Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másfél hónapja erős szorongás...

Másfél hónapja erős szorongás érzés, szinte egész nap, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Frontin alig-alig használ, doki antidepresszánst írt, amit elkezdtem szedni, még erősebben jelen van a szorongás (főleg fizikai tünetekkel, mint izomfeszülés, mellkasi szorítás). Aludni alig tudok és már teljesen lefogytam és kimerültem. Menjek kórházba?

2019. aug. 22. 13:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos.
2019. aug. 22. 15:27
 12/18 anonim ***** válasza:
Ez természetes az elején. Túl kevés nyugtatót szedsz. Ha előtte nem is szedted, még akkor is napi 1 mg körüli kell ilyenkor, hogy elviseld azt, hogy az AD eleinte felerősíti a tüneteket. Ne félj a nyugtatótól, simán le fogod tudni tenni pár hónap múlva.
2019. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát Jelenleg olyan 5db 0,25-öst szedek, szóval az kicsit több, igaz nem egyszerre kezdtem az antidepivel, hanem jó másfél hónapja (először csak hàziorvosnál jártam és pár hét után jutottam el pszichiáterhez, de először abbahagytam 4 nap után az antidepi szedését, annyira rossz volt reggel a szorongás. Aztán visszamentem a dokihoz és elindultunk megint, de most féllel. Azóta talán nem olyan rossz, igaz az alvásom pocsék volt cserébe (okés előtte sem aludtam túl jól). Ma végre aludtam majdnem 7 órát és csak egyszer keltem fel kicsit, szóval most jobb, de ez erősen változó. Ezek a napközbeni fizikai tünetek viszont nagyon szarok (lásd a tegnapi, ami miatt kiírtam a kérdést).
2019. aug. 23. 08:38
 14/18 anonim ***** válasza:
47%
Gyógyszert semmiképp sem ajánlom, hosszútávon idegrendszert szétszedi. Munkát is nehezebb lesz találnod, mert csomó munkavállaló elutasít, vagy van olyan munka amit be sem tölthetsz ilyen gyógyszerek szedése mellett. Könnyen függővé válik az ember, utána pedig el sem tudja képzelni az életet nélkülük, és emiatt fogsz szorongani, hogy mivan ha nem szeded.
2019. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ehh próbálok én leszokni, de egyelőre még fennáll az alap akkut szorongás. Volt, hogy jól voltam, el is foglaltam magam és nem néztem az órát, de ahogy megszűnt a nyugtató hatása egyszercsak remegés, aztán behánytam. Sajnos egyelőre eléggé akkut a szorongás.
2019. aug. 23. 12:26
 16/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, egy kis szóismétlés.
2019. aug. 23. 12:26
 17/18 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem könnyű, de úgy kell elképzelni ezt a storyt mint egy drog vagy alkoholfüggőséget (és itt nem arra értem, hogy szedsz-e gyógyszert). El kell dönteni fejben, hogy meggyógyulsz. Amíg valaki azt mondja, hogy "meg Kell gyógyulnom" addig nem lesz belőle, ennek nagyon mély pszichológiája van. Ha fejben eldöntöd, hogy b*ssza meg a gyógyszer meg ez az egész, alapjáraton egy egészséges ember vagy a saját agyad csinálja ezt, akkor tudsz ellene tenni. Én gyógyszer nélkül csináltam végig, nem prófétaként magyarázom, tudom, hogy nehéz.


Mindenesetre jobbulást kívánok őszintén, de hidd el a gyógyszer és majd a vele járó mellékhatások kamatostul megfizetik az egészet. Tudnám ezt fejtegetni órákon át, de fölösnek tartom.


Googlén olvass a frontin hosszútávú hatásairól, teljesen kikészíti az agyat (de az összes ilyen).

2019. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát úgytűnik nekem most segít. A gyógyszer egy mankó, ami segít elviselni az elviselhetetlent. Aztán amikor végre nem kötik le abszolút az elmét a borzasztó tünetek, utána tényleg el tudja dönteni az ember, hogy mostantól erős leszek és rendbejövök. Ma pl. így érzem, hogy a frontinnak széplassan búcsútmondok ...aztán ha az idegrendszerem visszaáll alapállapotba, akkor az antidepinek is. Úgy tűnik ez csak valami akit stressz szindróma volt (mondhatjuk idegösszeroppanásnak is), mert alig 2x voltam pszichológusnál és máris kitisztult a fejem. Az antidepit még csak egy hete szedem, abból is csak egy felet, szóval tuti nem annak a hatása.
2019. aug. 23. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!