Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg fogok őrülni én is?

Meg fogok őrülni én is?

Figyelt kérdés
Az anyám mostanában egyre ijesztőbb, szinte már őrült, de ezt nem ismerné be, pszichológushoz/pszichiáterhez se menne. Ha felnövök én is megőrülök majd? Kérlek ne titkoljátok el.

2020. jún. 10. 10:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha nem szakítod meg vele a kapcsolatot,akkor van rá esély,hogy bedilizel.Nagyon kevés esély van rá,szinte semmi,hogy édesanyád meg fog változni,közben viszont tönkreteszi a környezetét.
2020. jún. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Költözz el mihamarabb!
2020. jún. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Még nem tudok, 18 alatt vagyok
2020. jún. 11. 19:14
 14/14 anonim ***** válasza:

Általában a genetika és a környezet együttesen váltanak ki valamilyen betegséget. A gyerek génállományán nem lehet változtatni, de ha megismerjük a leggyakoribb örökletes betegségeket, megkönnyítjük a megelőzést. Ez 1 példa:

Migrén


Gyakran lesz migrénes a migrénes szülők gyereke, 50 százalék az esélye, ha az egyik szülőnél előfordul, még nagyobb, ha mindkettőnél.


A tünetek: lüktető fejfájás, émelygés, hányás, fény- és hangérzékenység. A migrén általában 8 éves kor körül jelentkezik.


Mit lehet tenni?


Fontos azonosítani a kiváltó okokat, ezek lehetnek a fáradtság, kimerültség, ha a gyerek kizökken a kerékvágásból, egyes ételek és a koffein. Fiatal korban általában segít az alvás vagy az ibuprofen vagy acetaminophen adása. Ha a gyerekorvos javaslatai nem válnak be, keressen fel neurológust.

2020. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!