Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegbeteg ember vagyok és nem...

Idegbeteg ember vagyok és nem tudok változni mit tegyek?

Figyelt kérdés
32 évesen már tönkre vannak az idegeim és ez csak egyre rosszabb lesz úgy érzem. Gyerekkorom óta szerencsétlen voltam mindenben. Mindig csak a rossz dolgok értek és lelkileg teljesen tönkrementem. Sajnos a mai napig is szar minden az életemben. Már nagyon sokat szenvedtem. 2 évvel ezelőtt elveszítettem édesanyámat akit a világon mindennél jobban szerettem. Ő mindig óvott védett még a széltől is. Amióta ő nincs velem az életem romokban hever. Szenvedés minden egyes nap nélküle és tudom hogy bele kell nyugodjak hogy ő már nem lesz többé velem de borzasztóan nehéz. Most már senkire sem számíthatok az életben csak magamra. Édesapám sem él már ő még 2003 ban meghalt amikor én gyerek voltam. Már csak a testvéreim maradtak nekem de őket aztán végképp nem érdekli hogy mi van velem. Nekik is megvan a saját életük ahogy nekem is. De akkor is vágyom egy támaszra aki segít mindenben mellettem ál. Jelenleg a párom az aki fontos szerepet játszik az életemben. Ha ő nem lenne én nem tudom mit csinálnék. Észrevette ő is hogy nagyon idegbeteg vagyok mindenen hamar felhúzom magam. Tudom hogy igaza van és ez nem jó dolog de mit csináljak ha egyszer ki vannak készülve az idegeim??? Nem szeretem az életemet nem jó semmi jobb lenne meghalni legalább nem kéne szenvednem tovább egy percig sem. Az embereket is utálom nagyon mert a legtöbbje szemét önző és csak azt nézik hogy nekik mi a jó a másik embert meg eltapossák. Mégis milyen élet ez.? Van értelme egyáltalán élni??
2020. jún. 8. 10:26
1 2
 11/14 anonim válasza:
Azért mert az önbizalom forrása belülről fakad. Ha valaki jól erzi magat a bőrében, tökmindegy h mások mit mondanak rá, h relative szép e vagy sem, annak meg van a belülről fakado magabiztossaga, önbizalma, kisugárzása, az az ember jóban van onmagaval es szeret a bőrében lenni.Es nem a kulso kornyezet visszajelzeseibol merit onbizalmat, mert az a forras ingatag es mindig valtozo, akkor annak az embernek az onbizalma is ettol fog alakulni tobbre vagy kevesebbre. Marpedig ez a függőség egy kiszolgaltatott helyzetbe hozza az embert, ami egy folyamatos frusztraciot, szorongast fog okozni.(ha nem kapjuk meg a megerositest/visszajelzest, akkor mar nem is vagyunk olyan ertekesek?) Ezert mondtam h az embernek magaval kell a legjobban joban lennie, es szeretnie. Egyébként a parod nem tudna neked segiteni? ha ezeket elmondtad neki is, biztos hogy őt is aggasztja, es ha szeret akkor melletted fog allni es tamogatni hogy valahogy egyutt tuljussatok a probleman.:)
2020. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a párom is szinte olyan mint én. Ő is önbizalomhiányos nem szeret élni nem szereti az embereket maga körül ahogyan én sem. Neki is voltak már idegi alapon problémái ő is hasonló mint én hamar felkapja a vizet és ideges.
2020. jún. 8. 15:11
 13/14 anonim válasza:
Hat akkor itt az ideje, hogy megtanuljátok magatokbol meríteni az erőt es ne másból, vagy ha ő csak a tarsfüggőséged miatt fontos neked, és lehuz, akkor inkább hagyd el.
2020. jún. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani, hogy nem vagy egyedül. Valahol én is félresiklottam, plusz rátett még a sok csalódás (az emberekben, de még a szüleimben, barátaimban is, még abban is akiben a legeslegjobban bíztam ezen a világon).

Köszönöm én is a tanácsokat.

2020. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!