Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális tünetek ezek, rendsze...

Normális tünetek ezek, rendszeres marihuána fogasztás után? (Kérlek olvássátok végig! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az hogy kb. két hónapja hetente szívok. (ha minden igaz tiszta füvet)

Szerintem fontos hogy egyáltalán nem akartam ezt, valószínűleg függő lettem, mert az első pár alkalom volt úgymond az eredeti elhatározás, onnantól kezdve úgy éreztem hogy heti gyakorisággal kényszerített rá a szituáció. (Nagyon stresszes időszak, felkínálás, "ilyen nem lesz mégegyszer" szerű alkalmak". Azért még is én döntöttem úgy szívni fogok, szóval gyanakszok hogy ez tudat alatti függőség, mondjuk naivságból.

Ha visszaemlékszek a két hónap tiszta pillanataira akkor teljesen egyértelmű hogy nagyon lehangolt voltam, az eredeti vidám személyiségemhez képest. Esetleg egyenes depressziós, vagy netalantán skizofrén tüneteket produkáltam hiszen jelentek meg ijesztő gondolataim, igazából pont ez ettől az őrültségektől való félelem hogy lehet hajlamos vagyok rájuk és most a zöld kezdi előhozni, és zárkózottabb, is lettem, hűvösebb érzelmi világgal, viszont amikor egy slukkot is szívtam akkor tudtam csak felismerni hogy megváltoztam, tudjátok tipikusan akiknek szemüvegre van szüksége, de ő ezt nem tudja, és azt hiszi normális a kissé homályosabb látása.

Jelengleg egy hete, +1 napja nem szívtam, és mivel adottak ezek az úgymond "megvomási tünetek" ezért nem is tervezek egyáltalán és tartom is magam ehhez.

Ami biztos: szorongok, és ingerlékeny vagyok. Az ijesztő gondolatok még mindig jelentkeznek, ilyenkor próbálom nyugtatni magam kutató munkával hogy megbizonyodhassak arról hogy minden rendben. (Így is jutattam ideáig hogy kérdezzek erről)

A racionális gondolkodáson igazából nem zavarodott, és a környezetem sem vesz észre furcsaságokat rajta. Az biztos hogy még is nagyon félek ettől, néha úgy érzem hogy halucinálok, de amúgy nem, és sosem halucináltam pusztán akaratlanul is belegondolok abba hogy most milyen lenne ha valóban skizo lennék. Ilyenkor lègzésem is hevesebb, és nyugtalan vagyok. Általabán akkor jelentkeznek ezek amikor egyedül vagyok. Itthon be kell kapcsoljak egy tv-t háttérzajnak mert úgy nem érzem magam annyira egyedül, ilyenkor tünetek látványosan enyhülnek, és el is múlnak.

Szerintem az is fontos hogy Január hatodikán kipróbáltam a kékhajnalka magokat akik tudtommal LSA-t tartalmaznak, (de most már ki tudja) használtam is Jan. 10-ig szombat este vettem be kb. 15 magot. Ezek egyébként nem voltak nem dózisok, maxumim egyszer ehettem egyszerre 50 magot, máskor max 10et 15öt, de egy nap több alkalommal. (Valószínű ettől flashbackelek)

Szerintetek lehet valami komolyabb bajom, esetleg lehetséges hogy orvosi segítség kéne csak várni kéne vele még? Gondoltam már arra hogy egyszerűen besétálok egy pszichátriára és mindent elmondok, mert az életvitel nehezebben megy, nehéz tanulásra vagy bármi munkára rávegyem magam itthon, és eddig még nem is sikerült.



2020. jan. 20. 19:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Egyébként ez a magamtól félek dolog utalhat skizoid személyiség zavarra a későbbiekben?

Csak mert valóban mindig úgy képzeltem el a legrosszabb rémálmomat hogy egy gonosz énem üldöz... persze sosem tapasztaltam a valóságban ilyen, és álmomban se, de valamiért mindig is érdekelt "másik én" dolog.

2020. jan. 21. 07:05
 12/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk végigondolva, ha lenne is ilyen másik énem aki olykor átveszi az irányítást, ő is csak egyedül a gondolatokban különbözök, egyébként ugyanolyan mint én, míg a skizoid személyiségzavar nem ezt jelenti.
2020. jan. 21. 07:07
 13/21 anonim válasza:

"Simán csak rágcsáltam :D"


Hát figyu akkor jól csináltad mert úgy aztán tuti még többszáz se jött volna meg..


A magokat porrá kell törni mozsárban, le kell darálni ahogy a nagykönyvben a 6. ponton is ez le vagyon írva.


[link]


Egyébként meg ez ugye a full jó magokról szól, szóval ha te vettél a kisboltban az eladó nénitől mondjuk Ipomoea tricolor-t akkor abból jóval több kell. Ezért írtam nekem ilyen 300 szokott egy normál adag lenni, igaz én eléggé "hard level" szinten nyomom..


"Egyébként észrevettem hogy napról-napról jobban vagyok, valószínűleg csak a THC utóhatása az ami felerősítette bennem ezt a szorongás."


Igen persze, pont erről írtam én is korábban. Meg szerintem nagyon ráfeszültél a saját parádra, amin mégjobban beparáztál 😃


"Egyébként hogy kell elképzelni ezeket a pszihedelikumok áltálbfelszínre kerülő súlyos betegségeket?"


Hát figyu nem nagyon kerülgetem a forró kását, inkább egyből rámutatok a lényegre. Viszont sok idő lenne körül írni, szóval inkább linkelek is


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__102..


Annyit tennék hozzá hogy amelyik részedtől (énedtől) most félsz az totálba várható hogy elő fog jönni, sőt sokszorosan erősebbnek fogod érezni, mivel lebomlanak benned azok ami azt a részed féken tudnák tartani.

Vagyis leegyszerűsítve ami elől most menekülsz - azzal egy komolyabb trippen mindenféleképpen szembe kell majd nézned!

Viszont az LSA-s magok azért ennyire nem fognak elvinni, de kicsiben ott is hasonló a mechanizmus.


"Én ezt egy badtripnek képzelem el, amit az illető már nem tud kezelni"


Ha nem tudod kezelni akkor egy lsd, dmt, meszkalin tripptől akár életed végig megőrülhetsz, és kb zárt osztályra kerülsz. Ezzel is kalkulálj ha trippen akarod legyőzni önmagad. Vagy sikerül , vagy nem 😊


"Egyébként ez a magamtól félek dolog utalhat skizoid személyiség zavarra a későbbiekben?"


Ha továbbra is ezekkel a gondolatokkal foglalkozol (tehát energiát adsz nekik) akkor ezek a gondolathalmazok erősödni fognak benned - tehát idővel mentális betegségeket fognak kialakítani. A hallucinogén utazások ebből a szempontból katalizátorok, és felgyorsítják ezt a folyamatot. Aztán az majd rajtad múlik ahogy írtam is hogy meg tudod-e élesben haladni magad, mert ha igen akkor ezzel tartós javulást is elérhetsz - azonban ha nem, akkor százszor rosszabb lehet a helyzet..


"Csak mert valóban mindig úgy képzeltem el a legrosszabb rémálmomat hogy egy gonosz énem üldöz... persze sosem tapasztaltam a valóságban ilyen, és álmomban se, de valamiért mindig is érdekelt "másik én" dolog."


Azt kell belátnod hogy minden "én"séged az te vagy. Ezeket a szereplőket Te hozod létre a tudatodban. Azt kell felkutatnod hogy hogyan hozod létre őket. Találd meg magadban azt a belső láthatatlan kezet ami ezeket létrehozza, formázza - és ha megvan, akkor tetszőlegesen le is tudod őket bontani, vagy olyanná alakítani ami hasznosabb lehet..


"A helyzet az hogy kb. két hónapja hetente szívok. (ha minden igaz tiszta füvet)"


A problémád abból is adódhatott hogy valóban le volt fújva a fű egy kis szintetikus cannabionidal. A ma kapható füvek szerintem igencsak döntő többsége szerintem meg van mókolva. Elég jó esély van rá hogy te is ilyet szívsz. Ezt innen nem tudom megmondani, de mivel már vagy 16 éve szívok, és az utóbbi években szinte alig találkoztam olyan fűvel ami ne lett volna módosítva - ezért jó esély van rá.

Ha meg keverve volt biós témával, akkor az mégjobb magyarázatot ad hogy mi is történt veled. Ebben az esetben szerencséd is van, mert akkor ha nem szívsz állandóan, idővel javulni fog a helyzet..


"Igazából nagyon gondolkodó jellem vagyok, és szeretek saját tapasztalatokból kiindilni."


Azt tapasztald meg mi van ha felfüggeszted a gondolkodást!

Mert akkor is te maradsz te, csak épp nem gondolkozol.

Ezt tedd tapasztalattá, és ha már legyőzted a saját kísérteteid akkor nyugodtan nyomathatsz hallucinogéneket is.


Ehhez is akkor linkelek pár módszert


[link]



[link]

2020. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

Ja meg még ha nem sikerült eléggé jól körülírnom ezt a témát akkor pl ezen a fórumon is olvashatsz sokat.


[link]


A topicok alján van olyan h "teljes lista" ezzel belenézhetsz az összes eddigi hozzászólásba.


[link] &page=all


[link]


Aztán vannak alul "Kapcsolódó beszámolók" is. Ezekből is belinkelek kettőt


[link]


[link]


Ezek is érdekesek lehetnek.


Szóval a lényeg hogy ezzel arra akarok kilyukadni hogy nem én riogatlak itt, hanem ezt már sokan beszívták, olyanok akik nem voltak erre eléggé felkészülve :)


Szóval ezért javaslom hogy előbb jobban ismerd meg a tudatot, azt hogy mi vagy valójában, vagy hogy hogyan hozod létre a saját "én"élményedet. Ha ebbe belemész kicsit, akkor máris sokkal biztonságosabban trippelhetsz ;)

2020. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló. Sajnos nem tudok neked privátot küldeni, mert hibaüzenetet ír. Hogy tudnám felvenni veled a kapcsolatot?
2020. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Figyelj még tavasszal valahogy meg kívántam a zöldet el is ment 25g na meg a cigik amire be hivtak, testi elvonást nem tapasztaltam, viszont hiányzott a tevékenység mert megszoktam, valahogy napirendi ponta vált, de végülis 1 hét elteltevel meg is szűnt a sóvárgás, tegyünk hozzá időm nem lett volna rá.

Nagy valószínűséggel ez a hajnalka hatása, ugyanúgy ahogy az LSD-n is rajta lehet maradni, ez lényegében depresszióra hasonlító tüneteket okoz, valahogy a érzéketlenne válik az ember, és saját tapasztalatból beszélek én a lapot toltam túl egy kicsit, utána hetekig szarul voltam, ürességet éreztem, fölöslegesnek tartottam a létezésem, nem voltam képes normálisan beszélgetni senkivel, hangulat ingadozások, teljesen be zárul minden, ez történt augusztusban azóta kizárólag dohányzok, alkohol se volt túl sok és már szinte semmi nem maradt abból az érzésből. Egy dolgot tudsz tenni hogy enyhitsd ezt az állapotot, mert le jönni soha nem fogsz tudni az biztos, de hogy el tudd hanyagokni ezt a hangulatot most azonnal MINDENT FEJEZZ BE amíg semmit nem tolsz addig napról napra jobb és jobb lesz

2020. jan. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Most már kétlem hogy a hajnalkának köze lenne hozzá, hiszen az utolsó szíváskor előtt egy héttel hagytam abba, és nem tapasztaltam különös "flashbacket" vagy legalább is nem figyeltem fel rá különösebben. Szóval 10-én dobtam ki végleg az utolsó csomagot mert rájöttem hogy nem kell, szeretnék végre tiszta lenni. Utána rögtön másnap egy buliban megkínáltak. Eddig nekem sem volt semmi gondom a fűvel, de amint másnap lett, vagy is vasárnap, akkor kezdtem igazán paranoiás lenni, így visszaemlékezve. Valószínűleg tényleg nem egészen tiszta fű volt. Most utánanézten egy kicsit a biocuccok elvonási tünteknek és írtak mondjuk hasmenésről, ami mondjuk ma reggel volt nekem, reggel négytől, úgy kilencig, és elmúlt, de ez borzasztóan kínzó volt, és kínos volt buszra szállni mondjuk mert féltem akkor jön rám. De szerencsére nem volt semmi. Reggel négyre azért emlékszek mert konkrétan felketett (alvászavar), és szintén negatívabbnál negatívabb gondolatok keringtek közben a fejemben (képtelenség tiszta gondolkodásra, szorongás) (egyébként akkor éppen kényszerbetegségnek tulajdonítottam ezt hogy betegségekkel akarom diagnosztizálni magam), volt egy rémálmom is azon az estén, és a hasmenés párosult egy kissé bizonytalan hányigerrel is amik szintén megvonási tünetek lehet az oldal szerint, kb. 5-3 órája éreztem egy megintcsak pánikroham szerű állapotot, ahhoz hasonlót ami a kérdés kiírásakor éreztem amit szívesen enyhítettem volna egy cigivel. (sóvárgás) A múlt hét igazi hideg pokol volt úgymond, mert depressziósnak éreztem magam és gyakran előfurdultak erőteljes remegések, először csaka a fogaimban, lábamban, de aztán a hát, és nyak részen is kezdtem érezni, és enyhe fejfájást is éreztem.

Őszintén ezekről azért nem írtam így részletesebben mert azt hittem hogy ezek együtt járnak a depresszióval (ami lehet hogy igaz, de az én esetben nem depresszió játszott) Most jelen pillanatban ránézek a velem szemben lévő falra és úgy érzem hogy távolodik tőlem vagy legalább is ezt haluznám ha hajnalos lennékn rá, illetve az előbbi pánikromakor valóban hallucináltam egy kicsit, legyen annyi elég hogy egy általában ismétlődő mozgást végző tárgyat láttam egy pillanatra szintén mozgónak amikor rögtöm rá is jöttem hogy most pont nem csinálja azt a mozgást. (Egyébként egy órának a lengő fasságára gondolok :D) Egyébként nem rég vettem be ugyanúgy magnéziumot, ugyanúgy mint tegnap előtt, és most mintha csak erre lett volna szükségem.

Az is lehetséges hogy mivel megvonási tünetekről beszélünk, ezért a régebben elszívott cigijeim sem voltak teljesen tiszták... mostantól erre nagyon oda fogok figyelni, hogy kitől kapom, és ő milyen helyről hozta, honnan szerezte. Persze buliban nem fogok kérdezősködni, talán csak nem fogadom el :/, érdekesség hogy szilveszterkor egy házibuliban sokat szívtam (három alkalommal, talán 2-3 óránként) és az után nem tapasztaltam ilyen erős remegéseket mondjuk, vagy depresszív állapotot.

2020. jan. 22. 22:07
 18/21 A kérdező kommentje:
Sőt, talán a szilveszteri fű, és az utolsó fű hatásai között is vélek kis különbségeket feldedezni, mintha a szilveszteri az természetesebb élmény, lett volna. Arra jobban rácsodálkoztam hogy "baaaaaszkii" tudjátok... :D Ilyen tpikus cannabisos kábítás, eufória. Amikor meglepődsz egy kicsit... Az utolsónál ezt így annyira nem éreztem, persze akkor nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.
2020. jan. 22. 22:12
 19/21 anonim válasza:

"Valószínűleg tényleg nem egészen tiszta fű volt"

"a régebben elszívott cigijeim sem voltak teljesen tiszták..."

"Ilyen tpikus cannabisos kábítás, eufória. Amikor meglepődsz egy kicsit..."


Figyelj az a helyzet hogy a jelenleg kapható füvek itthon döntő többségeb (meg merem kockáztatni 80-90%-ban) kezelve vannak valamilyen szintetikus cannabioniddal. Legalább egy-két fújással meg vannak turbózva.


[link]


Jól látható hogy például a képen lévő fűre 4F-MDMB-BINACA-val volt kicsit rásegítve..

Az van, hogy ugyanez a helyzet most a mi kis országunkban is..

A gyengébb füveket erősebb kannákkal (szintetikus kannabinoid receptor agonista) fújják le - az erősebb, jobb füveket pedig gyengébb változatokkal, és kisebb mennyiséggel. Itt-ott egy fújás a cuccból, és máris azt hiszi a kuncsaft hogy milyen brutál jó a "fű".

Viszont ezt csak olyan valaki tudja észrevenni aki már nagyon vágja füvet, mittuodomén 10+ éve szív. Mert még annak is elég nehézkes levágni a különbséget. 😊

A következmények azonban jól láthatók, és hasonlóak is lehetnek mint amiről a kérdező is írt..


"nagyon oda fogok figyelni, hogy kitől kapom, és ő milyen helyről hozta, honnan szerezte"


Az a helyzet hogy bárhonnan is veszed, mint mondtam megvan az elég nagy esélye hogy az is meg lett piszkálva. Manapság olyan ritka az igazi, ami nem mókolt - fű mint a fehér holló az égen.


"Arra jobban rácsodálkoztam hogy "baaaaaszkii" tudjátok... "


Arról lehet megismerni egyébként főleg hogy egyből jön ez a beállós állapot. Tehát az igazi fűnél 15-20 p mire eléri a maxot. Hogy ha ez a ""baaaaaszkii" tudjátok" élmény az elszívást követően azonnal jelentkezett akkor biós volt a téma ~ ha viszont T+10 vagy ezután akkor lehetett akár kezeletlen fűtől is..


A hallucinogének meg jah azok csak ronthatnak a témán ahogy # 16 is írta.

Viszont nincs rossz szer, csak rossz szerhasználó.

Van aki évekig gyakorol pl meditációt azért hogy elérje azt az üresség állapotát, de ez nem is túl jó szó rá - inkább teljesség. Az innen nézve valóban üres, hiszen nincs benne gondolat/gondolkodás, de végső soron talán az amik mint ember valójában vagyunk.. Mégis ez egy természetes állapot. Csakis nyugalom, béke, unalmas semmi van ott.


A kérdezőnek is azt javaslom ne toljon semmit. De ha mégis akkor a látnokzsálya (Salvia divinorum) vagy DMT tartalmazó yopo mag ami biztosságosabban is adhat mélyebb betekintést. Azért mert ezek csak pár perces hatást adnak, azonban bizonyos esetekben ez elmehet egy testen kívüli élményig is. Persze ezt se könnyű feldolgozni, de mivel viszonylag rövid, és ütős az élmény, ezért jóval biztonságosabb mit megindítani egy 8-12 órás utazást.


Mivel ma már csak úgy lehet az ember benne hogy természetes füvet szív az ember, ha ő maga termeszti, ezért ezt én sem ajánlom. Ha mindenképp az helyett is tolni kell valamit akkor a szerecsendió jöhet szóba (mondjuk fél évente 1x), vagy nyugtatólag a kratom (Mitragyna speciosa).


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__976..


[link]


A kratom pedig egy gyenge ópiát típusú levél őrlemény. Rettenetes íze van, de egy spéci nyugalmat tud beadni. Ez még mindig sokkal jobb alternatíva mit amikor a doki felírja a mentális problémákra a fronyát, vagy a ricsit.

Viszont ez is toleranciát okoz, tehát heti 1-2x érdemes max használni. Amúgy is elég drágácska..


A lényeg hogy igaza van a # 16-osnak. Jobb mindent abbahagyni!

De mivel látom a kérdező nem nagyon tud nyugton maradni, ezért gondoltam írok pár alternatívát is.

A legjobb, és legbiztonságosabb út a nyugalomhoz pedig továbbra is szerintem a meditáció. 😃

2020. jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Ja még annyi hogy persze a kratomról is van külön topic a daath-on. Akit érdekel érdemes jobban belemenni.


[link]


Bár viszonylag drága.


[link]


Viszont önmagában egy biztonságos kis szer. Jóval kevesebb veszélyt hordoz mit a fekete piacon kapható füvek :)

2020. jan. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!