Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek normális az, ha...

Szerintetek normális az, ha valakinek elmegy az életkedve ha egy vizsga nem sikerül jól? (Ez alatt azt értem hogy nem lesz 5-ös) és van, hogy sírni is kezd ha nem 5-ös valami? (Egyetemistáról van szó)

Figyelt kérdés
2019. dec. 10. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem normális. Hasonló betegsége van mint annak, aki leszúrta a tanárát Győrben, mert hármast kapott egy dolgozatra.
2019. dec. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1-es! Neki milyen betegsége van?
2019. dec. 10. 12:22
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Felsőbbrendűségi komplexusa. Azt hiszi, hogy neki járnak olyan dolgok, amik nem. Például ötös.
2019. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
*amik másnak nem.
2019. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gublug ***** válasza:

Az idegrendszere igen labilis lehet, azaz külső hatásra könnyen kimozdul "béketűréséből".

Lehet, hogy nem csak labilis, hanem gyenge is. A kettő nem ugyanaz.


Egyrészről normálisnak vehető, mert valaki ilyen 'adottságokkal' születik. Tehát saját természetéhez híven viselkedik.


Másrészről nem vehető normálisnak, mert a társadalmi normák mást várnak el. Tehát a társadalom szempontjából - amit tudunk, hogy gyakran hamis tételekre épít - nem normális.

2019. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért nem kellene azonnal összehasonlítani egy késelővel, ha sír valaki...


Egyébként ezerféle oka lehet, és szerintem nem felsőbbrendűségi komplexus. Sokkal inkább alsóbbrendűségi - "csak akkor ér valamit az életem, ha sikerül a vizsga"

2019. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!