Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örök boldogtalanságra ítélt...

Örök boldogtalanságra ítélt emberek, ti hogy bírjátok a mindennapokat? Mit tesztek, hogy elviselhetőbb legyen?

Figyelt kérdés

Sajnos számomra nemrég, a 30. születésnapom alkalmából tudatosult, hogy el van rontva minden. Hogy felesleges küzdeni, nem lehet helyrehozni. A sok rossz döntés mellett (nem jó főiskolát, illetve végzettségeket választottam) annyira gyűlöl az élet, hogy esélyem sincs boldognak lenni. Nem fogok olyan életet élni, mint amit szeretnék.

Gondolom másoknak is nehéz. Ti hogy bírjátok, mit csináltok, hogy elviselhetőbb legyen ez a pokoljárás? A helyrehozás, a kijavítás nem lehetséges, de akkor mi a "megoldás"? Van megoldás, hogy legalább egy kicsit enyhítsük ezt az életnek nevezett rémálmot? Vagy bele kell nyugodni a felsőbb hatalom döntésébe és lehajtott fejjel, vesztesként tovább vegetálni?

30 F


2019. szept. 18. 16:36
 71/128 anonim ***** válasza:
44%
Lepontozol egy történetet amiben egy idős hölgy 20 év boldogságra lel? Ne haragudj de szánalmas vagy rettenetesen. Ostoba és a legnagyobb bajod, hogy végtelenül lusta. Neked van igazad? Ha ezt gondolod valami megváltozik? Szerintem ez az egész kérdés egy kamu. Nem tudom elhinni, hogy ezt a sok marhaságot valaki komolyan gondolja. Nyilván lehet teóriákat felállítani negatív szemlélettel is az életről. Csak szerintem hasznosabb dolgokkal is el lehetne tölteni az időd. Ha ezt mind komolyan gondolod akkor megérdemelsz egy Darwin díjat.
2019. okt. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/128 A kérdező kommentje:

Minden olyan választ lepontozok, ami nem a kérdésre reflektál.

Plusz elég nagy esélyt látok arra, hogy kamu, de ez mellékes.

Valamint ha megnézed a százalékos arányt, szinte biztos, hogy nem csak nekem nem tetszett, de mondjuk ez is mindegy...

2019. okt. 5. 13:31
 73/128 anonim ***** válasza:
Olyan vicces hogy itt mindenki mondja hogy esélye van a boldogságra. Nem mindenkinek van esélye boldognak lenni. Ez a kérdés pedig nem panaszkodásként lett kitéve. Attól hogy valakinek sikerült boldognak lennie,attól még nem mindenki így van vele. És sokszor nem a kérdező tehet róla hanem a környezet kényszeríti bele a teljes boldogtalanságba. Tehát kérdező veled semmi baj nincsen csak egyes emberek nem értik meg hogy nem mindenki tud változtatni. Nem mindenki tud boldognak lenni. Én igazából már hozzászoktam. A szenvedés egyenlő az emberi természettel. Nem lehet boldog az ember ha fájdalma van. Ezt kellene megérteni.
2019. okt. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/128 anonim ***** válasza:
58%
"A betegség,a szenvedés,a fájdalom az élet velejárója." Azt pedig el kellene fogadni és élni vele? De szánalmas vagy már bocsánat. Attól hogy neked gyönyörű az életed és mindent megkaptál,másoknál nem így van. Nagyon szánalmas hogy próbálod a rákos betegekkel összehasonlítani a kérdező problémáját. Mindenki csak a saját problémájával van elfoglalva. Most is szépen belerúgtál a kérdezőbe mert szerinte a problémája semmilyen. Ezzel példázva felhozol egy rákos beteget aki küzd az életéért. Nem. A rákos beteg aki végdtádiumban van arra vár hogy vége legyen hogy ne szenvedjen tovább. Tehát eleve ő is szenved. Szóval ezzel nem értek egyet. Miért kell az éhezőket is felhozni mint problémának? Hogy ezzel lealacsonyítsd a kérdező problémáját mondván vannak nagyobb problémák is az életben? Ez a szánalmas. Inkább ne írj semmit mert csak az emberségedet és jóindulatodat rontanád le.
2019. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/128 anonim ***** válasza:

Még két választ terveztem megfogalmazni a tébában, de ezzel kezdem mivel feleslegesen dolgozom ha nem érthető a mondandóm.

Nem lealacsonyítottam a kérdező problémáját, hanem arra szeretnék rávilágítani, hogy az a valami ami segít átvészelni a mindennapokat ugyanaz a belső motiváciò mint ami a nagyon erősen szenvedőkben van.

Az meg, hogy mi is ez és milyen opciók vannak még, a következő válaszaimban vesézem ki.

Szerintem az emberségemet és a jóindulatomat az rontaná le, ha nem adnék több választ de ez is csak az egyéni véleményem, mint minden egyéb amit eddig tőlem olvastál.

2019. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/128 anonim ***** válasza:
Meg mindig ez a műsor megy? :D nem unod még? :D
2019. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/128 A kérdező kommentje:
Nem.
2019. dec. 1. 00:03
 78/128 anonim ***** válasza:
Az elôzô 77 válasz èlô bizonyítéka annak, hogy a mai társadalomból mennyire kiveszett az empátia. Baromira nem tudjátok milyen érzés kilátástalannak lenni, milyen érzés mikor nem tudod mibe foghatnál, mert az élet bezárt minden kaput. Próbálod elképzelni magad valamilyen jövôben, de rádöbbensz, hogy hiába mert egyszerûen abban a jövôben te már nem vagy benne. Idejöttök becsmérelni a kérdezôt és lealacsonyítjátok a problémáit megspékelve azzal, hogy a saját sikereitek is minél magasztalóbban az orra alá dörgölitek egy még nagyobbat rúgva belé, tudatosítva benne, hogy tessék nekünk ez is sikerült, de neked még ennyi sem. Mondjátok, nem szégyellitek magatokat?
2019. dec. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/128 anonim ***** válasza:
...és igen ha isten (kisbetûvel) valóban létezne és olyan jóságos lenne, nem lenbe ilyen nyomorult hely a világ: gyilkosok, csalók és bûnözôk élik gondtalan életüket. Avval érhetsz el valamit, ha lopsz, csalsz, hazudsz és mindenkin átgázolsz. Miközben a jó embereknek fájdalom és szenvedés a sorsa. Megbélyegzi és kinézi magából a tàrsadalom, ha emberségesek mernek lenni
2019. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/128 anonim ***** válasza:
Aki nem született hülyének annak öngyilkosnak kellene lenni. Az emberiség el van cseszve. Mindig is el volt cseszve. Nézz bele a történelembe és nézzd meg hogy hova jutott az emberiség. Azt nevezik fejlődésnek hogy feltaláltak okos kütyüket és mesterséges intelligenciát. Amikor kimegyek az utcára akkor mindenki a telefont nyomkodja,és virtuálisan ismerkedik/barátkozik olyanokkal akikkel nem is fog találkozni. Régen annyival volt jobb hogy személyesen kommunikáltunk a másikkal. Az emberiség inkább elbutul,mint fejlődik. Mindennapi kütyüktől függünk,egyre több ilyen kütyüket gyártanak,ráadásul felnőtt egy generáció ami beleszületett a modern fogyasztói társadalomba. Jobb telefon,jobb ájfon,minőségi ruhák,jó külső,szuper számítógép,repülő autók,önműködő autók,kényelmesebb okos kütyük. Ezek határozzák meg az emberiség fejlődését az elmúlt 100 év alatt. Semmit sem fejlődtünk,csak mégjobban elbutultunk,és rendkívül elhisszük hogy mennyire intelligens lények vagyunk,és szinte semmi. Ez nem fejlődés.
2019. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!