Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örök boldogtalanságra ítélt...

Örök boldogtalanságra ítélt emberek, ti hogy bírjátok a mindennapokat? Mit tesztek, hogy elviselhetőbb legyen?

Figyelt kérdés

Sajnos számomra nemrég, a 30. születésnapom alkalmából tudatosult, hogy el van rontva minden. Hogy felesleges küzdeni, nem lehet helyrehozni. A sok rossz döntés mellett (nem jó főiskolát, illetve végzettségeket választottam) annyira gyűlöl az élet, hogy esélyem sincs boldognak lenni. Nem fogok olyan életet élni, mint amit szeretnék.

Gondolom másoknak is nehéz. Ti hogy bírjátok, mit csináltok, hogy elviselhetőbb legyen ez a pokoljárás? A helyrehozás, a kijavítás nem lehetséges, de akkor mi a "megoldás"? Van megoldás, hogy legalább egy kicsit enyhítsük ezt az életnek nevezett rémálmot? Vagy bele kell nyugodni a felsőbb hatalom döntésébe és lehajtott fejjel, vesztesként tovább vegetálni?

30 F


2019. szept. 18. 16:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/128 anonim ***** válasza:
20 éves benned van a hiba az 57 éves hölgynek meg respekt!!! :) példaértekű!
2019. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/128 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon tanulságos és inspiráló volt ezt vegigolvasni. Most már tudom milyen ne legyek soha és hogy tudja valaki tönkretenni a saját életét. Nagyon feltöltött köszönöm.

Az 57 éves hölgy valaszait elmeny volt olvasni. Megnyugtató volt és követendő szamomra.

Engem kirúgtak az allásomból önhibamon kívül, elveszitettem a páromat és ezzel a lakhatasomat is. Durva volt. Pont 30 voltam. Bőgtem egy nagyot aztán.

Elmentem munaknelküli segelyre megpályaztam egy ingyenes angol nyelvtanfolyamot, jelentkeztem főiskolára amit sikeresen elvégeztem. Most 40 ember főnöke vagyok, az új szakmámban dolgozom és saját lakast is tudtam venni magamnak. Szépet erkélyeset csodas kilátással. Akkor rosszul eltem meg a kirúgast de most már hálás vagyok érte mert lehetőséget adott valami másra, jobbra. 30 évesen kár új szakmát tanulni és palyakezdőnek lenni? Az élő példa vagyok mennyire nem. Ez nem igaz! Barmikor érdemes újrakezdeni. Most is megtenném ha másra vágynék és úgy alakulna.

2019. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/128 anonim ***** válasza:
Egyebkent sírathattam volna magamat és okolhattam volna másokat. De én úgy érzem ha akkor nem hozom meg ezt a döntést akkor belepusztulok. Nehéz volt? Igen. Biztos volt a siker? Nem. Megérte? Igen! :)
2019. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/128 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez egy valós kérdés. Ennyire hülye nem lehet valaki :D "felsőbb hatalom" :D :D Szakadok :D
2019. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/128 BrettShaw ***** válasza:
90%

1. Senki nem olyan életet él, amilyet szeretne.

2. A fogalmazásmódodból ítélve (és persze csak így ismeretlenül ítélkezve) valószínűleg nem a 30. születésnapodon kapott el a nagy megvilágosodás, hanem már eddig is kb. így gondolkodtál. Inkább csak az lehetett, hogy provizórikus életet éltél eddig (sokkal több ilyen ember van, mint gondolnád), valami távoli reményteljes jövőre várakozva, amikor majd aztán úgy igazán elindulnak a dolgaid. Addig meg elégedetlenségedben folyamatos negatív kommentárokkal láttál el mindent, ami csak az utadba került.

3. Nem egy felsőbb hatalom ítélt boldogtalanságra, hanem te tetted azzá magadat. A rossz körülmények és a rossz hozzáállás egymást gerjesztő dolgok. Tök mindegy, melyik volt előbb, de valamelyiket meg kell szüntetni, hogy kikerülj az ördögi körből. Miért ne lenne lehetséges a helyrehozás, a kijavítás? Még 60 évet akarsz vesztésre játszani? Vagy várni tovább, hogy a körülmények szerencsés összetalálkozása hozzon váratlan javulást az életedbe?

4. Pokoljárás a ....om. Nick Vujicic egy sikeres és boldog ember. Nézd meg pár videóját, és nyilatkozz őszintén, hogy szeretnél-e cserélni vele.

(5. A "de", a "csak", az "úgyse" meg az "úgyis" az ördög kedvenc szavai.)

2019. szept. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/128 BrettShaw ***** válasza:
83%

6. Kicsit visszapörgettem a válaszokat. Segítséget kérsz másoktól, aztán akik odaírnak valamit, ami tőlük telik, azokkal gorombáskodsz, ellenséges hangon kioktatod őket, meg távkiértékeled őket, hogy miről van fogalmuk meg miről nincs???

Az élet egy társasjáték. Mindent, amid van, a többi embertől kapsz meg. Valószínűleg egy k. kenyeret nem tudsz megsütni magadnak. Tehát hogy mire jutsz az életben, nagyjából a társadalmi kapcsolataid szövedékétől függ. Így aztán az antiszociális viselkedés az önszabotálás leghatékonyabb módja.

2019. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/128 BrettShaw ***** válasza:
87%
#34: Mindannyiunknak vannak "szent narratívái" (neked is!), tehát olyan önigazolásaink, amivel nem csak megmagyarázzuk, de még fel is magasztaljuk a saját hülyeségeinket.
2019. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/128 anonim ***** válasza:
23. -nak adott válaszod. Az téged nem vígasztal hogy milyen pompás életed van azokhoz képest akik nyomorban élnek. Ez idáig oké. Engem sem vígasztalna. Csak azt nem értem akkor miért keserít el, hogy vannak akiknek adatik olyan dolog már 20 évesen ami neked 30 évesen sem. Én azt látom, hogy te felhúztál egy sötét szemüveget és csak azon keresztül vagy hajlandó nézni a világot. Csak azt látod mid nincs azt nem mi az amid van. Azt mondod 10 évig tanultál. Ha ez alatt nem az általánostvés a gimi első 2 osztályáz érted akkor nem volt hiába való. Hasznosítsd amit tanultál ha lusta vagy újba kezdeni. Cseréld le a szemüveged rózsaszínra és vedd észre hogy az elégedett emberek nem attól azok mert kezükben a cél. Hanem magát az odavezető utat is élvezik. Nem tudom neked mi az ami nem jutott ami miatt ennyire sóvárogsz. De épp úgy lehet boldog valaki akinek nincsenek drága dolgai, vagy családja. És lehet öngyilkos bánatában a milliomos 3 gyermekes édesanya. Ezek valós esetek. Aki épp nem ordít a fizikai fájdalomtól annak van lehetősége a boldog életre. Boldogság=elégedettség nem 24 órás kitörő eufória. Az normál esetben nem létezik és bírni sem lehetne.
2019. szept. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/128 A kérdező kommentje:

29: Épp ez az, hogy tehetek akármit, nem lehet megvalósítani a céljaimat. Ha "megengedték" volna nekem, már régen sikerült volna, illetve nem kapok olyan gondokat, amit mások elképzelni sem tudnak. 10 év alatt sokat tanultam. Elsősorban azt, hogy próbálkozhatok, küzdhetek akárhogy a sorsom, a kudarcom elrendeltetett.


32: látod épp ez az, hogy neked még a kudarcokkal is segít az élet, kinyit olyan kapukat, lehetőségeket, amik esetemben nem valósultak meg. Ez a különbség egy olyan ember között, akit szeret az élet, és egy olyan között, akit gyűlöl.

Plusz egy nagy adag szerencse is kell hozzá, abból meg híján állok.


35: És azok sem olyan életet élnek, akik beleszülettek a milliárdokba?

Igen, néhány éve már kapisgálom a sorsom...

Persze, hogy én okoztam, de nem kizárólag. A fentiek is nagyon benne voltak, pl a degenerációm, betegségem miatt.

Hiszed vagy sem, egy nagyon jól kitalált marketing gépezetnek tekintem Vujisic-et. Látom, milyen korlátokkal született, mégis brutális egzisztenciát alakított ki pont ezzel. Ez színtiszta gátlástalanság.

És az üzleti hozzáállása szempontjából igen, cserélnék vele.

Igen, ebből a szempontból is kiszúrt velem az élet: ha olyan vagy, hogy másoknak "benyalsz", vagy épp hízelegsz, eredmények és konkrét okok nélkül is sikeres lehetsz. Ez az isteni szerencse, amiről írtam már sokat.


38: ezt a sötét szemüveget valóságnak hívják.

Azt pedig nem tudom értelmezni, miért kell megmagyaráznom, hogy szeretnék olyan célokat elérni, mint nálam fiatalabbak.

Egyébként nem luxusra hanem "csak" jó egzisztenciára vágyok. Nagy különbség. A legjobb az egészben, hogy ezt is elvették.

A tanultakat hasznosítanám, de sajnos nem lehet, ahogy írtam, rossz döntések is közrejátszottak...

2019. szept. 20. 09:02
 40/128 anonim ***** válasza:
58%
32. Vagyok. "Rohadt nagy szerencse" volt hogy egy leépítes miatt kirúgtak az állasomból, épp akkor szakítottunk a párommal akivel 6 évig eltünk együtt és még az utcára is kerültem. Mindezt egyszerre! Te normális vagy? Nyilván azért bőgtem vegig 3 napot mert akkora szerencse ért. Nem az élet nyitott ki előttem kapukat te kis hülye hanem én nyitoztam ki magam előtt. Baromi igazsagtalan volt a kirúgas mert jól dolgoztam. De leépítes volt és a fiatalokat küldtek el mert nekünk nem kellett végkielégítest fizetni. Azt hiszed nem borultam ki és nem éreztem szörnyen magam.teljesen összeomlottam. Csak beláttam hogy azzal hogy siratom magam nem lesz jobb. Így kihasznaltam az élet adta eppen rossz lehetőséget hogy zanuljak valami újat amit mindig is szerettem volna. Nem hullott az ölembe semmi. Dönteseket hoztam. ÉN! Nem a sors! És küzdöttem a celjaimért. De magát az utat is élveztem. Mert jó volt újra iskolába járni érdekes dolgokat tanulni új embereket megismerni. Utana az állás sem hullott az ölembe. Eleinte csak 4 órában alkalmaztak. Aztan volt egy kibírhatatlan főnököm akivel együtt csináltuk a mostani munkámat. De tűrtem és dolgoztam keményen és meg lett az eredménye. Őt elküldték mert rájöttek én dolgozom helyette és vezető lettem. Semmi nem hullott az ölembe! Ezeket én értem el kemeny küzdelem árán. És még egy súlyos betegseg is küzbejött súlyos műtéttel. Na erre mit lépsz? Én vagyok a sors kegyeltje? Hidd el van okom sajnalni magam és jogos is lenne. Csak értelme nincs. A világ nem fog bocsanatot kérni tőled. Nem érsz el semmi ha nem teszel érte. Neked kell valamibe kezdeni ha valtozast akarsz! Magatól nem jön el senkinek! Magyarázd már meg te miért nem adhatod be a jelentkezésed egy neked tetsző szakra? És miért nem végezheted el? Én nem rendelkezem extra képességekkel de nekem is sikerült 30 évesen! Te is ugyan úgy megtehetnéd csak lusta vagy. Könnyebb nyafogni mint tenni valamit. Meg fogsz lepődni én még szeretnék tanulni és új dolgokat kiprobálni pedig 10 évvel idősebb vagyok nálad.
2019. szept. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!