy elismert grafikon:


[link]


ennyi erről. csók.


ui.: köszönöm Flóra, de nem kell megvédeni, majd a természetes szelekció megvéd az ilyen genetikai zsákutcáktól. :)

2010. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
Akkor hívjuk pszichoaktív szernek, ha úgy tetszik, mert a kábítószer megnevezés sem helyes. (pl kokain serkentő, nem kábító) Egyébként a drog szónak több jelentése van a gyakorlatban, nem csak a növényi részek.
2010. júl. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
73%

Még mindig nagy a puttony, kevés a tudás mögötte. Füvesek összefogtak a fű mellett, ha valaki csúnya, gonosz ember ellenvéleményt ír, az persze nem ért hozzá, sőt " idióta "beszűkült agyú agymosott barom", "genetikailag aberrált".

De azért ne sértegessem a barátodat, aki olyat ír, hogy 60 éve LSD-vel gyógyították a skizot.

Gyere szívem hozzánk ellátogatni a pszichiátriai osztályra, kapsz te ott elég gyakorlati ismeretet, ha az enyémet keveselled.


Ja a Füredi könyv addiktológiai fejezetét Gerevich doktor írta, akinek szerény személye hazánk egyik legkiválóbb addiktológusa. Persze van még néhány szaktekintély, akihez fordulni tudsz a témában. Wikipédia, mint hiteles szakmai forrásanyag... hmm hmmm nagyon nagyon kevés! Ha már ennyire belemélyedtél az anyagba, miért elégszel meg ennyivel?


Én azért elég optimista vagyok.. eddig ugye baromagyú voltam, hogy a skizofrénia és cannabis kapcsolatát felhoztam. Legalább, most már ott tartunk, hogy a "nagyok" is vitatkoznak ezen.

2010. júl. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:

Mekkora nyomorék vagy már, Istenem...XD

"Füvesek összefognak" - Ezzel nagyon mellényúltál... Egyszer sem füveztem egész életemben.


A szerinted rohadt jó szaktekintélyekre meg magasról sz*rok. Megvan a véleményem a pszichiáterekről (tisztelet a kivételnek!!!). Biztos rohadt jó tudományos, célravezető dolog a szar, kezdetleges gyógyszerekkel tömni a betegeket, és ezzel becsapni őket.

Mind1, szedj Rivotrilt, ha bármi problémád lesz/van, mert az ugye dehogy okoz függőséget, és nem is káros. Nevetséges...

Valamint maga a kérdező írta, hogy a fű jobban használ neki, mint a "gyógyszerek", és az orvosa is elismerte, h kevesebb hátránya van. De a te fajtád arra köpköd, meg okoskodik, h füvezik, de okoskodva bólogatna arra, ha azt írta volna, h még mindig szedi azt a sok szart.

Különben meg nem számít semmit a véleményed, mivel annyit írtál, h pszichiátrián dolgozol, azt nem, h orvos vagy. Nos...Erre nem mondok semmit inkább.:D


Na, hogy visszakanyarodjunk a témához, idézek az Orvosi tanácsok otthonra c. könyvből (az angol Reader's digest family medical adviser alapján készült):


"Nem fejlődik ki igazi függőség, és csupán kevés elvonási tünet alakul ki (...)"


Már sztem ez is minket támaszt alá.:D Téged meg egy elavult magyar könyv.xD

2010. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem írtam, hogy a Rivotril, Xanax, és trsai a többi benzodiazepin nem okoznak dependenciát. Nem megfelelően komoly függőség alakulhat ki, ezért nem írnak ki belőle egyszerre sokat.


Azért van némi lényeges különbség a fűvel szemben: sokkal kiszámíthatóbb a hatása az egyénnél, pontosan ki van számolva a hatóanyaga, nem okoz módosult tudatállapotot, és a legfontosabb, hogy nem illegális a használata.


Ennek ellenére a nyugtatók sem a folyamatos szedésre lettek kitalálva, szükség van az alapprobléma kezelésére is.


Ui. nem értem ezt a tetemes mennyiségű indulatot, ami felgyűlt irányomba, valaki kért forráscímet, én beírtam egy nagyon is hiteles forrást (tavaly adták ki a legújabbat, amire hivatkoztam) ami a mai orvosi gyakorlatban teljesen elfogadott és használatos. Ezenkívül linkeltem angol nyelvűt is, jó ehhez tudni kéne angolul.

A tisztázás végett klinikai szakpszichológus vagyok.


A sértegető, durván leminősítő beszólásaid, viszont amellett, hogy teljesen szükségtelenek és sokat elárulnak a személyiségedről, az oldallal kapcsolatos szerződést is megszegik, amivel belépéskor te is egyetértettél.


Nem kell egyáltalán egyetérteni, teljesen természetes, hogy lehet más a véleményed is, és hidd el a "nagyobb szaktekintélyek" is nyitottak bármire, ami tudományos módszerekkel igazolható. A tudományos kutatásoknak rendkívül sok szigorú kritériuma van, ami azért szükséges, hogy valóban a populációra igaz eredményt kapjanak, ne az legyen a vége, hogy "az én baráti körömben még senki nem lett skizofrén a fűtől, és nálam egyáltalán nincsenek meg az elvonási tünetek, tehát az egész baromság".

És bármennyire hihetetlen, változik a tudomány, abszolút tisztában vagyok vele, hogy régebben úgy gondolták, hogy a fű nem okoz fizikai függést még én is úgy tanultam anno. De sajnos a kutatások, melyek folyamatosan folynak más eredményeket hoztak.

Ha te ezekkel nem értesz egyet, tényleg nem hőbörögni kell, hanem csatlakozni egy ilyen kutatáshoz és megpróbálni bizonyítani az ellenkezőjét.

2010. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, csatlakozni fogok, ha lesz végzettségem. (ilyen irányban lesz.)


Különben meg tudok angolul, szóval ez a burkolt kis sértegetés megint mellélövés volt.:D


Amúgy meg okozhat módosult tudatállapotot pl. a Xanax. A saját szememmel láttam, ahogy egy osztálytársam beszedi, és ellazul + vigyorog mint a vadalma. És sok emberről hallottam, aki orvosi felügyelet mellett szedte, és mégis függő lett tőle. A magyarországi pszichiáterek nagy része haszonleső, és elnagyolt, szóval én nem veszem készpénznek, amit mondanak (megint leszögezem, hogy tisztelet a kivételnek).

2010. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!