Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichés vagy neurológiai...

Pszichés vagy neurológiai probléma szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is le szeretném szögezni, hogy tudom, hogy itt nem orvosok válaszolnak, és azt is tudom, hogy laikusként nem tud senki válaszolni ezekre a dolgokra. DE, már egy olyan embernek a válasza is óriási segítség lenne, aki szenved/ szenvedett hasonló tünetektől. Emellett kicsit hosszú is lesz, szóval előre is bocsánat érte.

Szóval az egész nagyjából tavaly novemberben kezdődött, amikor az egyetem miatt elkezdtem rászokni arra, hogy 2-3 órákat alszom. Azért, hogy ezt kibírjam rengeteget kávéztam, emellett pedig rászoktam a dohányzásra is.

Ezután kezdett el állandósulni a fáradtságérzésem, hiába pihentem, amikor tudtam többet, nem lett jobb, lassan állandóan fáradt lettem, ami az életem többi részére, nem csak a sulira is kihatott, viszont ekkorra már hiába próbáltam, nem tudtam rajta változtatni.

Ezután március elején egyik éjszaka lefekvés előtt lezsibbadt a teljes bal testrészem, próbáltam ellazulni, de nem ment(a cigi miatt amúgy is állandó rettegésben voltam, hogy kapok egy agyvérzést például) és végül kaptam egy pánikrohamot, így hát bementünk a kórhátba, ahol kivizsgáltak. Készült teljes vérkép, EKG, és CT is, ezután, mivel az eredmények rendben voltak, a neurológus megállapította, hogy kimerülés áll a dolgok mögött, és milgammát írt fel, plusz javasolta egy pszichológus felkeresését is.

Ezután igyekeztem beállítani az alvásomat, hogy legalább 8 órát tudjak pihenni, és elkezdtem pszichológust keresni, de itt jött a képbe a koronavírus, ami miatt nem tudtam elmenni pszichológushoz és ez az egész szépen annyiba maradt. Valahogy ismét átvette az életemben az alvás helyét a kávé és a cigi, és ugyanúgy ment minden tovább.

Egészen Április elejéig, amikor egyik reggel arra keltem, hogy nagyon gyorsan lélegzem, szinte ziháltam, felkeltem gyorsan ittam, de nem segített, lementem és szóltam a családnak, és itt jött a második pánikroham. Egyre gyorsabban lélegeztem, szédültem, hidegrázásom volt, és folyamatosan az az érzésem volt, hogy meg fogok halni. Mintha biztos lettem volna benne. Ezután 2-3 napig feküdtem és a tünetek elmúltak.

És itt jön az utolsó rész, ugyanis az utóbbi 1 hónapban(Április 12-én volt ez pánikroham) nem cigiztem, nem kávéztam, elkezdtem sportolni és eleget aludni, próbálok figyelni az étkezésre és egészségesen élni.

Ennek ellenére egyre rosszabbul vagyok. Amikor valamilyen tünetem van, előjön újra a nehézlégzés, és hiába próbálok figyelni a légzésre, és a relaxációra ilyenkor, egyszerűen nem megy. A konkrét tünetek a: fejfájás, hasfájás, étvágytalanság, és olyan érzésem is szokott lenni, hogy egyszerűen mindenem fáj,néha rángatózik az egyik szemhéjam és reggelre sokszor elzsibbadnak a végtagjaim. Emellett olyan gondolataim is vannak, hogy ez most már állandó lesz, hogy nem lesz változás, és ezt nem lehet visszafordítani, ezek a gondolatok pedig még rosszabbá teszik ezeket a tüneteket. Hozzá kell tennem, a barátnőmmel 8 hete nem tudtam találkozni, mióta ez a járvány elkezdődött, az egyetem, a munka, a barátok, minden megváltozott és semmi sem olyan, mint régen. Ezt valószínűleg mindenki így érzi, csak szerettem volna még hozzátenni.

Az orvosommal többször is konzultáltam, írt fel béta-blokkolót, amitől nagyon rosszul lettem, így nem szedem. Emellett citromfű teával és magneb6 stressz kontrollal, valamint relaxiana gyógynövényes tablettával próbálkoztam. Viszont semmilyen vizsgálatra nem tud elküldeni így, és a pszichológusok is maximum online tudnak rendelni.

Szerinte pánikbetegség vagy generalizált szorongás lehet az oka.

Az utóbbi időben egyre több zavaró tünet lépett fel, nem tudok elaludni, alvás után nagyjából 1-1,5 órával felriadok, mintha rosszat álmodtam volna.

Én egyre inkább kezdek félni, hogy valamilyen durva testi betegségem lehet, vagy esetleg sclerosis multiplex, bár nem tudom a tünetek mennyire jellemzőek. A vérnyomásom minden nap mérjük, nem szokott magas lenni, bár a pulzusom néha 90-100 között mozgott.

Szóval az lenne a kérdésem, hogyha egyáltalán lesz bárki is, aki ezt a regényt elolvassa, hogy volt valaki, akinek ilyen tünetei voltak? És ha igen, akkor mi lett végül a diagnózis és a megoldás?



2020. máj. 13. 18:56
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
És még egy dolgot kihagytam. A lényeg az, hogy amikor ezek a rosszullétek vannak, folyamatosan félek attól, hogy elvesztem a kontrollt. Nem tudom számít-e, de hátha fontos lehet.
2020. máj. 13. 19:00
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

ez egyértelmű pánik. túlhajszoltad magad és most már nem tudsz szabadulni a pániktól.

(szerintem egy egyetem sem ér annyit hogy 3 órákat aludjon valaki.)

Valamit találj ki mert a pánik nagyon lemeríti az embert hosszútávon. ha más nem menj pszihiáterhez ez nem játék bele is halhatsz.

2020. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
De szerinted a pánik fent tud állni egy hónapig?Vagy ennek a tünetei?Nem értem egyszerűen. Mindenhol azt írják, hogy 20-30 perc és megszűnik. De én tényleg rosszul érzem magam.
2020. máj. 13. 20:22
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

hogyne tudna. a pánikot a félelem táplálja.

amiről te beszálsz az a pánikbetegség amit át is éltél. de a félelem ami téged kikészít. illyet elég egyszer átélni benned marad sokáig. enyhe inzulinrezisztenciád is lehet bár ha orvos szerint nincs bajod akkor jó eséllyel még visszafordítható a dolog szervi károsodás nélkül

. Ebből jó eséllyel nem jössz ki szakember nélkül.

2020. máj. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

miért olyan hihetetlen hogy a kimerültség ilyen tüneteket okozhat?

k az alvás és a nyugalom létfontosságú..

úgy hajtottál egy kis egyetemi dolog miatt mintha valami vállalat vezérigazgatója lennél..


aztán csodálkozol hogy aszervezet jelez hogy elég.

2020. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A vérképem rendben volt márciusban, azóta nem tudtunk frisset csináltatni. Igazad lehet. De annyi félelem van bennem. Eleve már attól is, hogy testi bajom lehet, de közben arra is gondolok, hogyha pszichés bajom van, akkor abból ki tudok-e jönni valaha. Van a családomban pánikbeteg, ő évekig szedett gyógyszert. Én nem szeretnék semmit sem szedni, ha nem muszáj, de a pszichológust nyilván nem fogom megúszni, és őszintén már nem is akarom, mivel az talán segítene. Szervi károsodást is okoz a pánikbetegség?
2020. máj. 13. 20:44
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

hosszabb távon okozhat gyomorfekélyt is akár. persze ehhez évek kellenek.

ha volt a családodban akkor ott a genetikai hajlam is szóval csak idő kellett hogy valami előhozza.

én 2 tippet tudok mondani

1 lazítsd el a 2 mellkasod , a bordáid és a hasad és így lélegezz , ez szokott segíteni

a másik koncentrálj a bal oldaladra ahol a szíved van és a és kontrolláld tudatosan a szívverésed. tehát lassítsd le, és koncentrálj rá pár szívverés erejéig

2020. máj. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
És azt mondod ezek ideiglenesek segíthetnek? Az a baj, hogy amikor rosszul vagyok nem igazán veszem észre, hogy gyorsabban verne a szívem. Ezért vagyok ennyire megijedve, mivel tényleg olyan, mintha valami testi baj lenne.
2020. máj. 13. 20:58
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

az már ekg-n kiderült volna

csak gondolj arra mi történik ha pár percig nem veszel 2-3 percig levegőt. lesz testi bajod? nem. de mégis kiemrülsz. a pánik hasonló, az o2 écs co2 szint felborul , hiperventilláció lép fel a co2 szint leesik. a test ph-ja kezd megváltozni

[link]

ezt olvasd át ha érdekel

ha ellazulsz akkor ezeket képes vagy kontolállni.

2020. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Elég egyértelműen pszichés. Nézd meg a YouTube-on az előadást:

https://www.youtube.com/watch?v=IWxZ1tG0FQA&t=19s

2020. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!