Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném le a depress...

Hogyan győzhetném le a depressziót?

Figyelt kérdés

Nincs semmihez kedvem, már a hobbijaim felett is kezdem elveszteni az érdeklődést, nincs önbizalmam, sőt inkább gyűlölöm magam. Ez amiatt alakult ki mert engem soha életemben nem volt képes senki sem szeretni, mint az emberek többségét. Hiába teszek a külsőmért, párkapcsolatra még se kellek senkinek. Engem csak kihasználni, elhagyni tudnak, de a nők többsége mellett képesek a férfiak kitartani. Másoknak minden olyan jól sikerül, önállóak, míg én még mindig a szüleimmel vagyok képtelen élni, mert félek mindentől.

Bár bármibe belevágtam, nekem semmi nem jött össze. A családom szerint is életképtelen vagyok.

Jártam pszichiáternél is, gyógyszert is szedek, de még se vagyok jobban.


2019. okt. 10. 15:23
 1/6 Zsoltmester válasza:
61%
Erre nincs gyógyszer így azt feleslegesen szeded.
2019. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
A szakirodalom szerint, és ez most nem ilyen csillámpónis sz@rság, ha a depressziós elkezd másoknak segíteni, javulásnak indul a kedélyállapota. Írd be a keresőbe, hogy önkéntes, és válassz valami olyan önkénteskedést, ami elérhető a lakóhelyeden, és folyamatos, mondjuk minden hétvégén ételosztás vagy főzés a szegényeknek vagy bármi ilyesmi. Új életre fogsz kelni tőle: olyan társaságba kerülsz, akinek a belső értékek számítanak. (Már ha tényleg tenni akarsz valamit magadért.)
2019. okt. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
ismerős a szitu. gyógyszerek közül a többségének nem sok haszna van erre a problémára. Nálam dopamin visszavétel gátló csoport vált be. Előtte én is azokat a dolgokat próbáltam ki,amiket az orvos ajánlott. De nem sok semmit ért. Szerintem neked sem fog. És szerintem nem is depresszió az ami neked van.A gyógyszer inkább csak egy kis esélyt ad arra,hogy kilépj ebből a helyzetből, amúgy megoldani semmit sem fog,azt neked kell. Egy titka van a dolognak,amit csak idővel fogsz megérteni,mégpedig az,hogy jelenleg sokkal szarabb helyzetbe már nem kerülhetsz,ezért ha belököd magad a mély vízbe is valószínűbb hogy jobb lesz mint a mostani helyzeted. Ha sokan hagytak már el akkor sajnos el kell gondolkozni rajta,hogy nem e voltál hibás benne. Ha esélyes,akkor változtass. Amint megérted,hogy valójában nincs semmi veszteni valód már át tudsz állni fejben olyan állapotba,amivel boldogabb leszel. Ha félsz valamitől,akkor kezdd el olyan helyzetekbe lökni magad,amiktől félsz. Ne rögtön a mélyvízbe, csak szépen szakaszosan. Félsz az emberektől ezért kerülöd őket? Menj közéjük. Az,hogy másoknak minden olyan jól sikerül meg baromira nem igaz. Nézz be a színfalak mögé és rájössz majd hogy szinte mindenkinek sokkal szarabb az élete mint mutatnák. Felejtsd el az olyan dolgokat,mint fészbuk vagy insta vagy ilyesmi. Ott mindenki hazudik. És csak magadat szomorítod vele,ha elhiszed amit ott látsz.
2019. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Pont le is írtad mi okozza a depressziódat. Az, hogy ezeket mondogatod magadnak egész nap a szüleid is ezt mondogatják így szepen elhitted és ilyenné is váltál. Mi lenne ha az ellenkezőjét kezdenéd el mondogatni magadnak. Hogy milyen remek ember vsgy és örülhet aki talalkozott veled. Hidd el nincs akkora különbség közted és masok között. Csak nem hozzajuk kéne hasonlítgatnod mgad hanem abból kihozni a maximumot ami van. És el kéne költözni mert elég demotiváló ha otthon is ezt hallgatod. Így sosem lesz jobb. Nincs olyan ember akit csak kihasználnak. Azt használják ki aki úgy viselkedik és ezt gondolja magáról. Próbald meg elképzelni, hogy egy értekes ember vagy. Ajanlom Szabó Péter előadasait a neten. Sajnos te a saját téves gondolataiddal teszed tönkre az életed és ezen valóban nem segít semmilyen gyógyszer
2019. okt. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pszichiáter ezekre a gondolatokra nem mondott valami okosat? Ha nem foglalkozott vele, másikat kéne keresni. És/vagy pszichológust.

Nemtom miből gondolod, hogy a többség mellett jobban képesek kitartani, mint melletted. Nézegess válási statisztikákat pl. Depressziósan mondjuk tényleg nehezebb dolgod van, de az nem a te hibád.

Az, hogy esetleg sok kudarcélmény ért mostanában, nem jelenti azt, hogy életképtelen lennél. Vágj bele valami kisebb, könnyebb dologba kezdetnek. Építs a sikerélményre egy kis önbizalmat. Családod meg ha csak rombolni tud, ne kérd ki a véleményüket. :/

2019. okt. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó dolgokat írtatok, de közületek senki nem depis szerintem. Én az vagyok, és nincs energiám, kedvem senkihez és semmihez. A jótanácsot nincs erőd végrehajtani! Szakemberre van szükséged, de magánrendelésre. A gyógyszerek igenis segíteni fognak, csak türelem, mert egy hónap is kell, hogy kifejtsék hatásukat. Jobb lesz a hangulatod, más szemmel látod a világot. Ugyanilyen fontos a mozgás bármely formája szabad levegőn. Nekem sikerült, neked is fog, kitartás. 🤗
2019. okt. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!