Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Testi tunetekben megnyilvanulh...

Testi tunetekben megnyilvanulhat a stressz?

Figyelt kérdés
Szorongasos rosszullet formajaban? Ilyenkor ramtor a felelem, a menekules, pedig semmi okom. Igy utne ki rajtam a stressz? Nem tart egesz nap, csak bizonyos napszakokban jon ram vagy ha eppen nincs semmi dolgom. Panikrohamom evekkel ezelott volt utoljara.
2020. jún. 8. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Naná. Bár a félelem menekülés az kevésbé jellemző. Rajtam inkább fáradékonyság, rossz éjszakai alvás, hányinger, gyomorgörcs, szapora pulzus, légzés szokott jelentkezni.
2020. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem lehetséges hogy a pánikroham jött vissza egy másik formában mert a stressz álltalában kiütések esetleg dührohamok formájában jelenik meg álltalában de szakember jobb diagnózist mond
2020. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen jelentkezhetnek. Általában "izomgörccsel jár". Például gombóc érzés a torokban, itt is egy "izomgörcs" miatt érzed azt. De ugyanúgy tikkelhet a szemednél, a fülednél, esetleg végbélnél is lehet kellemetlen érzés. Általában a stressz okozója megszűnik akkor a tünetek is megszűnnek. Például van valami bajod, beképzeled, hogy daganatos vagy, a tünetek folyamatosan fent állnak az "idegesség,stressz miatt", elmész az orvoshoz, megvizsgál, azt mondja makk egészséges vagy -> ahogy kilépsz a rendelőből elmúlt!
2020. jún. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tipikus generalizalt szorongasos, szorongasos tuneteim vannak, foleg ha belelovalom magam, hogy uristen valami bajom van, mert furan erzem magam.
2020. jún. 8. 15:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szorongásos roham is létezik. A legjobb lenne, ha konzultálnál egy pszichológussal.
2020. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!