Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fóbiából hogyan gyógyít ki...

Fóbiából hogyan gyógyít ki egy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa fóbiám van, de mivel ez az oldal anonim így leírom, hányásfóbiám van ami inkább arra irányul ha valaki azok közül akikkel élek hány akkor nagyon kikeszulok, ettől félek , sajnos két éve előfordult azóta nem, de most megint jön a téli időszak amikor betegségek vannak stb, és régen is mindig akkor volt ilyesmi, hó végén és télen..

Kéne nekem egy jó pszichológus akit köt a titoktartas es segit nekem megszabadulni a felelmemtol mert ez nem normalis, es szeretnem ha megszunne . (amugy gyerekkorom ota van)


N



2019. okt. 19. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pontosan ugyanez van.

Gyerekkorom óta szintén.

Ha valaki csak rosszul van a környezetemben, vagy az ismeretségi körömben akkor már “bekepzelem”, és elkezdek félni tőle hogy hozzam is eljut.

Ha valaki csak annyi mond hogy faj a hasa akkor már elhagyom őt legalább 1 város távolságra ... és nem, nem vicces, ez nem is vicc és én sem viccelek.

2019. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Akkor üdv a klubban, de én már nagyon meg akarok tőle szabadulni, mert teljes életet akarok élni félelem nélkül.


Nekem amúgy nem az a gond hogy “rám ragad” hanem utálom ha hallanom kell, stb.

2019. okt. 19. 17:23
 3/17 A kérdező kommentje:
+ titkolom is ..
2019. okt. 19. 17:24
 4/17 anonim ***** válasza:
Én egyenesen rosszul leszek ha hallom és utána elkezdek félni hogy én is fogok.
2019. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja, első voltam
2019. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kéne nekünk segítség. Utálom hogy jön a tél :D xD
2019. okt. 19. 17:39
 7/17 anonim ***** válasza:
a fóbia csak tünet, nem a tünetet kezeli (pókfóbiát még csak lehetne deszentizálással, de a hányással a fokozatos szembesítést nem lehet eljátszani), hanem az önbizalmadat növeli. De én ezt egyáltalán nem értem: nálatok tömegesen hánynak? Én az idejét sem tudom, hogy én vagy bármelyik családtagom mikor hányt.
2019. okt. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem, csak jön a megbetegedős időszak és előre félünk.
2019. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha a kérdező úgy van vele, ahogy én, akkor nem tömegesen hánynak a családjában, de már az is teljesen kiborítja, ha egy ember rosszul van. És nagyon sokáig görcsöl rajta, hogy elkapta e. De természetesen nem csak a családban fordulhat elő, én ugyanennyire félek az iskolában/munkahelyen, a tömegközlekedésen, gyakorlatilag mindenhol.

Kedves Kérdező! Én augusztus óta járok pszichológushoz (az emetofóbián kívül más problémával is), határozottan állítom, hogy segített, már most érzékelem a változást. Általában valami gyerekkori “trauma” (vagy te hánytál, és megrázónak éltet meg, vagy valaki a környezetedben, amit rosszul viseltél) áll a háttérben. Ennek feltárásában, átbeszélésben, és a megnyugtatásodban van nagy szerepe egy szakembernek. Én lassan hét éve küzdök vele, sajnos egy idő után a szociális életem is megváltozott, nem mertem eljárni sehova, a betegségektől, hányástól rettegve. Nagyon fontos, hogy mielőbb segítséget kérj, és ne hidd, hogy ez egy olyan probléma, amivel nem kell foglalkozni!! Fontos, hogy neked is akarnod kell a változást! Jobbulást kívánok!

2019. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igyatok kólát, most komolyan mondom! Jobbulast mindenkinek!
2019. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!