Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valóban depresszió? Hogyan...

Ez valóban depresszió? Hogyan tehetem túl magam ezen az időszakon?

Figyelt kérdés

Régóta úgy érzem, depressziós vagyok.Már 12-13 éves koromban is alvászavarral kezeltek pszichológusok.

Viszont azóta is úgy érzem, problémák vannak a lelki egészségemmel.

Sokszor mostanában is előjönnek alvási problémák, de a legfőbb gond, hogy soha nem tudok saját magamnak megfelelni, mindig másoktól várom a biztatást, mert magamban soha nem hiszek.

Másoktól várom, hogy hangsúlyozzák jó tulajdonságaimat, mert másképp nem hiszem el, hogy képes vagyok céljaimat megvalósítani.

Folyamatosan önbizalomhiányban szenvedek.

Nem tudom befogadni mások szeretetét, mert mindig magyarázatot keresek arra, hogy mások miért elégedettek velem, ha én nem vagyok az magammal.

Az öngyilkosság gondolata és annak különböző változatai egyre gyakrabban megfordulnak a fejemben, annak ellenére, hogy alapvetően elítélendő dolognak tartom az effajta cselekedetet, és úgy érzem, soha nem lennék képes rá.

Annyi rossz élményem volt az utóbbi időben, hogy mostanában már a jónak sem tudok igazán örülni, mert attól félek, hogy annak rossz következményi lesznek.


Nem tudok és nem is akarok pszichológushoz fordulni. Érzem, hogy ez a lelki probléma nem néhány napig tartó dolog, mert már jó néhány hónapja tart, de nem tudom idegen embernek kiönteni a lelkem.

Ez valóban depresszió? Hogyan tehetem túl magam ezen az időszakon?


2008. nov. 15. 03:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne félj a pszichológustól!Ő is csak ember!

Lehet nem is kell kiöntened a lelked,csak mondd el neki a panaszaidat és a tüneteket.Először én se nagyon lelkesedtem az ötletért,hogy "dilidokihoz" menjek,de végül elmentem és nem bántam meg!A pszichológus is ORVOS,rendelése van te meg elmész,elmondod mi fáj és ő segít.Semmi "hűdekülönleges" nincs abban,ha valaki pszichológushoz megy!Olyan,mint felkeresni a háziorvost.

Hogy depresszió-e ami veled történik,azt csak szakember tudja teljes bizonyosággal megállapítani!A legjobb,amit tehetsz,hogy nem magadban tépelődsz(ahogy én is tettem sokáig!Életem legszörnyűbb periódusa volt!),hanem szépen elmész a dokihoz!


Sok szerencsét!

2008. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bizony úgy tűnik ez depresszió, ami súlyosodhat is ha nem fordulsz szakemberhet. Ha más nem a neten keress fel egy pszichológust és írd ki magadból.
2008. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!