Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszul leszek, ha az iskolámr...

Rosszul leszek, ha az iskolámra kell gondolnom, vagy valamiért eszembe jut. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Most a téli szünet alatt olyan jól érzem amgam, úgy érzem, hogy most élek igazán. Most tudom észrevenni a külvilágot rendesen, sokkal egészségesebb is vagyok. De amikor valahogyan eszembe jut, hogy már csak 4 nap és iskola, annyira rosszul leszek, a torkom is fájni kezd, depis leszek. Teljesen elmegy a kedvem az élettől is.


Ha iskolában vagyok nagyon sokat betegeskedek, de amikor meg nem vagyok iskola közelében, akkor meg jól vagyok. 1 évig voltam magántanuló tavaly, azelőtt8. ig általánosba jártam nappalin. 9. ben magántanuló lettem, most pedig 10. ben újra nappalis, mert eltörölték a magántanulást. Az az egy év alatt a háziorvosom szerint is, mintha feléledtem volna. Olyan vidámnak még ne látta az arcomat. Tönkretesz az iskola.


Most, hogy eltörölték a magántanulást az életem is tönkrement. Az egészségem rovására megy az iskola, de ha kiiratkozom, akkor meg nem telnek az évek. És "Bukott diák" leszek. 8. osztályig sosem kaptam 4-est, se 3-mast, mindig 5-öst. 23 dicséretem van, ebből 16 igazgatótól. De most a gimiben nagyon leromlott, valamiből 3-mas vagyok félévkor, a többiből 4-es.


2019. dec. 28. 11:17
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

De, esti suli jó lenne, csak oda meg olyan alakok járnak... Meg én nem kívánok nálam több, mint egy évvesl idősebb emberekkel járni egy osztályba.


Érettségi szerintem nem gond, úgyis a papír számít, nem az, hogy 2-es vagy 4-es. Csak komolyabb helyeken nézik... De úgyis a cégeket viszem tovább, nem kell nekem "munkahely" de ahoz, hogy cégtulajdonos legyél, ahoz meg kell oylan egyetemi végzettség, amilyen a céged.. ÚÚÚÚgyhoooooogy, valahogy meg kell lennie.

2019. dec. 28. 14:19
 12/55 A kérdező kommentje:
vagy ha nincs, akkor megyek 500 ezrekért dolgozni valami irodába vagy mittudomén.
2019. dec. 28. 14:20
 13/55 anonim ***** válasza:

"vagy ha nincs, akkor megyek 500 ezrekért dolgozni valami irodába vagy mittudomén."

Nem, akkor a meki/burger/kfc/takarítàs kb 140-180 ezerèrt, vagy műszakozol egy gyártósoron hogy megkeresd a 300-at. Ha nincs érettségid és tapasztalatod akkor nem fogsz 8 óràban 260-nàl többet keresni sehol, bár én èrettségivel keresek kb ennyit. 500 ezret egy kisvàllalkozó vagy egy különleges szaktudàsú, de "kevés" tapasztalattal rendelkező szemèly keres.

De a tàrgyra térve menj pszichológushoz és szerezz SNIs papírt, vagy keress olyan iskolàt ahova szívesen jársz be.

Ha nem sikerül akkor hanyagold az edzést, inkàbb sètàlj helyette a szabadban egy kicsit, és így el tudod időben kezdeni a házi írást. A hétvégéket fordítsd pihenésre.

Muszáj pihenned mert a levertsèg, szorongàs és stressz nyomot hagy majd a jegyeiden ( legalàbbis az enyémen hagyott).

2019. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
De.. várj. A minimálbér nem 500.000Ft? Hogy kaphatnak annál kevesebbet? Látom a mekinél, hogy a kezdő órabér 1000Ft. Az nem csak gyerekeknek? Mg ha nem is sikerül semmi, se érettségi, se egyetem, akkor is majd több tíz év múlva kell dolgozni menni. Csak akkor, ha nincs más.
2019. dec. 28. 15:05
 15/55 A kérdező kommentje:
Apa is "kisvállalkozó" meg anya is, de ők két nullával többet keresnak havonta... De mondom, ha nincs meg semmi, akkor sem mehetek mekibe dolgozni... Vagy mégis? Már kezdek kételkedni.. Anya mindig azt mondta, hogy bármi legyen, nekem biztos jövőm van. Hát nem hiszem.
2019. dec. 28. 15:08
 16/55 A kérdező kommentje:

És mondom, ha nem kell suliba járnom, akkor mgamtól mindent megtanulok, de sajnos való életben használni nem tudom. Ezért kellenek nekem tanárok. Sajnos amíg magántanuló voltam, se anya se apa nem fizettek magántanárt, azt mondták nem vagyok királyfi... :D



Csak a házi felalat és a rengeteg teendő üt be de nagyon. Ha nem elnne házifeladat, fogadjunk mindenki magától csinálna házit. Azzal ,hogy ránk van kényszerítve senki nem fogja megcsinálni, de onnantól, hogy el van engedve, mindenki törődik a maga jövőjével biztos, hogy mindenki írna házit. MAGÁTÓL! És én is. És beoszthatnám a saját ídőmet úgy, ahogy én akarom. Már unom, hogy az én saját időmet más emberek szabják meg.

2019. dec. 28. 15:16
 17/55 anonim válasza:
Miért nem szeretsz iskolába járni? Nincsenek barátaid? A felkelés jelent nehézséget? Azért aggódsz,hogy nem fogadnak el? Nem szereted az embereket,nem szeretsz emberek között lenni?
2019. dec. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
53%
Te ne nagyon el vagy tévedve királyfi. Béminimum 148 nettó kb. Fogalmad nincs a való életről. Az esti suli ezért nem jó a rendes azért a házi büdös megcsinálni. Te döntöd el tizenevesen hogy mit fogsz majdvhasznalni meg mit nem. Az a te nagy bajod hogy mindent a feneked alá van tolva és azt hiszed keszen kapod az tökéletes életet. A suli nem tökéletes valóban. De megtanít alkalmazkodni. Megtanít hogy nem körülötted forog a világm képzeld több millióan túléltük. Pedig jobban szerettük mi is a szünetet. Szóval te is túl fogod élni. Gondolom nem tetszik hogy a többiek nem nyalják ki a feneked és nem tisztelnek csak azért mert a szüleidnek pénze van. Azt nem te érted el és hiába van saját cégetek ha nem tanulsz és nem tanulsz megnaz emberekkel bánni simán csődbe viheted. Nem lesz ott mindig anyuci meg apuci akik alád raknak mindent.
2019. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
53%
Több 10 év múlva kell dolgozni menni???! Miért hány éves vagy? 8? Aki nem nappali tagozatra jár az 18 évesen megy dolgozni kicsi szívem. De a naplaljsok is szoktak diakmunkat vallalni. Persze ha neked a szüleid fizetik a lakhatasod meg költsegeid akkor megteheted hogy ne dolgozz. De majd szépen bele is szólnak majd mindenbe. Ez lesz az ára. No meg a kortársaid előtt is baromi ciki lesz hogy nem csinálsz semmit. Érettségi nelkül pedig az mc donaldsba sem vesznek fel minimálbérert. Egy diplomas tanarnő 150 ezret visz haza. De te majd 500 000et fogsz kapni 8 altalanossal :D :D nagyon vicces vagy.
2019. dec. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
Hát jó, valamiért úgy maradt meg bennem, hogy 500 a minimálbér. Mivel sosem került sehol szóba, sosem volt szó állami állásokról... Nővéremnek csak érettségije van, mégis van 2 szállodája, és még alig múl 20 éves.
2019. dec. 28. 18:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!