Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jobb a Rivotril, a...

Miért jobb a Rivotril, a Frontin, a Xanax vagy bármelyik görcsoldó ill. nyugtató egy jointnál?

Figyelt kérdés

Csak mert én mindkét oldalon álltam, volt hogy rivotril függő voltam, és átszoktattak Andaxinnal Tegretolra, medazepamra, de mióta néha (havonta 4-5 alkalom) marihuánát szívok elmúlt a kényszeres érzés, hogy naponta többet kell szednem, alapvetően nem szorongok, feszült az vagyok néha, de azzal megbírkózom.

Ne értsetek félre a pszichiáter is tud róla, orvosi titoktartás köti, amíg nem csinálok valami hülyeséget, ami az elmúlt 3 év alatt nem következett be... Szóval még ő is azt mondta, hogy végülis ha nem félek a kockázattól (mmint rendőrség), inkább használjam ezt, mert kevesebb hátránya van hosszú távon, mint a nyugtatóknak, görcsoldóknak, szorongásgátlóknak... stb.

olvasgattam is utána, eléggé megoszlanak a vélemények a marihuána orvosi felhasználásáról, de szerintem ez csak azért van, mert a gyógyszercégek szépen elhamisítgattak pár adatot, hogy a marihuána károsabbnak tűnjön, mint egy rivotril...


2010. júl. 12. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
85%
Függő ember persze persze inkább saját magát is becsapja, mintsem egyszer az igazsággal szembenézzen.
2010. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
A pszichoaktív szer által kiváltott mentális zavarokat (beleértve a szkizofréniát is) az orvosi gyakorlatban még a BNO (betegségek nemzetközi osztályozása) is jelöli.
2010. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
45%
Hát barátom, sajnos neked csak ennyi ész jutott...
2010. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
60%

Nem írkálnál ilyet ha legalább azzal tisztában lennél h mi a THC és CBD hatásmechanizmusa.


itt egy link, egy engedélyezett gyógyszerről. Medicannabis.


Azt mondja a főoldalon:

"„Manapság azt hiszem, elmondhatjuk, hogy az endogén cannabinoidok olyan fontos rendszert alkotnak, amely segítségével az agysejtek egymással kommunikálnak”- mondja Daniele Piomelli, gyógyszerészeti prof. „ Ez a neurobiológiai kutatás egy egészen új korszakát jelenti.” "


cannabinoid: CBD


nah menjünk kicsit tovább.


"Mivel nem tartalmaz pszichoaktív anyagokat, ezért nem okoz függőséget. A benne található protein olyan fehérje, ami hasonló az emberi vérben található fehérjéhez (nem testidegen anyag). "


HOPP. nem tartalmaz se THC-t se CBD-t? AKKOR MÉGIS HOGYAN HAT? hát a legtöbb dologra sehogy, persze egészséges attól még a kender kivonat, de közel sem annyi dologra jó mint állítják. Azaz amit látod, elismerik h a Cannabis SATIVA egészséges és hasznos, gyógyerejű növény. Az egyetlen kis probléma h gaz, és bárki megtermelné magának. A gyógyszeripar nagy része pedig bedőlne. Ezért inkább démonizálják és illegalistába tartják és szépen húzzák le az emberekről az 5-7000 ezer forintokat.

2010. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:

nah csak a link maradt ki. köss belém szerintem h biztos azért mert már elszívtam az agyam, meg már rég 6 óta szívok. szerintem. :)


[link]

2010. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
60%

Nem kedves jól nevelet barátom nem abba kötök bele. Abba sem, hogy szétfüvezted az agyadat, mert az is a te dolgod.


Abba kötök bele, hogy a cikk, amit átküldtél szakmailag nem hiteles, és főleg nem vetekszik a Füredi tankönyvvel. Attól, még hogy szerepel egy gyógyszerésznek mondott jóember ajánlása, nem jelent szakmai hitelességet.


Sajnos a tapasztalat alátámasztja a függőséget, lehet itt összeesküvés elméletekkel jönni, de a mindennapi pszichiátriai gyakorlat sajnos mást mutat. Nagyon sok függő fiatal van az osztályon, és sajnos egyre több kezdődő skizofréniával, pedig ő csak füvet szívott.


Mivel nem vagy pszichiáter szakorvos, sem addiktológus, könnyen elhiszel bármilyen véleményt, ami a drog fogyasztására csábít.

2010. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
26%

"Mivel nem vagy pszichiáter szakorvos, sem addiktológus, könnyen elhiszel bármilyen véleményt, ami a drog fogyasztására csábít."

Te már csak tudod h mi vagyok. :)


Egyébként milyen cikkről beszélsz? A medicannabis.hu egy LÉTEZŐ, engedélyezett gyógyszer oldala. Nem hiszed el amit egy gyógyszergyártó cég mond? Akkor mit hiszel el? Hogy a Föld lapos? Szerinted hol tartana az emberiség ha az emberek kérdezés nélkül elhinnék ami a tankönyvekbe vannak írva? 14.-15. század? Körülbelül.

Figyelj, nekem van rengeteg füves barátom, ismerősöm, és SENKINÉL sincs még hasonló tünet sem mint skizofrénia. Azt elismerem h napi egykétszer nem jutt eszembe valami, de skizofrénia? Elvileg még gyógyítja is ha megfelelően alkalmazzák. Persze te a Nagy és Tévedhetetlen Füredi Professzortól nem így olvastad, így minden szavam aljas hazugság. Nem érzed magad nevetségesnek?

2010. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:

Közben válaszolok erre a zseniális írásra is:


"Dependenciára utalnak a jellegzetes elvonási tünetek: alvászavar, étvágycsökkenés, agitáció, nyugtalanság, ingerlékenység, depresszió, tremor."


Úgy alszom mint a bunda. :)

Étvágyam nőt, sőt ha este szívok akkor addig nem tudok aludni amíg nem eszem tele magam.

Agitáció?????? tudod egyáltalán h mit jelent?

Nyugtalan? fűtől? szívtál már? :D

ingerlékeny? fűtől? szívtál már? :D

depresszió? nekem pont elmúlt tőle, sebaj.

Tremor? majd neked esetleg, a piától. :)


Amúgy meg ha vmi közöd lenne hozzá akkor nem írnál baromságokat. Lehet h tanultál róla, de ez csak elméleti tudás, teljesen biztos vagyok benne h nulla gyakorlati van mögötte.

2010. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:

Kicsit ködösen fogalmaztam, szóval nálam akkor is fent áll a nyugodtság, jó közérzet és étvágy, ha mondjuk 1-2 hétig nem szívok.


Azt elismerem h van olyan h néha rám jön h jaj de jó legyen szívni, de nem ez a jellemző, sokkal inkább az h eszembe se jutt h én szívok.

2010. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
45%

Szóval azért, mert még te nem lettél skizofrén (lövésed sincs mi az persze) és a baráti körödben sincs még, szerinted azt jelenti, hogy a fű nem okozhat skizofréniát.


A medicannabis nem gyógyszer, hanem gyógyhatású készítmény, a kettő között oltári különbség van!!!


Az ópiumkivonatokat is használják a gyógyászatban (pl. ismert hasfogónk Immodium alapanyaga ), mégsem ugyanaz a kivont gyógyszer, mint maga a drog.


Egyébként nem vitatéma, hogy a fű okoz-e dependenciát és az arra hajlamosoknál skizofréniát. Te laikusként egy dolog, hogy nem akarod elhinni, a te dolgod. A dohányosok is egy páran vitatkoznak a dohány rákkeltő hatásával, attól még fennáll ez a mellékhatása.

És látod, nagyon szűklátőkörű vagy, eszed ágában sincsen elolvasni semmilyen hiteles szakirodalmat, linkelhetek be akármennyit, értelmetlen. Csak azt fogadod el, amit látni akarsz, ami megerősít és megnyugtat, hogy nem lesz semmi bajod a drogtól.


Tanulatlan, buta vagy, valószínűleg önértékelésed egy nagy rakás szar. Hazudsz saját magadnak is.

Én magam pont a füvet nem próbáltam, volt amit igen. Egy nagyon jó barátom drogtúladagolásban halt meg. És pechedre a pszichiátriai osztályon látottakon kívül az ismerősi körömben is volt egy 16 éves srác, aki a rendszeres fűhasználattól lett skizofrén.


A többieknek még linkek a fűről, ami az interneten elérhető: [link]

2010. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!