Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bízhatok ebben a pszichiáterbe...

Bízhatok ebben a pszichiáterben? Szeritem nagyon félrediagnosztizált.

Figyelt kérdés
Egy 20 perc beszélgetés után azt mondta, hogy bipoláris zavar szerű tuneteim vannak, es azonnal felírt 2 féle gyógyszert. En laikusként mar rengeteget olvastam a témában es a bipolaris zavart teljesen kizárnám, gyakorlatilag minden egyes tunetem a borderline-nal egyezik. Alapvetően szimpatikus volt, kitöltöttem egy tetszet, par nap múlva megyek vissza hozza, illetve egy pszichológushoz is adott időpontot, sőt a pszichiátriára való befekvést is említette. Muszáj végre megbíznom egy orvosban, eddig egy pszichologusnal voltam, hozza soha többet, olyan volt, mintha a szomszédhoz beszélnék. Nem akarok leszólni egy pszichiatert, de mar volt egy csalódásom, a helyzetem nagyon bonyolult, évek óta szinte minden nap öngyilkos akarok lenni es ezt meg is mondtam neki, nem tudom mennyire normális az, ha 20 perc után azt mondja, hogy “bipolaris szerű” tuneteim vannak es azonnal felír 2 féle gyógyszert.
2020. jún. 18. 12:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"kenyszerbeteg szinte mindennel kapcsolatban, szorongok, sirogorcseim vannak, duhkitoreseim es gyakorlatilag a borderline összes tünete. Naponta akár 100x is változik a hangulatom, bármit csinálok ürességet erzek es magányt." + öngyilkossági gondolatok

Na de most tényleg, ilyen tünetekre mit vártál, hogy 20 mg-os C-vitamint fogsz kapni? Teljesen oké az a kettő, amit kaptál! (A gyógyszert a tünetre adják, nem a diagnózisra!)

20 perc alatt elég sok mindent meg lehet tudni, ha célzottan kérdez, pláne ha még teszt is van. Velem tesztet ambuláns helyen még sose töltettek ki. Amúgy ha még pszichológushoz is adott időpontot, akkor ez eléggé korrektnek tűnik, szerintem szavazz neki bizalmat, ha alapvetően szimpatikus volt!

Nekem valahogy az jön le, hogy az orvosokat meg pszichológusokat nem is érdekli igazán, hogy mi a diagnózis, mi a "neve", csak a betegek vannak rápörögve.

2020. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nyilván nem vártam, hogy c-vitamint írjon fel... alapvetően nem tudtam, hogy milyen történések “normálisak” ilyenkor, most voltam először pszichiáternel. Sajnos elég sokat olvasgattam mar itt es mindenféle szörnyszülöttnek le lettek hordva a pszichiáterek, akik direkt leszedalnak borzalmas gyógyszerekkel, amiktől par ev múlva skizofrén leszel, majd a zárt osztályon kikötözve végzed... nagyjából ilyen sztorikat. Persze látom, ha valaki túloz, de eléggé félve mentem oda ennyire rossz sztorik után. Alapvetően szimpatikus volt, par nappal későbbre mar adott is időpontot magán kívül meg pszichológushoz is. Latod itt is eléggé megoszlanak a vélemények róla csak a rövid lesirasom alapján, másrészt en is talakoztam mar nagyon gaz orvossal.

Őszintén en is eléggé ra vagyok pörögve a diagnózisra... sokszor úgy éreztem annyi bajom ban egyszerre, hogy ezzel mar az orvosok sem tudnak majd mihez kezdeni, szóval megnyugtatna, ha ki lenne monda a dolog.

2020. jún. 21. 21:40
 13/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező nem bántani akartalak a kérdéssel csak kíváncsi voltam a válaszra. A rossz hír, hogy a pszichológus még a legjobb sem tud segíteni rajtad egyik napról a másikra. Ha magan uton megy akkor vagyonokat fogsz kifizetni egy kétes kiemenetelű projektért. Vagy segít vagy nem. Én is ebben a cipőben járok persze más tünetekkel de pontosan tudom milyen nehéz. Én már feladtam a segítseg kérést sok pszichológus és pszichiáter után. Sajnos én nem találtam megfelelőt de van akinek szerencséje volt és kapott segítséget. Ha ennyire nem kilátastalannak érzed a helyzetet és nincs már erőd a tivabb lépéshez sem akkor vedd be a bogyókat. Az öngyilkosságnál még mindig jobb, adj nekik egy esélyt. Hátha jobb lesz. :/ De azért annyit megjegyeznék, hogy ha mindenben direkt a rosszat keresed úgy nehéz lesz kijönni ebből a helyzetből meg ha előre eldöntöd hogy te soha nem fogsz senkit szeretni meg nem vagy alkalmas a párkapcsolatra. Gondolom ezt naponta fejben elmondod magadnak aztán bőgsz rajta. Ismerős.....csak tudod ez egy önmagát beteljesítő jóslat. Csak egyszer próbalnád ki hogy akár mennyire nehezedre esik valami pozitív dolgot mondogass magadban. Nehéz lesz mert jól megszoktad ezt. De estére vagy egy hét múlva hátha valtozna valamit és szebbnek tűnne az élet. Neked nem lesz párkapcsolatod? Valami jós vagy? Szerintem meg lesz. Nem úk agy kell neked csak új gondolatok bele. :)
2020. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem miert akar valaki valami igazolást a viselkedesere meg az erzeseire. Miert nem tudod elfogadni hogy te így reagalsz a környezetedre és kész. Miért lennél beteg? Mert nem vagy olyan apatikus mint a nyáj aki egyszerre béget? Basszus. Ha már eleget olvasgattal itt akkor lathatod mennyi ember mennyire más. Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak pszichologusokkal és pszichiáterekkel is. Én nem szednék be semmilyen csodabogyót mert kaptam már párat és elolvasva a mellékhatasait úgy gondoltam hogy köszi de nem. Ez az én véleményem. De vannak emberek akiknek segített és vannak emberek akik sokkal rosszabbul lettek tőle vannak akikre meg nem volt semmilyen hatással. Nem tudni nálad mi lesz. Minden esetre csak a bogyó nem fogja megoldani a gondajidat. Mert nem az agyad beteg hanem a lelked. A bogyó max arra jó amire a mankó. Segít hogy könnyebben meg tud oldani a problémáid. Ha nem teszed meg, hosszútávon ez sem lesz megoldás. En szurkolok neked. Majd írd meg hogy alalkult. Az öngyilkosságnál minden jobb ha adsz neki egy esélyt.
2020. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Remélem még életben vagy. :-) Nem tudom, hogy kötöttem ki ennél a kérdésnél, talán a sors vezetett ide, hogy segíthessek vagy talán másnak is segíthet.

Menj el egy általános vérvételre, mert testi okok is állhatnak a lelki okok mögött. Vannak olyan lizoszomális betegségek, amik okozhatnak ilyen tüneteket is. De a pajzsmirigy zavaroktól kezdve sok minden. Sőt még ételintoleranciák is, vitamin, ásványi anyag hiány stb...

Szerintem ilyen irányba is vizsgálódj. Éppen ez a gond a nyugati orvoslással, hogy nem az egész testet nézik, pedig ha valahol megbomlik az egyensúly az az egész lényünkre hatással lesz.

A YIN-YANG egyensúlya nagyon fontos, ami minden területen ott van az életben.


Egyébként a gyógyszerlobbi erősen jelen van, szóval ne hagyd, hogy mindenféle szarral teletömjenek, ők pedig felveszik a nagy lóvét a gyógyszergyáraktól.

[link]


Sajnos egyeseknek az életükbe kerül egy-egy gyógyszer, mert leépíti őket.

Az apa, aki elvesztette a gyermekét, Index fórum.

[link]


Ha minden ok a vérvételnél stb.., akkor talán Ayahuasca segíthet. Nézz utána, keress rá akár a Youtube-on is. Hazánkban tiltott, de némely Európai országban legális, illetve Dél-Amerikában.


[link]


Nemrég láttam hipnózis hirdetést valahol a kuponkeresőn és nem volt drága, talán az is segíthet még, felszínre hozza az esetleges múltbéli traumákat, amire nem is emlékszel, de attól még ott van és mérgezi az életed.


Nem akarok reklámozni legális drogokat, de én szerecsendióval értem el jó hatást, teát főztem belőle és hasonló hatása volt, mint az Ayahuascának. Elképesztő dolgokat láttam, és lesz egy szellemi vezetőd, aki segít feldolgozni a múltat.

Ha nem vagy felkészülve a spirituális dolgokra, esetleges borzalmakra a múltból, akkor inkább ne próbáld ki egyedül. Akkor javaslom, hogy egy szakemberrel az Ayahuascát vagy hipnózist inkább.

2021. okt. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!