Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon durván remeg a jobb...

Nagyon durván remeg a jobb kezem? Stressz?

Figyelt kérdés

Azt a remegést ismerem, ami mondjuk vizsgadrukk miatt van. De ez nem olyan...van bennem egész nap folyamatosan egy szorongás. Aminek tudom is az okát. Gyomoridegem is van, hőhullámaim.. Viszont a kezem így nem szokott remegni. Pl ha iszok és emelem a számhoz a poharat akkor, meg hasonló pozíciókban. Nyugalmi helyzetben nem. És csak a jobb kezem. De még bizonyos pozíciókban a szám is megremeg. Annak is a jobb oldala. Ezt okozhatja a stressz? Főleg ha csak az egyik oldalon jelentkezik? Már bebeszeltem, hogy parkinson kórom van.

20 éves lány vagyok


2020. ápr. 6. 02:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem csodálkozom, főleg hogy hipochonder vagy. Tanulj jógázni, ott is a légzést sajátítsd el, azonkívül utánanézhetsz a más légzéstechnikáknak is (zen légzés, Butyejko légzés, stb.)
2020. ápr. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem, ennyi idősen nem Parkinson. Volt már hasonlóm. Ha sokat kell tanulni és dolgozni egyszerre és folyamatosan a gép előtt ölük, meg írok, nézek, agyalok, akkor nálam hajlamos kialakulni több probléma, pl.:

- alagútszindróma a jobb csuklómnál, ezért remegnek az ujjaim, mert rossz pozícióban tartom a kezem az egéren. Laza torna, pihentetés és két hét alatt elmúlik.

- folyamatos szemhéjremegés szemfáradtság miatt. Alapvetően nem hordom a szemüvegem, de ilyenkor felveszem és azonnal elmúlik.

2020. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!