Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mászhatnék ki ebből az...

Hogyan mászhatnék ki ebből az állapotból?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, még egy évig egyetemista és így még a szüleimre utalva, amíg el nem kezdhetek ténylegesen dolgozni. A szüleim már 15 éve munkanélküliek, össze vissza próbáltak mindig pénzt keresni, valahonnan mindig sikerült egy kicsit összeszedniük, éppen annyit, amennyiből még úgy ahogy megéltünk. Egyetemhez laptop, könyvek stb. mindet én álltam kétféle ösztöndíjból, de ez is max havi 40-et jelent, el is megy kolira, telefonszámlára, egyebekre, szórakozásra már semmi nem jut, hónap végén már kajára se, a kolisoktól szoktam kérni. Eddig egészen megvoltam, mindig zavart, hogy a mostohatestvérem levetett ruháit hordtam, vagy hogy nem tudtam elmenni moziba, vagy hogy csak kétévente egyszer tudok fodrászhoz menni, de azért elviseltem, boldog voltam, örültem annak, amim van, van akinek ennyi se jut. Ezek igy leirva nem tűnnek olyan nagy dolognak, de egy olyan szakra járok, ahol jellemzően mindenkinek saját lakás, kocsi, minden van, rossz ilyen közegben ilyen szerencsétlennek lenni. De eddig megvoltam. Most viszont kilakoltattak minket, valami ismerősnek a házába költöztünk, ahol még fürdőszoba sincsen.

Úgy érzem át lettem verve. A féltestvéreimnek világi élete volt gimiben, mindent megkaptak, de semmit nem tanultak, nem tettek a jövőjükért. Én végigtanultam az életemet, kitűnő voltam mindig, versenyeket nyertem, mindig jól viselkedtem, mindent rám lehetett bízni, egyetemen is a legjobb tanulók között vagyok és tényleg már csak egy év választana el attól, hogy a saját lábamra állhassak. És úgy érzem, hogy most elfáradtam, hogy túl sokat nyeltem, hogy tönkrementem. Úgy érzem kezdem elveszíteni a motivációmat, nem maradt már lassan semmi, ami érdekelne, vigasztalna. A szakomat eddig annyira imádtam, szeretem, amit tanulok. Most úgy érzem, hogy már az se érdekel...ez lenne a depresszió? Mit tegyek, túlspilázom és csak hisztizek?



2019. aug. 16. 11:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességed, ettől kicsit jobban érzem magam! :)
2019. aug. 17. 22:55
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit, örülök neki. :) Ha csak egy kicsit is kintebb lehetett bökdösni téged ebből az állapotból, képzeld el mennyit fog tudni segíteni az, aki ért is hozzá. XD
2019. aug. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit tanulsz, de hasonló helyzetben voltam. Én ki lettem rakva egyetem második évében, hogy most lehet boldogulni.


Első keserű tapasztalásom volt, hogy a diákmunkával röhejesen sok pénzt lehet keresni az ösztöndíjhoz képest (nekem 15 ezer Ft lett volna és 130at kerestem átlagosan munkával). Javaslom inkább dolgozz, mert jobb helyeken nem nézi senki az átlagodat, még csak a végzés helyét sem, hanem csak azt, hogy mennyire vagy talpraesett és tökös.

2019. szept. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem spirázod túl és nem hisztizel. Teljesen normalis, hogy így érzel. Sőt dícseretes hogy így is kitartasz. De! Egyrészt ne add fel. Mert a te sorsod nem a szüleidé és az utolsó éved eredménye a jövőd záloga. Tarts ki próbalj ne a jelennel foglalkozni hanem a célt nézni. Utána lesz lehetőséged kitörni ebből az egészből. Nagyon nehéz lehet, hogy nincs egy nyugodt helyed otthon. Tudom nehezen vígasztal de próbáld azt nézni amid van nem azt amid nincs! Sokminden nincs és ez igazsagtalan. De okos vagy! Tehetséges! Kitartó! És egészséges! És ez az ami fontos. Mert pénzed még lehet! De amiket felsoroltam azzal nem sok ember rendelkezik!!! Ne felejtsd el ki vagy. Milyen értekes ember aki képes így is megküzdeni és befejezni a sulit jó eredmennyel. A te eredmenyed sokkal több lesz mint akiknek kinyaltak a feneküket. Te már most büszke lehetsz magadra amit ebben a korban nem sokan mondhatnak el magukról. Ne add fel! :) Nekem sem volt pénzem a suli alatt. Bár nem voltam ilyen rossz helyzetben mert laknom volt hol. De át kellett gondolnom rendes ennivalóra vagy buszra ami az egyetemre visz (videkre jártam) költöm a pénzem. Én turkálókban vasároltam. Max 500ftos darabáron. Márkas cuccokat is ki lehetett fogni. Így mindig volt új ruhám.
2019. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti. Nálunk a diákok 4100ftot kapnak 1 napra. Nem éri meg ezért elszúrni az utolsó évet.130 az még bérminimum sincs. Lehet telik belőle bulira meg.ruhára de alberletre megelhetesre nem.
2019. szept. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!