Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy hónapra kényszer gyógykeze...

Egy hónapra kényszer gyógykezelést kaptam, ön és közveszélyesnek ítéltek, holott csak pánikrohamom volt egy jó nagy! Hogyan szokjak le az antidepresszánsról és rivotrilról? Részletesen lenn leírom a sztorit.

Figyelt kérdés

Idegösszeomlás miatt mentővel vittek be kórházba, az úton a mentősöket rugdostam, közben ők lefogtak és bekábítóztak, emlékszek rá, fülemet verték és ordítottak velem. Traumát éltem át akkor, a lefogás és az agresszió miatt. .

szóval bezártak egy hónapra a zártosztályra, első 4napra nem is emlékszek, úgy lekábítottak. utána ráraktak ripedon , tegretol és rivotril kúrára! rászoktaktak a drogra! felháborító. bipoláris depressziót és pánikrohamot állapítottak meg. amikor rosszul voltam, halál eset miatt és párkapcsolati krízis miatt nem aludtam heteken át plusz hőgutám volt, ez hozta ki az idegroppanást. de már helyre állt a párkapcsolatom, hazaengedtek egy hó büntetés után. Kérdés: hogyan rakjam le a drogokat? 3napig nem szedtem őket és nem bírok aludni újra, izzadás, téveszmék, rémálmok, sivárság érzés jön rám elalvás előtt. próbáltam elhagyni őket, mert csak egy hónapig szedették velem, de ez az alvásmegvonás megint kikészít, így hajnalban bevettem mindegyikből felet, rivotril 0.25 a 05 helyett, és a többiből is lefeleztem és csak este fogom beszedni, h tudjak aludni. nappal normális voltam tőle és rögtön elaludtam és elmúlt a reszketés is. a rivotril okozza gondolom a remegést, azt olvastam, azt kaptam pont az alvásproblémámra. valaki tud segíteni, hogy tegyem le? nincs már bajom, jól érzem magam nélkülük is, de az elvonási tünetek megrémisztettek. fokozatosan akarok leszokni. valaki szedi szedte ezeket? hogy érdemes leszokni róluk? köszönöm előre is a válaszokat.



2019. aug. 27. 17:25
1 2 3 4
 11/32 árokpart ***** válasza:
13%
6-os. Nem áll meg a tényállás, mert senki sem lehet kötelezni, hogy elvigyék ha nem akarja. Én is védekeztem volna és igyekeztem volna kiszabadulni ilyen esetben.
2019. aug. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

"mert senki sem lehet kötelezni, hogy elvigyék ha nem akarja."


De igen, ha ön- és közveszélyes.

2019. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
50%
Legalább hülyeségeket ne terjesszél már. Ön és közveszélyes egyént háziorvosi beutalóval akarata ellenére is bevisz a mentő a pszichiátriára, ha kell rendőri segítséggel. Tipikus példa pont a dühöngő skizofrének, meg a mániás fázisban lévő bipolárisok. Ezen kívül miután megérkezett, csak úgy tarthatták bent, ha szakértői bizottság látta és bírói végzés született. Mivel egy hónapig volt bent ezért a beszállítás bizonyára indokolt volt egyébként nem tudták volna ott tartani.
2019. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 árokpart ***** válasza:
19%
Ha közveszélyes akkor nyilván. Viszont ha csak úgy, mert valaki azt mondja, hogy szerinte önveszélyes vagyokpl. akaratom ellenére el akarnának vinni és mielőtt kiérne a mentő addigra elmennék otthonról vagy ha otthon is maradnék be sem engedném őket. Hívhatnának netán rendőrt, na de ők is csak akkor jöhetnek be ha van házkutatási engedélyük. Ilyenre meg az ügyész nagyot nevetne nemhogy kiadná a házkutatási határozatot. Ráadásul feljelenteném őket zaklatásért.
2019. aug. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 árokpart ***** válasza:
16%
Próbálna akaratom ellenére bevinni nemzetközi sajtó elé vinnem a dolgot, sőt viccen kívül a belügyminiszter urat is felhívnám.
2019. aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Párom vitt el háziorvoshoz, ki voltam akadva meg kiabaltam ja.utana kórházhoz vitt mert rosszabbul lettem,levetettem magam a földre és utánna jöttek és vittek el a mentősök kecskeméti pszichiátriára. Végig le voltam kötözve. Hátamon fektetve, és pont abba a pózban aludtam régen és emiatt is nehéz az elalvás,mert elalvás előtt észbe jut miken mentem át. Igazatok van, nm lehet hamar abbahagyni. Szájszárazságra ébredek fel 2kor, és a tejcukor érzékenység miatt, megy a hasam,mert tejerzekeny vagyok.a bogyókban van tejcukor.ebren vagyok most 2ora van. Alvászavart okozott ez az egész, plusz még a gyógyszer elvonási tünetek miatt rosszabbul lettem. Kösz a válaszokat. Vissza alszok remélem.udv.
2019. aug. 28. 02:10
 17/32 A kérdező kommentje:
*hasamon alszok
2019. aug. 28. 02:11
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Épp elég időt töltöttem pszichiátrián ahhoz, hogy lássam, amint szinte minden nap (akár többször is) rendőri kísérettel érkeztek a mentősök a betegekkel. No, ők azok, akik nem akarnak kórházba menni... de beviszik őket, elhihetitek.
2019. aug. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
pár nap elmúlt azóta, a reggeli felezés működik, vannak azért pánikszerű tüneteim főként reggeli időszakban. van olyan valaki köztetek aki lerakta az antidepresszánsz és vagy a rivotrilt magától vagy orvosi segítséggel? milyen tanácsokat adnátok olyannak aki el akarja hagyni ezeket és óvatosan akarja csinálni. jövőre babát tervezünk, fontos lenne . köszi
2019. szept. 1. 14:23
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Babát????

Mentális beteg vagy, aki nem hajlandó magát kezeltetni, a kórházból se viheted el a gyereket majd, szerencsére.

2019. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!