Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Tudnátok valami...

Mit tegyek? Tudnátok valami tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve lehetett egy rosszabb időszakom, amikor minden apróságon el tudtam volna sírni magam, nem volt motivációm semmihez csak úgy voltam, léteztem talán egy kicsit depressziós lehettem nem tudom. Ez az időszak elmúlt. Kb. 2-3 hónapig tarthatott. Aztán már valahogy minden más lett. Nem tudom, hogy rögtön utána vagy valamivel később és nem tudom, hogy amiatt-e, de minden más lett. Én egy mosolygós, barátkozós, nyitott lány voltam. Még mindig mosolygok nagyon sokat, ezt már többen is megjegyezték, de már nem vagyok olyan nyitott, nehezen barátkozom. Azóta szorongóbb lettem. A ballagásomon (8.-os) remegett a lábam meg kivert a víz, mert úgy éreztem, mintha mindenki engem nézne. A gólyatáborban sem sikerült beilleszkednem az osztályba és még most sem igazán. Vannak barátaim meg sokan szeretnek, de néha mégis egyedül érzem magam. Van pár ember akiknel teljesen önmagamat tudom adni, de vannak akiknek nem tudok megnyílni. Ha felelni kell vagy ki kell menni a táblához mindig izgulok és elkezd remegni a lábam vagy a szám. Nem szeretek szerepelni,ami ironikus, mert a baráti társaságom központi tagja vagyok. Mostanában nagyon szeretnék egy kapcsolatot is, de egy fiú sincs, akinek tetszenék. Sokan mondták már, hogy szép vagyok meg kedves és okos és, hogy nem értik miért nincs barátom.

Mostanában a családommal sem olyan jó a kapcsolatom imádom a szüleimet, de néha túl sokat várnak el tőlem. A testvéreimmel sem olyan jó a kapcsolatom, pedig őket is nagyon szeretem. Érzéketlenebb is lettem. Mostanában egyszerűen nem tudok sírni. A szemem bekönnyezik, de sírni nem tudok olyan szituációkon, amiken régen elsírtam volna magam.


Hát ennyi lenne, köszönöm, ha elolvastad!



2020. jan. 25. 21:23
 1/2 anonim válasza:

Szia.

Mintha a 15-17 éves magamat olvasnám.. A fiatalabb ikertesóm vagy.


Bár nem hiszed most el, de azért próbáld meg. Lesz jobb. Sokkal jobb.

Teljesen érthető hogy már párt szeretnél, lesz is és az fog végleg kihúzni ebből a gödörből. Addig pedig próbálj nyitni. Tudom hogy nehéz lesz, főleg elsőre, de keress alkalmakat hogy elmenj ide-oda. Kimozdulj. Ismerkedj. Nem kell egyből a legnagyobb titkokat elárulni magadról, de az időjárásról (azért ne pont arról), de hasonló semleges témákról beszélgess másokkal, új arcokkal.


Kérlek szépen ne érezd magad kivülállónak, vagy elhagyatottnak. Persze a magány életérzés de vigasztaljon a tudat mindenki szokott magányos lenni. És az a rosszabb ha sok sok ember között vagy magányos.


És mégegy. Olyan légy, aki tényleg te vagy. Ne hagyd elnyomni magad. Így fog a fehérlovas is eljönni és így lesz egyre több önbizalmad majd pedig gyakrabban fogsz megint mosolyogni ŐSZINTÉN.


kitartást, tényleg lesz jobb!!! ;)

2020. febr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elolvastad és segítettél! :)
2020. febr. 22. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!