Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már pszichoszomatikus...

Volt már pszichoszomatikus tünetetek?

Figyelt kérdés

Nekem még csak fejfájásom van időnként, meg nőgyógyászati és bőrgyógyászati problémáim:S. De nem tudom, hogy hova vezet ez.

Szerelmes lettem, és rettenetesen hiányzik a másik. Borzalmasan érzem már magam nyolc hónapja. Áprilisban lehet, hogy majdnem volt egy pánikrohamom, bár az lehet, hogy attól volt, hogy aznap sajnos sok gyógyszert szedtem be a rosszullétemre. De nem szoktam sok gyógyszert szedni! A pánikroham meg az idegösszeomlás előszele. Ezután mély depresszióba süllyedtem, sajnos. A pszichoszomatikus tüneteim már régóta tartanak, igazából a fejfájásom gyerekkorom óta van, a bőrgyógyászati problémám évekkel ezelőtt kezdődött, a nőgyógyászati úgy márciusban, és az összesre azt hittem, hogy valami fizikális oka van. De mivel mindig az idegeskedések alkalmával jön ki, ezért már kételkedem benne, hogy fizikális alapja lenne. Az összes problémámmal voltam orvosnál. A nőgyógyászatra úgy mentem el, hogy fertőzésem van, és kiderült, hogy nem. A bőrgyógyászati problémámat kenegettem, és elmúlt. De a fejfájásom is elmúlik gyógyszer hatására.

Nem nagyon akarok erről tudomást venni, mert tudom, hogy a mérhetetlen lelki fájdalmat váltották ki a pszichoszomatikus tünetek. Tudom, hogy enélkül megint úgy szenvednék.

Azt szeretném megkérdezni,hogy nektek milyen élményeitek vannak? Ezt komolyan kell venni?:S Már írtam pszichológusnak neten, de ő csak annyit mondott, hogy menjek pszichológushoz. Nem akarok persze, de lehet, hogy kellene. Végülis mindig nem jönnek ki ezek a tünetek. De ha ideges vagyok, mint most is, akkor újra kijönnek.

Meg szeretném megkérdezni, hogy mennyire gyakori, hogy valakinek ilyen tünetei vannak?:S


2010. júl. 31. 12:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget :)).
2010. aug. 10. 23:49
 12/17 anonim ***** válasza:

Igen:((

nekem húgyúti fertőzéssel kezdődött, ami krónikussá vált. 2 évig küszködtem vele, majd szép lassan lecsengett. aztán a fejem kezdett el fájni, megállás nélkül hónapokig. orvoshoz mentem, szervi okot nem talált (ja, a húgyúti gyulladásnál sem).

aztán pár hónapja volt egy abortuszom, azóta folyamatosan kisebb-nagyobb alhasi, petefészek táji fájdalmaim vannak. (itt is negatív minden vizsgálati eredmény). én nem tudom, ezekből hogyan lehet kimászni:(( egyébként nagyon sok lelki problémám van, megoldatlan helyzetek az életemben, diplomáznom kéne nemsokára, de ez sem fog most összejönni... már nagyon el vagyok keseredve. kérdező, ebből van szerinted kiút???

2010. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat utolsó válaszoló :(. Nagyon szomorúan olvastam soraidat. :(

Sajnos nekem is nagyon kijutott a rosszból, úgy egész életemben, de most különösen sok a rossz, én a szerelmi problémáim miatt szenvedek, és nekem pedig nyelvvizsgáznom kell majd rövidesen. Igaz, hogy a nyelvvizsga megszerzésére még van két évem, de már régóta szenvedek vele, mert félek tőle.

Abortuszod volt. Rettenetesen sajnálom :(. Részvétem :(.

Nekem a problémáim még felületesek. Ma szereztem be egy gyógynövényes idegnyugtatót, amit a barátnőm ajánlott. Mondjuk a barátnőmnek nem ilyenek a tünetei, de nekem is volt olyan viszont, mint ami neki van, hogy fejfájásom volt, majd hányingerem, csak sikerült elkerülnöm a hányást. De nagyon sok lelkierő kell. A gyerekkorom is nehéz volt, mert pszichésen mindig érzékeny voltam :(. Azt hittem, ha felnőtt leszek, akkor jobb lesz, és tényleg így volt, valahogy jobb lett, még a bajok ellenére is. Ekkor jött nálam a szerelem. De nem lennék őszinte magamhoz, ha azt mondanám,hogy csak emiatt van, mert nekem a fogfájás volt az egyik pszichoszomatikus tünetem, és az tavaly november körül, vagy októberben kezdődött, amikor még nem voltam szerelmes. De mióta szerelmes lettem, és nagyon rossz a szerelmi kapcsolatom, csak kihasznál a fiú, azóta minden rosszabb lett. A legrosszabb, hogy úgy érzem,hogy már sosem jövök helyre, mert a tüneteim fokozatosan előbukkantak, és aztán elmúltak, majd újra előjöttek. De régen nekem csak a fejfájásom volt idegi alapon, a fogammal kapcsolatos gond is csak tavalyi, lekopogom, de az azóta nem jött elő. Most bőrgyógyászati problémáim vannak. A legrosszabb persze az volt, hogy orvosokhoz jártam, és ott égtem előttük, ahogy mondták, hogy semmi bajom. De szerencsére nekem csak zavaróak a tüneteim, de nem fájdalmasak. A leges legrosszabb persze az, hogy nem tudom, hogy mi jön ezután, mert sosem számítottam erre. Arra gondoltam, hogy amint sikerül pénzt és erőt gyűjtenem, jelentkezek magán pszichoterápiára, mert úgy érzem,hogy semmi sincs rendben velem, mert az a baj, hogy rólam kiderült egy probléma, hogy nem a jelenben élek, és nem tudom azt hiszem elfogadni a legbelsőbb személyiségem. Mivel épp most használtak ki, pont az a valaki, akinek öntudatlanul felfedtem a legbelsőbb személyiségem, valószínűleg nem fog ártani. De ez évek múlva lesz. Addig szedem néha a természetes nyugtatót, meg néha a cataflámot, és igyekszem nyugalmat erőltetni magamra. Igazából olvastam a pszichoterápiáról, és ezek a tanulmányaim rángattak ki a legrosszabb állapotomból, ezért akarok ilyenen részt venni.

De én úgy érzem,hogy kiút nincs. Ahogyan a szerelemmel is ez a baj, visszafordíthatatlan, már mindig bennem lesz, szálkaként. De egyvalamit megtehetünk, hogy próbáljuk feldolgozni a traumákat, pl ezzel a terápiával. Mert szerintem ez a kulcsa mindennek. Persze már rájöttem, hogy ettől nem fognak elmúlni, mintegy varázsütésre a fájdalmak, és nem is lesz emlék mindebből, nem, egy seb lesz, ami már behegedt, de fájó seb. Csak hatalmas lelkierővel tudunk akkor újra majd emberek lenni. Mert ez nagyon széttört állapot, és nem teljes emberi lét. Persze tökéletesség nincs, de azért szükség van a majdnem tökéletességre, hogy jól legyünk. De azt hiszem, hogy ez tényleg visszafordíthatatlan, és ha újabb trauma ér bennünket, újra előjönnek a tünetek. Csak nekem tényleg kábé egy éve kezdődtek, tehát nem voltak mindig, a szerelem miatt kialakult trauma váltotta ki. Vagyis minden elromlott. Az a fiú szószerint tönkretette az életem. Lehet, hogy egészséges vagyok testileg, de lelkileg tönkretett, annak ellenére, hogy az önbizalmamat, minden próbálkozása ellenére sem tudta letörni. Csak az életkedvem ment el. A lényeg, hogy kiút nincs, azaz tökéletes megoldás, csak együttélés a lehetőséggel, hogy lehet ilyen bajunk. Csak én sem tudom, hogy tudatosítsam magammal, hogy mindezt én csinálom magammal, a pszichém. Azon túl nem tudom a kérdést arra, hogy az idegrendszerem hogyan erősíthetem meg.

Kitartást nekünk, egyszer véget ér az élet, és akkor befejeződnek a szenvedések, én mindig erre gondolok, meg azokra, akik rosszabbul jártak. Az én fizikai bajaim elviselhetők, végülis csak zavarók. De a családom idegeire megyek viszont az idegeskedéssel, ami nagyon rossz.

2010. aug. 13. 23:12
 14/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Rosszul mondtam. Az első pszichoszomatikus tünetem a fejfájás volt, ami gyerekkorom óta kínoz, nagyon fejfájós vagyok, és persze mindenféle tekintetben kivizsgáltak. Ezután jött a fogfájás.
2010. aug. 13. 23:16
 15/17 A kérdező kommentje:
De a fejfájásról csak az idei év óta sejtem, hogy pszichoszomatikus, korábban szervi okokra gyanakodtunk, az egyik orvos mondta, hogy pszichés lesz, akkor még nem értettem, hogy mit jelent ez. Természetesen tudtam, hogy vannak ilyen tünetek, de nem tudtam, hogy a fejfájás az volt, és most is nyilván csak gyanakodhatok, de sokszor sikerül elmulasztanom a fejfájásom, ha lenyugtatom magam.
2010. aug. 13. 23:19
 16/17 A kérdező kommentje:
Nálam ez valahogy úgy van, hogy én még odáig sem jutottam el, habár határozottan érzem, hogy az úton vagyok, hogy elismerjem,hogy ez egy óriási trauma. Ugye velem azért történt mindez, mert szerelmes lettem egy nem megfelelő emberbe, és ez még rosszabb magánál az állapotomnál is, maga a tény. Mert már, ahogy írtam, túl vagyok egy-két dolgon, amik nem lennének súlyosak nektek, nekem viszont azok voltak, mert érzékeny vagyok. Egyszerűen még most is nevetségesnek tartom, hogy eddig eljutottam onnan, ahonnan jöttem, és egy ilyen sssssszaaaaarság tönkrebass@za az életem. Tehát előbb el kéne jutnom addig, hogy elfogadom, hogy ez igenis súlyos trauma nekem, még akkor is, ha én eddig nevetségesnek tartottam,hogy ilyesmi miatt valaki rosszul legyen. Fontos az életben a párkapcsolat és a társválasztás, de az én esetemben olyan szerelemről van szó, amit sosem viszonoztak, és megaláztak, meggyötörtek, és ezek után is szeretem. Természetesen érzelmi értelemben és magánéleti értelemben a béka segge alatt van az önbizalmam. Oké, hogy nőként megvan az önbizalmam, de azt, hogy belsőleg én mennyire sérültem, fogalmam sincs. Igazából én már eddig is nagyon fura voltam pszichés értelemben. Azon túl különféle okokból sosem nyíltam meg még senki előtt, kivéve persze a családom. Ő volt az első ember, és jól felrúgott. Ezek után kétlem, hogy a pszichém még véletlenül is elkövetné azt a szerencsétlen lépést, hogy megengedné, hogy valakibe is beleszeressek, de ez az alapja meg a párválasztásnak, és azon túl így, tudattalanul kapcsolódunk a gyerekeinkhez. Ergó nekem normális családi életem, ergó nem lehet valószínűleg gyerekem sem, ebben az értelemben, persze. Nekem nem volt sok párkapcsolatom, ez volt a második, és már annyira nem vagyok fiatal, 24 vagyok, ezért is látom olyan reménytelennek a helyzetem. Gyanítom, hogy én egyszer választok egy életben, attól én pasizok, de én mégegyszer kétlem, hogy társat tudnék választani abban az értelemben, ami normális. Persze ez az én traumám. De amiért ezt leírtam, az az, hogy el kell fogadnunk, ami történt velünk, és azt is, hogy néha a dolgok megjavíthatatlanok,de a rohadt életbe is, azért még nevethetünk az életben, ha már nem is szívből jövően.
2010. aug. 13. 23:43
 17/17 A kérdező kommentje:
Meg tényleg, ott a vezérmondatom, hogy minden egyszer véget ér. Persze, akik vallásosak, azok úgy gondolják, hogy folytatódik, ez most lényegtelen, mindenki meghal, akár folytatódik utána, akár nem. Szerintem a nagy büdös semmi jön utána. És ki@baszottul dühös vagyok, hogy már sosem leszek boldog. Most tényleg nem nyafogok, valójában sosem nyafogtam, egyszerűen tudom. És ekkor, na, ekkor szoktak jönni azok a vélemények, hogy ne nyafogjak, hogy lépjek, hogy mekkora lúzer vagyok, hogy ilyen-meg olyan szar vagyok, és ezek a vélemények kiktől jönnek? Hát, azoktól az emberektől, akik még csak el sem akarják fogadni, hogy ők is kerülhetnek egyszer jó nagy sza@rba lelkileg, és ku@rva tisztának gondolják magukat. Mert abból is elegem van, amikor okoskodik valaki, hogy én nem is vagyok szerelmes, hogy lépjek, ne szarakodjak, és még néha azok is, akik maguk is szenvedtek. De talán az okoskodás viszi előre az életet, nem tudom. Ideges vagyok, mérges, hogy tönkrement az amúgyis is fantasztikus életem. A magánéletem amúgyis példaértékűen sza@r volt eddig is, és most ez. Egyszerűen nem látok reményt, semmilyen reményt sem látok.
2010. aug. 13. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!