Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy hónapra kényszer gyógykeze...

Egy hónapra kényszer gyógykezelést kaptam, ön és közveszélyesnek ítéltek, holott csak pánikrohamom volt egy jó nagy! Hogyan szokjak le az antidepresszánsról és rivotrilról? Részletesen lenn leírom a sztorit.

Figyelt kérdés

Idegösszeomlás miatt mentővel vittek be kórházba, az úton a mentősöket rugdostam, közben ők lefogtak és bekábítóztak, emlékszek rá, fülemet verték és ordítottak velem. Traumát éltem át akkor, a lefogás és az agresszió miatt. .

szóval bezártak egy hónapra a zártosztályra, első 4napra nem is emlékszek, úgy lekábítottak. utána ráraktak ripedon , tegretol és rivotril kúrára! rászoktaktak a drogra! felháborító. bipoláris depressziót és pánikrohamot állapítottak meg. amikor rosszul voltam, halál eset miatt és párkapcsolati krízis miatt nem aludtam heteken át plusz hőgutám volt, ez hozta ki az idegroppanást. de már helyre állt a párkapcsolatom, hazaengedtek egy hó büntetés után. Kérdés: hogyan rakjam le a drogokat? 3napig nem szedtem őket és nem bírok aludni újra, izzadás, téveszmék, rémálmok, sivárság érzés jön rám elalvás előtt. próbáltam elhagyni őket, mert csak egy hónapig szedették velem, de ez az alvásmegvonás megint kikészít, így hajnalban bevettem mindegyikből felet, rivotril 0.25 a 05 helyett, és a többiből is lefeleztem és csak este fogom beszedni, h tudjak aludni. nappal normális voltam tőle és rögtön elaludtam és elmúlt a reszketés is. a rivotril okozza gondolom a remegést, azt olvastam, azt kaptam pont az alvásproblémámra. valaki tud segíteni, hogy tegyem le? nincs már bajom, jól érzem magam nélkülük is, de az elvonási tünetek megrémisztettek. fokozatosan akarok leszokni. valaki szedi szedte ezeket? hogy érdemes leszokni róluk? köszönöm előre is a válaszokat.



2019. aug. 27. 17:25
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
utolsó: miért vagy ilyen gonosz? én nem tartom magam betegnek, egy kényszergyógykezelés miatti gyógyszerfüggőnek hamarabb. már rendeződött a párkapcsolatom és a családommal a kapcsolatom. rendbe jöttek a dolgaim, csak a gyógyszer mellékhatásai és elvonási tünetei miatt nem vagyok még a régi. a többi válaszadónak köszi a kommenteket.
2019. szept. 3. 17:15
 22/32 anonim ***** válasza:
85%
Pszichiátriai betegnél a betegségtudat hiánya kórjelző... :-D
2019. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
már beismerem, h baj van velem, egyelőre most nem a betegségtudaton agyalok, hanem a gyógyuláson. szerintem ez a lényeg, szedem a bogyókat, de mindennap egy küzdés végig menni egy napon, állandó szorongás-pánikrohamok, kevésszer vagyok jól a nap folyamán, alvás alig van. de megértem miért írod, pszichésen kell megerősödnöm és meggyógyulnom és most átmenetileg kell a gyógyszer.
2019. szept. 4. 12:31
 24/32 A kérdező kommentje:
mindennap egy küzdés, felébredek fél 4kor és utána jön a bipoláris zavar mániás része, pont azért írok most is, mrt valamivel le kell kössem magam. ha van valaki aki ezzel küzd írjon nyugodtan, meghallgatjuk egymást és így jobban leszünk.
2019. szept. 5. 04:56
 25/32 anonim ***** válasza:
24%

Olvastam az esetedet.

Orvostanhallgató vagyok, tehát értem a problémádat plusz a nővérem a pszichológusoknak köszönhetően vált zombivá. Látom a kérdésed már egy évvel ezelőtti de nagyon remélem, hogy elhagytad azokat a mérgeket( igen mérgek) a frontintól kezdve a rivotrilig minden olyan benzodiapezid ami függőséget okoz ebbe a kategóriába sorolható. Akik itt a kérdezőt okítják hogy halgasson a pszichiáterre , azoknak fogalmuk sincs, hogy néz ki egy pszichiátriai osztály, milyen körülmények között válnak egyébként mentálisan teljesen ép emberek (akik éppen traumán estek keresztül vagy nehéz időszakot élnek) nyálcsorgató magatehetetlen emberré azért mert a pszichiátria a pszichiáterek “szaktudása” az írjunk fel mindenkinek nyugtatót típusú hozzáállásból áll. Könyörgöm, hány olyan esetről lehet hallani amikor egy pánikbeteg meggyógyul a rivotriltól? Eszedbe ne jusson szedni , ne hallgass a pszichiáterre bár inkább gyilkosnak nevezném az összes ilyen orvost aki meg se próbálja a pszichoterápiát hanem össze vissza felír mindent!

2020. szept. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

*pszichiáternek köszönhetően

Utolsó voltam

2020. szept. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó te biztosan nem vagy medikus. Egy medikus soha nem mondana olyat egy benzodiazepinre, hogy méreg, mert látja a pozitív hatásait is, nem véletlenül nincs orvosi táska diazepam nélkül.

Továbbá szerintem pont te vagy az, akinek fogalmad sincsen, hogy hogyan néz ki egy pszichiátriai osztály. Pláne egy neurotikus betegeket gondozó, ahol pszichoterápián, csoport és művészetterápián van a hangsúly.


Üdvözlettel egy orvos aki reméli, hogy nem leszel a kollégája. Így is túl sok Gödény, Tamási, Lenkei és egyéb kókler sarlatán van közöttünk.

2020. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem leszek a kollégád mert nem pszichiáternek készülök. Elismerem abban igazad van, hogy vannak olyan pszichiátriai intézmények ahol a pszichoterápián van a hangsúly de az sajnos nagyon ritka, főleg Magyarországon. Igen van olyan eset amikor tényleg indokolt a készítmény szedése ,de én most nem erről beszélek én arról beszélek ami a társadalom nagy részét érinti. Tegyük fel bemegy a beteg az orvosához, hogy alvászavara van és mit csinál a pszichiáter gondolkodás nélkül felírja a 0,5ös Frontint a betegnek vagy éppen szorongás miatt. Tisztelet a kivételnek aki nem egyből így gondolkodik de én ezt látom , ezt tapasztaltam saját hozzátartozómon, akinek a 0,5 mg-ból 1mg lett az 1 ből kettő a napi egy tablettából napi 10 a végére. Vannak olyan nyugtató szorongásoldó készítmények amikre nem lehet rászokni legalábbis sokkal kisebb a függőségi rátája mégis bárki akit ismerek a környezetemben és pszichiáterhez fordult Frontint, Rivotrilt vagy Xanaxot kapott. Igen tudom, hogy van aki kontrollálni tudja a mennyiséget amit bevesz de ezt te is elismerheted és ha kicsit nyitott szemmel jársz a világban láthatod is hogy ha valaki hozzászokik akkor nincs visszaút vagy legalábbis nagyon nehezen szabadul a függőségtől. Lehetne ezt máshogy is csinálni....
2020. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Plusz még hozzátenném hogy ajánlom figyelmedbe a nagykállói Sántha Kálmán pszichiátriai szakkorházat,nem tudom hol dolgozol de ha esetleg arra jársz érdemes bemenni és a saját szemeddel fogod tapasztalni hogy milyen állapotok uralkodnak ott.
2020. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ismételten az a véleményem, hogy nem vagy medikus, ha az lennél tudnád, hogy minden orvos kollégának hív minden orvost, nem pszichiáter vagyok, hanem háziorvos.


A frontint szinte mindig a beteg követeli, mert egyszerűbb, mint dolgozni a lelki problémáin. Abban meg biztos vagyok, hogy senki sem javasolt a rokonodnak 10 frontint, hanem önhatalmúan zabálta mint a cukrot. Ha a beteg hülye az nem a pszichiáter hibája.


Továbbá ha tényleg medikus vagy akkor meg rohadtul nem ártana némi tiszteletet tanúsítani a kollégáid iránt, ugyanis biztos vagyok benne, hogy lesz olyan, hogy kelleni fog a pszichiáterek segítségé, ha máshogy nem, hát konzi szinten.


Továbbá megjegyezném, hogy 5 éve amióts dolhozom, azt tapasztaltam, hogy a pszichiáter kollégák korrektek segíteni akarnak a betegnek éd nem egy betegemet hozták le pl. alkoholról.

2020. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!