Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus tud kötődni...

Egy nárcisztikus tud kötődni egy emberhez, tudja hiányolni azt?

Figyelt kérdés
Vagy csak az önös érdekeik miatt lehet hasonló érzés.
2019. okt. 12. 20:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nárcisztikus vagyok. És nem azért mentem el terápiára, mert tudtam, és kezeltetni akartam. Szorongással és depresszióval mentem el, jóval később kaptam a diagnózisom. És nekem is baromi nehéz volt szembesülni vele, sokáig el sem akartam fogadni. Nekem sem magamtól lett betegségtudatom, a terápia betört. Borderline még csak nyomokban sem fedezhető fel bennem, annyi, hogy a személyiségzavarom kever, nárcisz-hisztrionikus koktél. (hurrá!)
2019. okt. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
#10, pont ezt próbálom leírni. Vannak fokozatok. Az egyik nárcisz teljesen élhető, szerethető, bár akkor sem könnyű természet, és van, akitől az ég óvjon! Sajnálom, hogy minden nárcisztikust egy kalap alá vesznek.
2019. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
43%
Ha szorongsz akkor nem vagy nárcisztikus. Az antiszociális személy nem szorong. Szerintem borderline személyiségzavarod van. Félrediagnosztizáltak.
2019. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Miért ne szorongana egy nárcisztikus?? Ez butaság. Nem egy, nem két nárciszt ismerek, sok köztük a szorongó, depressziós, függő. Nem tudom, te kivel beszéltél, de nagyon nincs képben.
2019. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%
Azért mert a szorongás mögött általában félelem van. Ők pedig képtelenek félni. Nincs félelem érzetük. Nem szoronganak pl. Közösségekben. Ha nárcisztikus személyiségzavar a diagnózis akkor vagy félrediagnosztizáltak vagy nem vagy igazi nárcisz. Függő lehet,ahogyan depressziós is.
2019. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Olvasd el Bánki György: A legnagyszerűbb könyv a narcizmusról C könyvet. Mindenre válaszol, és bőven benne vannak ezek is. A nárcisz magában retteg, szorong, öngyűlölettel küzd.
2019. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A pszichopata az, aki nem tud félni, a nárcisz pont hogy a szorongását kompenzálja túl.
2019. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az öngyűlölet,és az önutálat a borderline személyiségzavarra jellemző. A nárcisztikus pont hogy imádja önmagát,hiszen a grandiózus önképét is ő építette fel. Az önimádat és az énközpontúság,vagy gőgös viselkedés jellemzi a nárcisztikust.
2019. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%
#18, sajnos téves. Különlegesnek hiszi magát, de ez közel sem jelent önszeretetet. Inkább egyfajta felsőbbrendűsèg érzést, neki minden jár (na). De magát, mint személyiséget nem szereti, sőt! A különleges vagyok érzés inkább azt eredményezi, hogy magányos, hogy azt érzi, senki nem érti meg, hogy egyedül van. Az önimádat látszatával a saját, gyűlölt képèt rejtegeti, kompenzál. Nincs békében önmagával, picit sem.
2019. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
56%

A nárcisztikus grandiózus önképe mögé rejti a szégyen érzetét.

A szégyent érző ember nem veszi figyelembe mások szükségleteit,érzéseit,gondolatait,és csak a saját szükségletével van elfoglalva. A szégyen eltorzíthatja az empátiát mint együttérzési képességet. Tehát ha valakiben kialakult a szégyen mint érzés,akkor Kialakulhat a nárcisztikus személyiségzavar. Ez határozza meg személyiségüket. Amit te öngyűlöletnek hiszel az nem más mint a szégyen érzet és nem egyenlő a szégyenlősséggel. Nem azt jelenti hogy valamit szégyell. Szóval eléggé félre érted mit jelent a nárcisztikus személyiségzavar. Persze különböztetnek de nem vagy teljes mértékű nárcisz.

2019. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!