Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez egyaltalan szorongas lehet?

Ez egyaltalan szorongas lehet?

Figyelt kérdés

En a szorongast, mint fogalmat mindig az aggodas szinonimajakent hasznaltam. Nem is nagyon ertem, hogy a szorongas maga milyen erzes lehet. Azt mondjak, hogy en szorongok, panikbeteg vagyok. Az utobbival egyet is ertek. De mikor rosszul leszek, azt erzem, hogy elveszitem a kontrollt, attol felek, hogy a megorules mezejere leptem, szedulok, mintha egy filmben lennek es azt ereznem, hogy ez nem velem tortenik, kuszak a gondolataim, meg igy "beragadnak". Ezt ahhoz tudnam hasonlitani, mikor ijesztgetos videot neztem es beugrott valami baromi undorito ijeszto valami, es egyszeruen masodpercekig ki sem birtam verni a fejembol. Es ez kap el neha, ha csak ranezek egy poharra, egy madarra vagy barmire. Ennyire gyenge lenne az idegrendszerem? Nagyon idegorlo idoszakon vagyok tul, mar ahhoz kepest jobban vagyok sokkal, ez az elozo tunet isar csak elvetve jelenik meg nem is intenziven, de akkor is fura es nem talaltam rola nagyon semmit. Az a baj, hogy megfogalmazni is nehez.


Egyedul azon aggodok, agyalok, hogy panikrohamom lesz.

Nem vagyok olyan, hogy nem merek emberek koze menni, nem merek megszolalni, nem aggodok azon, hogy mit gondolnak masok. Megis ramtor a panikroham, ha ragondolok. Megis mi lehet ez? Gyogyszert mar szedek (minimalis adagot), de vannak rosszabb pillanataim.

21/L



2019. aug. 13. 13:42
 1/2 anonim válasza:

Valamivel próbáld elterelni a gondolataidat erről,mint például Tv nézés és próbálj minél több időt a hozzátartozóiddal tölteni,hogy amikor rád jön a pánik megnyugtassanak.


A pánikrohamaid,azért lehetnek,mert egy nehéz időszakon vagy túl és akkor azt láttad,hogy rengeteg irányból csak a rossz jön és emiatt belelátod szintén rengeteg dologba a rosszat.Azoknak a tárgyaknak amiken kiakadsz simán lehet valami köze a rossz dolgok közül valamelyikhez.Lehet pont egy pohár volt az asztalon amire nem is figyeltél,amikor megkaptad a rossz hírt.


Azt javaslom,hogy nézz szembe a félelmeiddel és keresd bennük a jót.Sőt,mindenben keresd a jót és ha ezeket amiket írtam remélhetőleg egy-két hónap alatt rendbe jössz,hogyha minden szabad idődet ebbe fekteted.

2019. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez szorongás. Ennek is vannak végletei, a tiéd középtájon van. A gyenge véglet: jaj, ízleni fog e a cicának az új konzerv?

A másik véglet, meg amikor az ember inkább megöli magát, mert már nem bírja elviselni a szorongást.

2019. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!