Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jobb a Rivotril, a...

Miért jobb a Rivotril, a Frontin, a Xanax vagy bármelyik görcsoldó ill. nyugtató egy jointnál?

Figyelt kérdés

Csak mert én mindkét oldalon álltam, volt hogy rivotril függő voltam, és átszoktattak Andaxinnal Tegretolra, medazepamra, de mióta néha (havonta 4-5 alkalom) marihuánát szívok elmúlt a kényszeres érzés, hogy naponta többet kell szednem, alapvetően nem szorongok, feszült az vagyok néha, de azzal megbírkózom.

Ne értsetek félre a pszichiáter is tud róla, orvosi titoktartás köti, amíg nem csinálok valami hülyeséget, ami az elmúlt 3 év alatt nem következett be... Szóval még ő is azt mondta, hogy végülis ha nem félek a kockázattól (mmint rendőrség), inkább használjam ezt, mert kevesebb hátránya van hosszú távon, mint a nyugtatóknak, görcsoldóknak, szorongásgátlóknak... stb.

olvasgattam is utána, eléggé megoszlanak a vélemények a marihuána orvosi felhasználásáról, de szerintem ez csak azért van, mert a gyógyszercégek szépen elhamisítgattak pár adatot, hogy a marihuána károsabbnak tűnjön, mint egy rivotril...


2010. júl. 12. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező milyen csendben van...:D

De ha már a kérdezőnél tartunk:


"szerintem ez csak azért van, mert a gyógyszercégek szépen elhamisítgattak pár adatot, hogy a marihuána károsabbnak tűnjön, mint egy rivotril..."


Szerintem ez is elgondolkodtató...


De ha idegenkedsz az összeesküvés-elméletektől... Figy... Én annyi hülye orvost láttam! Sajnos sokan még mindig hajlamosak azt hinni, hogy amit az orvos mond, az szent (nem csak a pszichiátria terére értem). Pedig sok módszer, és álláspont elavul, a pszichiátria meg különösen sz*r állapotban van, mert szinte már mindenkinek írják fel a bogyókat (amikről már leírtam a véleményem).Szóval én ezeknek nem annyira hiszek... Az orvosok sem tévedhetetlenek. Ne érts félre, nem vagyok hókuszpókusz párti, csak próbálok tisztán látni.


Amúgy meg Peti nem a vita kedvéért vitatkozik, csak ilyen sztájlban nyomja általában...:D

2010. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

Igen ebben is van sok igazság, hogy hajlamosak túlbogyózni az embert. Ennek sok oka van. Az egyik valóban a gyógyszeripar. Bár ezt már jobb kórházakban visszafogták. Én dolgoztam olyan helyen, ahonnét kitiltották az ügynököket.

Másik ok az, hogy a pszichiátrián nagyon kevés pszichológus dolgozik, és kevés a pszichoterápiára a lehetőség. Emellett nem is kifizetődő, mert sokszor hónapokig és évekig is eltarthat. Nem tudja a kórház megfizetni.

Harmadrészt nagyon sok beteg nem alkalmas a pszichoterápiára. Őket is kell segíteni valahogy

Negyedrészt: a súlyos elmekórképek (skizofrénia, bipoláris affektív zavar, súlyos depresszió)nem kezelhetőek gyógyszer nélkül. Majd tanulod ezeknél az okokat, a genetikát, az idegrendszeri elváltozásokat stb. Szerencsére a mai modern képalkotó eljárásokkal már "bele lehet nézni az agyba". A skizofrén agya más szerkezetű az egészségesekéhez képest.

2010. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:

"Másik ok az, hogy a pszichiátrián nagyon kevés pszichológus dolgozik, és kevés a pszichoterápiára a lehetőség. Emellett nem is kifizetődő, mert sokszor hónapokig és évekig is eltarthat. Nem tudja a kórház megfizetni."


Ezeken sürgősen változtatni kellene szerintem, mert ha olyanoknak adnak gyógyszert, akiknek nem kellene, azzal elég nagy károkat tesznek az illetőkben...:S


"Harmadrészt nagyon sok beteg nem alkalmas a pszichoterápiára. Őket is kell segíteni valahogy"


Igaz, de ez rövid távú gyógyszerezést kéne, h jelentsen...


"Negyedrészt: a súlyos elmekórképek (skizofrénia, bipoláris affektív zavar, súlyos depresszió)nem kezelhetőek gyógyszer nélkül."


Efelől semmi kétség.


Nagyon nagyon szeretem ezt a témát, rengeteget olvastam erről, úgyhogy sok dolgot tudok (de még nem eleget).

2010. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

Biztosan jó is leszel benne, ha végeztél az egyetemen.


Nagyon sok orvos a rövid távú gyógyszerelést tartja fontosnak, mert minden gyógyszer, ami hat, annak mellékhatásai is vannak.


Majd ha dolgozol a szakmában sajnos találkozol olyan beteggel is, aki egyáltalán nem akar meggyógyulni, hanem beleragad a betegszerepbe, vagy képtelen változtatni a körülményein, vagy szegény annyira alacsony intellektusú, hogy semmit nem ért meg a problémájából. Na ezek a típusú betegek teszik ki sokszor a hosszútávú gyógyszereseket. Beleértve a gyógyszerfüggőket is.

2010. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:

"Biztosan jó is leszel benne, ha végeztél az egyetemen."


Köszi.:)

És ámen...:D

2010. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:

Csendben voltam, mert elutaztam. ;D

Nos teljesen természetes, hogy a többség mint illegálisnak kikiáltott drogot, így a füvet és használóját elítéli. Ez egy totál egyszerű tömeg pszichózis, a híradóban csak akkor beszélnek a drogosokról, ha bűnöznek... Ha esetleg sikeres, vagy javuló életvitelük van hát az nem hír. Mert mi a hír manapság? A rémhír.

Az antidepik hatástalansága bizonyítja, hogy a pszichiátria azon része, ami számomra, mint közembernek elérhető, igazából csak egy haszonvadász szerv. Az első dokijaim mind állami szakredelőkben, ill. kórházakban ücsörögtek, és ahogy elbeszélgettem velük róluk is sokat megtudtam, na meg nem vagyok hülye, és bocs, de mikor a gyogyi gyáros előttem besurran és a doki az íróasztalán hagyja a szerződést, x betegen kipróbálja y új gyógyszert és leírja a mellékhatásokat stb, és ő ezért jó kis summét kap... Hát valahogy ez már túl van az összeesküvés elmélet fogalmán. Szerintem.

Érdekes, hogy ez az utolsó doki, aki suttyomban inkább úgy mondom, nem beszélt le róla, nos sokkal szerényebb anyagi körülmények között él, mint az előző dokik... Nem nehéz összerakni a puzzle-t. Ő nem írogat annyi receptet, ill. nem csak a receptírás a foglalkozása, hanem tényleg tart terápiát is. Csak annak ír gyógyszert, akinek muszáj; kényszeresek, schizophrének, mániások... Szóval akiknek muszáj, mert azt én sem gondolom, h nincsenek is pszichiátriai betegségek, és az összes kp.-i idegrendszerre ható gyógyszer csak egy humbug. Ez hülyén is hangzik, mert egyértelmű, hogy nem így van...

Valaki írta, hogy a benzodiazepinek családja nem okoz függést, idézett forrást, amit boccs, de nem olvastam el. Én az erős függést éreztem, és erre találtam forrást, tehát ezt hiszem el.

Nem vagyok bűnöző, elmebeteg sem, csak gyenge a szervezetem, és nehezen viselem el a globális világ mindennapjait. Túl sok a fájdalom, túl sok a szomorúság és a monotónia.

Végzős szociális munkás vagyok, így hát nem tudok úgy gondolni magamra, mint a társadalom egy haszontalan kábszer élvezőjére. Szeretem a munkámat, bár inkább elkeserítő, mint felemelő, de jobban belehalnék egy pénztárosi, vagy gyári, vagy titkárnői melóba, mint ebbe. Ennek a munkának legalább van egy kis haszna. Túl kicsi, mert túl kicsi vagyok én is, és nem sokszor tudom fölemelni a szociális hálóból kihulló embereket. Amúgy végzős létemre, a szoc. csop. vezető engem tart az egyik legjobb munkaerejének...

Ezt nem dicsekvésből írom, csak azért, hogy lássátok: Íme egy kivétel, egy marcsival élő személy, aki embereken segít, céljai vannak, mások segítése... Nem vagyok pénzorientált, ez már a szakmaválasztásomból kitűnik. :) Ezért nagyon nehéz, de vezetnem kell, és állnom a sarat keményen, de megőrizni a lelkem. A nyugtatók mellett az volt a legrosszabb, hogy nem tudtam figyelni másookra, úgy mint ahogy én alapból szoktam. Forogtam a saját kis világomban, és miközben valaki arról beszélt nekem, hogy hogyan került az utcára, csak a járt a fejemben, hogy hmmm mit is eszek vacsorára. És ez nem szép dolog, ez a szakma, ha lélek nélkül csinálja az ember, ugyanolyan, mint a pénztárosi meló... Vagy rosszabb mert ugye kárt is tehet.

A marcsi nekem jó. A negatív mellékhatásai közül, amiket itt sokat idéztek a "forrásokból" nekem egyik sincs. Inkább a nyugtató mellett éreztem ilyet.

Természetesen nem ajánlgatom senkinek, a kérdésem nem ajánlásnak, hírdetésnek volt szánva. :D Mert mindenki más, mindenkire máshogy hatnak a "drogok" és a gyógyszerek is. Én erre a megoldásra találtam rá, és inkább pszichoterápiás tovább képzéseken fogok részt venni, mert azt hiszem sem gyógyszer, sem a fű nem olyan hasznos, mint a jó pszichoterápia... De egy közember 90 ezer ft-os átlag fizetéséből hogyan tudna 8000 ft/alkalmas igényes terápia sorozaton részt venni?! Sehogy. Állami szférában elvétve ismerek pár pszichiátert ill. pszichológust, aki nem kér borítékot, és az igényes munkára törekszik, a sértő fizetés ellenére is... A többi lelketlenül csinálja, magán rendelője van, ahova az arra érdemesek, kellően pénzesek jöhetnek. A többieket inkább ki kell tuszkolni fél óra alatt az ajtón, vagy lerázni egy recepttel 10 perc alatt.

Ez elég csúnya így, de sajna ez van.

2010. júl. 18. 15:03
 57/61 anonim ***** válasza:
egyetértek, peace
2010. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim válasza:

Ha nem akarod hogy mindenféle LSD és stb. legyen az anyagodba akkor termessz saját magad ez illegális nagyon de magyar de bokorér még nem kapnak el főleg ha olyan helyre teszed:D... Amit asztán leterem tuti hogy tiszta lesz és nem lesz bele kutyúlva minden más szarság...


Itt kapsz egy kis infót: [link]

2010. aug. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
Ez a vita egy vicc. Senki nem kérdezte a sok éljünk legálisan mert az jó maszlagot. A kérdés az volt miért jobbak a gyári vegyszeres tabletták egy természetes növénynél? A válasz egyértelműen az, hogy nem jobbak:D Ne haragudjatok gyerekek de ha megnézünk egy rivotril függőt és egy cannabis függőt (szándékosan függőt és nem fogyasztót)szemmel látható a különbség és még el sem kell az illetővel beszélgetni. És az, hogy a rivotril nem okoz módosult tudatállapotot... Na álljon meg a menet. Tesztelted te már magadon?? Ez nem vitatéma, nem lehet. Sajnos olyan világban élünk ahol ki vagyunk szolgáltatva a gyógyszeripar és általában a fogyasztói társadalom szennyének és műanyag termékeinek. De hogy valaki még kardoskodjon is mellette csak mert legális... ÉÉssszbontó.
2011. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

Csak mert én mindkét oldalon álltam, volt hogy rivotril függő voltam, és átszoktattak Andaxinnal Tegretolra, medazepamra, de mióta néha (havonta 4-5 alkalom) marihuánát szívok elmúlt a kényszeres érzés, hogy naponta többet kell szednem, alapvetően nem szorongok, feszült az vagyok néha, de azzal megbírkózom.

Ne értsetek félre a pszichiáter is tud róla, orvosi titoktartás köti, amíg nem csinálok valami hülyeséget, ami az elmúlt 3 év alatt nem következett be... Szóval még ő is azt mondta, hogy végülis ha nem félek a kockázattól (mmint rendőrség), inkább használjam ezt, mert kevesebb hátránya van hosszú távon, mint a nyugtatóknak, görcsoldóknak, szorongásgátlóknak... stb.

olvasgattam is utána, eléggé megoszlanak a vélemények a marihuána orvosi felhasználásáról, de szerintem ez csak azért van, mert a gyógyszercégek szépen elhamisítgattak pár adatot, hogy a marihuána károsabbnak tűnjön, mint egy rivotril...BOCS másolásért :) nagyából hasonló hejzetben vagyok mint te! fü.kis mértékben nyugtató hatású, (pár slukk) nagy mértékben jól beszívsz ellenkezője depreszióhoz vezet.ha a bogyokat nézzük káros hanapokon akár éveken keresztül szedni.józan élett öröm forrásait kell megtalálni ha feszült vagy pár slukk és kész:)de ehhez az kell hogy ritkán szívni füvet mert akkor emeled az adagot és ahogy írtam ellenkezőjét hozza elő!

2011. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!