Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni az egyre...

Mit lehet tenni az egyre elviselhetetlenebbé váló hipochondria ellen?

Figyelt kérdés

Amióta home office van, egyre elviselhetetlenebb. Túl sok időm van figyelni magam, a testem minden apró rezdülését, böngészni a netet és gondolkodni hülyeségeken. Meg hát ugye túl kevés külső inger ér (pl. barátok, akikkel 2-3 hónapja nem találkoztam).

Érdekes módon a koronavírustól félek a legkevésbé, bár egyszer felment a hőmérő 37,2-re pár napig esténként, akkor kicsit megijedtem.

Általában ha beképzelek magamnak valamit, pl. szívbetegséget, akkor egyből rohanok orvoshoz, és ha negatív az eredmény, az többnyire megnyugtat.

Most viszont teli volt az újság vele, hogy nincs normális orvosi ellátás. Tudom, hogy már lehetne menni, de együtt elek az idős, krónikus beteg édesanyámmal, nem akarnék hazahozni neki a kórházból mindenféle nyavalyát képzelt betegségek miatt. De egyre nehezebben viselem.

Az is betett, hogy múltkor volt egy cikk, hogy nem láttak el egy 33 éves agyhártya-gyulladásos nőt, mert a kórházak nem voltak hajlandók fogadni koronateszt nélkül, és így bele is halt. Én is 33 éves vagyok, és a cikk után napokig “észleltem a tüneteket”, mint nyomás a fejemben, szédülés, hányinger. Azóta hosszú nadrágban és vastag zokniban megyek sétálni és kerülöm a sűrű bozótos részeket, hogy ne csípjen meg a kullancs...



2020. máj. 30. 15:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azt a nőt félrekezelték a kínai vírus miatt és nem kullancstól lett agyhártyagyulladása. Az nem igaz, hogy nem került be a kórházba! Bekerült, de nem ismertek fel a tüneteit, ilyen sajnos máskor is előfordult. Csak most politikai ügyet csináltak belőle. A háziorvosok az idióták,csak a vírusra tudnak gondolni semmi másra!

Akinek múlt héten beleöntötték a fertőtlenítőt a sebébe, ugyanígy orvosi hiba volt, és nem az volt a gond, hogy nem műtötték meg.

A kórházakat jobb elkerülni, most is és békeidőben is .Ha nagyon kibírhatatlan, akkor menj magánorvoshoz, de tapasztaltam, hogy az sem garancia semmire.

A kullancs azért sajnos nagyon veszélyes, télen! majdnem belehalt a kutyám

2020. máj. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A pánikroham alatti vérnyomás emelkedés természetes! Izgalomtól felmegy, így működik mindenkinél. A pulzus is felmegy vele. A 150/100 még kutyafüle. Az akkor kicsit gázabb, ha folyamatosan a felett van, nyugalomban is.

Ne parázz.

Az a bajod, hogy otthon ülsz.

Járj el futni, vagy sportolj otthon, erősít testileg, lelkileg és addig sem gondolkodsz hülyeségeken. És ne híreket olvasd inkább nézz jo filmeket, vagy olvasd regényeket.

Ha lemész a ligetbe futni, azzal nem hurcolsz haza semmi kort. Kullancsriaszto spray meg tudsz venni magadnak.

2020. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mindenkepp szakemberhez nem pszichiaterhez!kellene fordulnod mert ez rosszabb lesz ha surgosen nem valtoztasz a hozzaallasodon ami mar egyedul nem igen megy. Azt gondolom h ez a problema mélyen gyökeredzik benned s vmi egeszen mas miatt amit talan nem is tudsz. Egy terapeuta lélekgyógyász fel tudna tárni ezt a mély lelki problémát mert ezt csírájában kell megoldani. A gyogyszer a munka sport feluleti kezeles ugy gondolom ettol a problema ott marad. Amíg pszichikai tunetek vannak addig nem gond de mint tudjuk a lélek ki hat a testre es elobb utobb megbetegíti az embert. Ne akard ezt. Igen ahogy képesek vunk öngyógyításra úgy az önpusztításunkra is. A te gondolatodban lelkedben elmédben kell gyokeresen megvaltoznod de nem gyogyszerekkel azzal semmikepp sem mert egy egészséges fiatal ember vagy s igen az is maradsz. Gyakorold az agykontrollt es nagyon ajánlom a gyógyíto kód s a szeretet kód című könyvet egy jó terapeuta mellett illetve az újmedicinát biologikát,érdemes utánuk olvasnod és meg fogod tudni h az emberi test és elme kapcsolata hogyan is működik valójàban errol rengeteg tanulmany van fent. Remelem vhogy tudtam segíteni. Működni fog ha te is akarod.😉🙂sok erőt kitartast es egeszseget!
2020. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagyon jól írta a 8as válaszoló melegen ajánlom én is a szabadegyetemet kiváló tudású szakemberek szolnak az emberekhez par het honap s magadra sem fogsz ismerni🙂az 5 termeszeti torveny erre is keress ra.
2020. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem lett egy életmentő műtétem amit elrontottak. Nem haltam meg de újra kellett műteni 3 hónap múlva. Annyi felemen fajdalmon éy szenvedesen mentem át hogy azóta én is rettegek hogy újra kórhazba kerülhetek. Ha orvoshoz kell menni kikeszülök a stressztől annyira félek. A jarvány alatt szívritmjszavarom lett lemondták az időpontomat és sehol nem fogadtak hiába próbálkoztam. Erdekes volt 1 het utan belrtörődtem es valami hihetetlen nyugalom szallt meg hogy nincs semmilyen orvos aki segíthetne rajtam. A 2 hónap HO itán elmúlt minden bajom. Rengeteget tornaztam, sétáltam és bicikliztem mozogj akkor egészségesnek érzed magad. Nekem csak ez segít.
2020. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!