Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút? Pánikbetegségem s...

Van kiút? Pánikbetegségem s szorongásom története ...

Figyelt kérdés
A történetem évekre nyúlik vissza. Mindig is hipochonder voltam amikor hallottam egy betegségről utána már be képzeltem.. mindig rohantam a rendelőbe hogy faj a fejem =agydaganatom van, több a veralafutas = leukémia stb.. 2 évvel ezelőtt vált ez kritikussá.. hetente jártam orvoshoz .. jobbnál jobb eredményekkel ... párom egyre nehezebben tolerálta.. a végén már alibiket kerestem a vizsgálatokhoz titokban mentem..elmentünk Párommal egy Afrikai nyaralásra.. megkért hogy kérlek csak ebben az egy hétben ne találj ki betegséget nyaralni szeretnék..nekem már a repülőn az járt a fejemben ha ott rosszul leszek ki fog segíteni? Inkább haza kene jonni .. elkezdett fájni a hasam a nyaralás közepén megijedtem hogy vakbel gyulladás és hajnalban elmentem egy afrikai magán klinikara.. természetesen nem találtak semmit idegi alap..otthagytam majdnem százezret... a folyamatos betegség félelem már a munkában sem kímélt .. többször azt éreztem szedulok .. már kilógtam sokszor a mosdóba hogy megnézzem a tükörbe nincs e strokeom egyenesen áll e a nyelvem stb.. a főnökömnek csak annyi tűnt fel hogy gyakran járok wcre.. szep lassan nem tudtam odatenni magam munkába.. a következő “meglepetés” itthon ért a kanapén ..nyugalmi állapotban ültem a kanapén és elkezdett verni a szívem .. mertem egy vérnyomást .. 190 volt a pulzusom.. mentőt hívtunk .. a mentő mikor kiért csinált egy EKG .. akkor 205 volt már.. bevittek a korhazba ahol már helyreállt minta EKG tökéletes .. megkaptam zárójelentésben hogy pánikroham .. ezután 2* produkaltam még rohamot .. hatalmas pulzussal... szervi eltérés nélkül .. amióta karantén van és itthonról dolgozom és van a járvány amelyben tudom hogy az orvosok sem segítenek sajnos rosszabbul vagyok mint valaha... a bal szemem éjjel nappal ráng.. hetek óta kimerült vagyok... elalszom a 8 órát de hiába forgolodok rosszat álmodok és faradtabban kelek mint előtte ...sokat szedulok... és lassan ki sem merek menni az utcára mert félek hogy rosszul leszek.. jó lenne ha tudnék erről beszélgetni valakivel vagy ajánlana bármi módot hogy jobban legyek ... úgy érzem kicsinálom szep lassan a szervezetem... és egyre kimerültebb vagyok... szeretnek gondtalanul élni nem ebben a börtönben a szorongás börtönében ..
2020. máj. 14. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Olvasd el Berry McDonagh Merj című könyvét, nekem hihetetlenül sokat segített...
2020. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Osztom az elso valaszolo velemenyet! En is olvasom, nagyon jo.

Olyan vagyok egyebkent mint te, hipochonder es panikbeteg. Meg kell tanulni lszrni.

2020. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek meg is rendeltem! Féltem kiírni magamból sokáig nehogy dilihazba zárjanak :)
2020. máj. 15. 10:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Dehogyis, az meg nem ez a szint. Nekem mindig azt mondta a pszichologus es a pszichiater, hogy a depresszional is lajtosabb a panikbetegseg, szorongas es jobban is gyogyithato. :)
2020. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 jeverezi ***** válasza:
19%

Lehet hogy nem fogsz örülni a véleményemnek de leirom! Ha akar bárki lepontozhat akkor is őszinte leszek!!!


Én depressziós vagyok kemény antidepresszánst plussz még xanaxot is szedek. Mégis az Istennek se panaszkodok állandóan, nem hivom fel magamra a figyelmet minden áron hogy ÉNRÁM ÉS CSAKIS RÁM FIGYELJEN MINDENKI mert súlyos depresszióm van, mellette személyiségzavar. Két éve majdnem vonat elé ugrottam, sokszor holt részegre iszom magam csak hogy elviseljem a szürkeséget, erőtlenségemet és az öngyűlöletemet!!! Mégse panaszkodok mert van bennem tartás és nem akarom hogy aggódjon értem a férjem, két gyönyörű gyermekem.


Neked is van férjed, elmehetsz afrikába kirándulni. Mégis mi a frászkarika bajod lehet még? Minden klappol ahoz hogy gondtalanul, felhőtlenül élj.


A hipochondria tudod mi? Képzelt betegséget jelent. Mikor felfedezel valamit magadon és ahoz betegséget társitasz. A hipochondria szoros kapcsolatban áll a paranoiával amúgy. Súlyos betegség talán még súlyosabb is mint a depresszió mivel ezzel nem csak a saját életedet teszed tönkre hanem a környezetedet is. KI KÉSZITED A FÉRJED ÉS AZ ORVOSOK IS H*LYÉNEK NÉZNEK. Hiányzik ez neked? Hiányzik hogy az állandó panaszkodásod, szorongásod. A beteges nyavalygásoddal kikészited a hozzád közelállókat, egy rohadt nyaralást nem lehet veled végigélvezni mert azt is tönkreteszed.


Hidd el, én már csak tudom. El fognak hagyni téged ha igy folytatod. És még van enél is rosszabb: addig addig beszéled be magadnak ezeket amig egy orvos elhiszi és felesleges megműtenek, gyógyszereket kapsz mikor nincs is semmi bajod. Kell ez neked? Önsorsrontásból ötöst kapsz, na de megéri??!!?!


A döntés a TE KEZEDBEN VAN! Az már jó hogy felismerted a problémád és még ennél ius jobb lenne ha kezeltetnéd magad mert!!! BETEG VAGY!!!


Ennyit szerettem volna, remélem tudtam segiteni!

2020. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hu, azert ezek kemeny szavak, kedves utolso. A hipochondrianak semmi koze a paranoiahoz. Amugy.
2020. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Jól tetted hogy ,leírtad ezeket .Ezzel is könnyítve a lelkeden.En is panikbeteg vagyok,és nagyon átérzem a helyzeted .Nekem álltalában a pulzus mellett a vérnyomásom is felmegy.
2020. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5 válaszoló: valóban a környezetemnek mint írtad szornyu ez.. egy valamit nem vettél figyelembe : hogy ez nekem a legrosszabb.. úgy írod mintha jokedvemben csinálnám ezt mintha nem lenne jobb dolgom.. állandóan rettegek és nem tudom mondani magamnak hogy nyugodjak meg mert nem tudok.. a testem már jelez, tikkel a szemem sokszor szapora a pulzusom és van hogy kihívást jelent kimenni az utcára ! Hidd el én lennék a legboldogabb ha túl lennék ezen...
2020. máj. 22. 13:10
 9/11 anonim válasza:
51%

Kedves 5os. A kerdezonel egy cseppet sem merult fel nalam a panaszkodas, es hogy sajnaltatna magat, de amit te irtal valami rettenet volt olvasni. Nem 'panaszkodsz' meg nem akarod felhivni magadra a figyelmet, megis azt teszed..

Antidepresszanst meg xanaxot szedsz, vonat ele akartal ugrani, utalod magad es a szurke hetkoznapjaid megsem teszel semmit ellene. A vegere meg oda is irtad h a dontes a te kezedben van.. mi lesz igy veled? Kell ez neked?

Ha a hipochondria egy kepzelt betegseg akkor a depresszio es a szemelyisegzavar is. Mind fejben dol el.. valoban 'kepzelt' betegseg, az agy es a gondolatok teremtik, amikhez fizikai tunetek tarsulnak az agyi tevekenysegek miatt. A kerdezo es a te 'betegsegeid' is valosak, de mint minden betegsegbol ezekbol is 100%ban ki lehet gyogyulni csak akarat kell hozza, ami a ti helyzetetekben az egyik legnehezebb. Talalkatok egy celt, ami eleg motivaciot ad. Pl a 2gyonyoru gyereked, akik biztos szeretnek hogy boldog legyel.

Az meg hogy a kerdezo el tud menni nyaralni az kozel sem jelenti azt hogy mindene megvan.

Remelem a kerdezo is megtalalta maganak a valaszt a kis mondandomban. Remelem sikerul legyorni es jobban lenni.

Ui: Nem rosszindulatbol irtam

2020. júl. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Javult azóta valamit?
2022. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!