Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fóbiából hogyan gyógyít ki...

Fóbiából hogyan gyógyít ki egy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa fóbiám van, de mivel ez az oldal anonim így leírom, hányásfóbiám van ami inkább arra irányul ha valaki azok közül akikkel élek hány akkor nagyon kikeszulok, ettől félek , sajnos két éve előfordult azóta nem, de most megint jön a téli időszak amikor betegségek vannak stb, és régen is mindig akkor volt ilyesmi, hó végén és télen..

Kéne nekem egy jó pszichológus akit köt a titoktartas es segit nekem megszabadulni a felelmemtol mert ez nem normalis, es szeretnem ha megszunne . (amugy gyerekkorom ota van)


N



2019. okt. 19. 17:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem (szerintem) enyhébb fokú hányásfóbiám van. Tehát attól nem rettegek, hogy mi lesz, ha nekem kell esetleg (egyébként legalább tíz éve nem hánytam), merek enni idegen helyen is, nem szoktam magam hányingerig stresszelni stb. De a hányó, öklendező, "gyanúsan" köhögő embereket, részegeket, illetve akiről tudom, hogy hányós betegsége van, messziről kerülöm, és a konkrét látvány (bár szerencsére ilyenben nagyon régen volt részem) vagy hang is egyből hozza a pànikot és nagyon ki tudok készülni tőle. Pszichológusnak említettem, de mivel konkrét esetnek régen voltam tanúja, így annyira nem tudtam akkora jelentőséget tulajdonítani neki, mintha lett volna friss élményem, így nem sokat beszélgettünk róla.
2019. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%
Fordulj a háziorvosodhoz, és ne szégyelld a problémádat. Hidd el segít. A tanácsát pedig fogadd el.
2019. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A pszichiáter gyógyszerrel a tüneteidet kezeli, de a fóbia megmarad. Ez inkább terapeuta kompetencia. Példa:

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=370s

2019. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Arról van szó, hogy az egyik családtagom 1-2 évente télen egyszer elkap egy ilyen betegséget. Úgy zajlik le általában hogy este rosszul lesz reggel már semmi baja, és egy napig tart és télen max 1x van . Tavaly nem volt, de tavaly előtt meg az előtt is volt és félek hogy idén is lesz.

Tényleg el akarok menni valami jó pszichológushoz, akár a gyógyszert is bevállalnám csak ne befolyásolja a járművezetést, mert én kocsival szeretek járni..

2019. okt. 20. 08:40
 15/17 A kérdező kommentje:

És megfigyeltem hogy minden esetben télen van, egyszer az egész télben, hó végén.

Amúgy tavaly is mondta február végén hogy rossz a gyomra de aztán napközben felhívtam és azt mondta nem rossz már neki és este oké volt minden. Aztán már jött a tavasz de most újra jön a bacis időszak szóval aggódom.

2019. okt. 20. 08:43
 16/17 anonim ***** válasza:
Hányásfóbiához nem kell gyógyszer! Te csak ne akard a gyógyszert bevállalni! A pszichoterápiát akard!
2019. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Akkor azt akarom.:)
2019. okt. 20. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!