Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus tud kötődni...

Egy nárcisztikus tud kötődni egy emberhez, tudja hiányolni azt?

Figyelt kérdés
Vagy csak az önös érdekeik miatt lehet hasonló érzés.
2019. okt. 12. 20:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Olyanhoz igen, aki hízeleg neki, mert szüksége van arra az érzésre. Olyanhoz is, aki emeli a társadalmi státuszát, pl. nagyon csinod partner, mert ez kiváltja mások elismerését. Narciszutikus rokonunk hosszú élettartama alatt mi semmilyen másfajta személyes kötődést nem tapasztaltunk nála, a kedvességet gyengeségként értelmezte, az érte való áldozatvállalás magától értetődő volt neki, az együttérzés 100%-osan hiányzott a természetéből.
2019. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Nárcisztikus és nárcisztikus között óriási különbségek lehetnek, ez a betegség, mint minden másik, elég széles spektrumon mozog. Így erre nincs válasz. A nárcisztikus embernek vannak érzelmei, ugyanis nem pszichopata. Ergo igen, elég sok nárcisztikus képes szeretni is, hiányolni is valakit.
2019. okt. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak addig, amíg megkapja amit akar. Van ilyen ismerősöm, addig kőtödött férjéhez amíg volt pénz dögivel, most már alig van, kb letojja.
2019. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Egy disszociális személy nem tud kötődni emberekhez. Érzelmi empátia nélkül lehetetlen kötődni emberhez. Tehát a válasz: NEM! Szerelmes sem tud lenni. Képtelen rá. Maximum nagyon jól eljátsza azt mivel más embereknél megfigyelte hogy hogyan viselkedik valaki aki szerelmes. Ha szerelemről van szó akkor inkább csak birtoklási vágya van. Az áldozataira akit kiszemelt csak tulajdonként tekint akit irányítani akar. Tehát lehet féltékeny,érezhet szerelmi csalódást ha a párja megcsalja de ezt nem szerelemből érzi. Azért érzi mert ellopták a tulajdonát.
2019. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

#4, te a patológiás nárcisztikusról beszélsz, a betegség azonban sokkal szélesebb spektrumon mozog. Nagyon sok nárcisz igenis képes szeretni, van hiányérzete, sőt, kapaszkodj meg, empatikus is! Nincsenek tiszta képletek, nincs olyan, hogy ez márpedig minden nárciszra igaz!


Főként nem azokra, akiket nem terapeuta, hanem laikus diagnosztizált, mert előszeretettel nárciszoznak le mindenkit, aki nem kedves, vagy nehezebb eset. Bízzuk ezt a szakemberre! Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy még a patológiás nárcisztikusok is eltérőek, vékony bőrű, vastag bőrű, van, aki teljes elvonultságban él, és még hosszan lehetne sorolni.


Ennek a betegségnek nagyon rossz a marketingje, de ajánlom mindenkinek akit érdekel a téma a különböző szakkönyveket (nem, nem a női portálokat!)

2019. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
#5 Nem találom ki. Ezt egy terapeuta mondta. Eleget kérdezősködtem tőle. Egy nárcisz nem tud szeretni. Ha tudsz szeretni az inkább borderline. Mert egy disszociális személy nem tud. Képtelen rá.
2019. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Diagnosztizált nárcisztikus vagyok, nem is egy terapeuta által. Képes vagyok szeretni, együttérezni. Hiányozni is szoktak emberek, és nem, nem fűződik érdek hozzájuk. Ilyenkor mi van?
2019. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
És félreértés ne essék, tudom, hogy van olyan nárcisz, akitől óvakodni kell, mert igen, tönkretesz egy életre, de nem mindenki ilyen!
2019. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem vagy nárcisztikus. Akik elmennek terapeutához nem teljesen nárciszok. A valódi nárcisz nem fog elmenni terapeutához mert csak lerombolná a felépített önképét. Tehát vagy nárcisztikus tulajdonságaid vannak,de nem vagy teljes mértékű nárcisz. Vagy borderline személyiségzavarod van,azok viselkedhetnek nárcisztikusan. Sőt annyi a különbség hogy a nárcisz nem tud kötődni,de a borderline igen. De ugyanazokat a viselkedési mintákat mutatja.
2019. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én voltam az, aki az elején a nárcisz rokonáról írt. Nos, igaza van több ide írónak, mert volt nárcisztikus párom is, de ő sokkal enyhébb tüneteket mutatott. A saját rokonsága nem szerette, mert azért az átlaghoz képest elég látványosan önző viselkedést mutaott, de az én full nárcisz rokonomhoz képest (akinek gyilkossági kísérlete is volt kettő, csak ugye a család eltitkolta, nem sikerült, szemet hunytak fölötte, ne legyen botrány) az ex párom tudott kedves lenni az alap önzősége ellenére is. Főleg a rokonommal összehasonlítva hát egy angyal volt. Sóher volt, a gyerekei szüetésnapjára sem emlékezett, ünnepekre a családnak silány használt dolgokat ajándékozgatott, viszont volt humora, és hiányzott belőle a rosszindulat. Az érzelmi egyoldalúságon kívül nem akart másnak ártalmára lenni. Lehetett szeretni.
2019. okt. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!