Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez komoly baj? Hogyan kéne...

Ez komoly baj? Hogyan kéne abbahagynom az önbántalmazást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár éve sajnos gyakran előfordul, hogy bántalmazom magam. Nem a csuklóm vagdosom, hanem a kézfejemen ejtek sebeket (hegyes ceruzával vagy késsel esetleg egy falon végighúzom a kézfejem). Főleg ez akkor van amikor anyummal összeveszek és olyankor nincs min levezetni a haragom vagy pl bűntudatból, hogy most miattam lesz rossz napja vagy hasonlók. Mikor észreveszi valaki mindig azt mondom hogy papírral elvágtam véletlenül vagy ilyesmi. Nem tudom miért csinálom ezt egyszerűen csak úgy érzem, hogy valahogy meg kell büntetnem magam.


Esetleg valaki tudna segíteni. Fordulnom kéne szakemberhez vagy hagyjam.

Negatív kommentelők légyszi ne írjatok!:)



2020. jún. 20. 12:37
1 2
 11/14 anonim válasza:

a box, boxzsak szerintem is jo otlet, nekem soha nem voltak ilyen tipusu komoly gondjaim, de mindig nehezen kezeltem a feszultseget, duhot es amikor voltam nehany thaibox edzesen nagyon jot tett az onkontrollomnak es a feszultseg, duh kezelesemnek is. ezenkivul nekem a futas meg, ami mindig segit, ha feszult, duhos vagyok. de igazabol szerintem sokfele sport segithet. foleg, hogy ha minden jol megy az onbizalmad is erositi es azt hiszem a leirtak alapjan rad ferne. (nem tudom sportolsz-e rendszeresen)

illetve probald nem hibaztatni sajat magad, amikor semmi rosszat nem tettel. :)

kitartas, jobban leszel!

2020. júl. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
11-es vagyok, hozzatennem, amit mar tobben mondtak, hogy jo lenne szakemberrel is beszelned. nem mindenkinek segit, de egy eselyt jo lenne adnod neki. ha nem, barki massal, ha -lehetoleg szemelyesen- beszelnel errol. szerintem jot tenne.
2020. júl. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. júl. 19. 12:18
 14/14 anonim ***** válasza:
Írj rám instagramon vagy privát üzenetben és segítek amiben tudok
2020. júl. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!