Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség és zsibbadás?

Pánikbetegség és zsibbadás?

Figyelt kérdés
Összefügghet a pánikbetegségemmel a majdnem állandó zsibbadás, hőérzés mind a 4 végtagomon? Mindig vagy az egyik kezem és egyik lábam, de olyan is előfordult hogy a hasamon éreztem ugyanezt! Van hogy a bal kezem és a jobb lábam pl.

2020. júl. 5. 11:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Nem dob be 1 mg Xanaxot, mert orvosi rendelvény hiányában az nincs neki! Már rég el kellett volna menni pszichiáterhez, mire vársz?
2020. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Azért ilyennel nem fogok pszichiáterhez rohangálni.. Mi vagyok én, skizofrén vagy mi? maximum pszichológus/kineziológushoz elmegyek ha már tényleg rossz lesz. De heti 1-2 pánikroham miatt, hát..
2020. júl. 5. 16:48
 13/31 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy a stressznek meg a pánikbetegségnek 100 fajta tüntete lehet

Én kb 2012 óta vagyok pánikbeteg, ha előjön a roham minden elképzelhető fizikális rosszullétem van a pánikoláson kivűl

De én nem vagyok távgyógyitó, hogy láthatlanba lássam, hogy valaki miért van rosszul talán orvoshoz kéne fordulni személyesen ha beteg vagy és rosszul érzed magad

Ha pánikbeteg vagy enyhe vagy akár súlyos tünetekkel, az még egyáltalán nem jelent skizofréniát az egy teljesen más súlyos betegség


De mindenképpen gyógyszeres kezelésre szorul a pánikbetegség mert nem fog magától elmúlni az állandóan visszatérő rosszullétek és rohamok csak gyógyszeres kezelés hatására, úgyhogy én is javaslom a phszihiáter meglátogatását ha az EKG és a vérképed jó


Egy phszihológus nem sok mindent tud kezdeni egy rendes pánikbeteggel és kezeltesd magad a phszihiátrián ha muszáj, mert bele fogsz a rosszullétekbe fizikálisan és lelkileg is egyaránt öregedni

2020. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Meg fogok gyógyulni belőle egyedül. Fogadok bármibe veled. 1 hónap, és soha többet nem lesz pánikrohamom. Minden fejben dől el. Ha esetleg érdekel mit fogok alkalmazni, mit alkalmaztam már évekkel ezelőtt a depresszióm legyőzésére, ajánlom neked Wim Hof-t, ő az, aki egy szál alsógatyába lefutott egy fél maratont a sivatagban, ő az, aki fürdött az Antarktisznál, és soha nem volt beteg. Légzéstechnikáival és a hidegterápiájával érte el ezeket a sikereket. Autoimmun, mentális betegségeket gyógyított meg sokszor. Mindezt egyetemi kutatásokkal bizonyították. Beadtak neki egyszer egy halálos mérget, a légzéstechnikájával kiírtotta a szervezetéből. Ugyanezt megtették 15 olyan emberrel, akit maga Wim Hof tanított. Ők is képesek voltak erre. Tényleg keress rá, keressetek rá, megéri. Ingyenes, veszteni valótok nincs vele.
2020. júl. 5. 21:42
 15/31 A kérdező kommentje:
*nem ivott egy korty vizet a sivatagban.
2020. júl. 5. 21:43
 16/31 anonim ***** válasza:

Kösz de én maradok a nyugtatóknál mert én majd egy évet szenvedtem gyógyszer nélkül a pánikrohamaimmal amik csak egyre súlyosbodtak

Persze gyógyszert szedni sem egy jó dolog a mellékhatások miatt de ha nincs más megoldás akkor szedni kell és kész

Ha meg valaki önmagától meg tud gyógyulni a pánikbetegségből az nem igazi pánikbeteg mert egy igazi pánikbeteg aztán semmit nem tud csinálni ha elkapja a roham egyszer

De nézd ha te ennyire bizol a természetes gyógymódokban akkor csináld azt a te dolgod a saját egészséged

2020. júl. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
:D Nem is tudtam, van kínai pánikbetegség is? ami nem igazi? Attól mert még a pánikbetegségnek (meg mint minden betegségnek) van enyhébb és súlyos változata, az nem azt jelenti, hogy könnyebb/nehezebb belőle meggyógyulni. Van enyhe tünetekkel rendelkező rákos beteg, és van, aki szenved egész nap. A gyógyulási folyamat ugyanaz, nemde? Tudom hogy egy súlyosabb betegségből nehezebb az alagút végén a fényt látni, de ez csak egy "illúzió", ugyanúgy meg tudsz gyógyulni mint az enyhébb tünetekkel rendelkező páciens. Te nem hiszel a természet erejében, mert úgy gondolod, hogy ezeket a súlyos tüneteket csak az orvostudomány tudja (vagy az se) kiiktatni. El se tudod képzelni, hogy egy kis ki-be lélegzéstől meg hidegzuhany miatt te majd meggyógyulsz ugye? Pedig így lenne (lehetne) ha adnál neki esélyt. Figyelj, a depresszió se piskóta, szenvedtem mint a kutya, antidepresszánstól már az őrület szélén álltam, voltak annak is mellékhatásai. Talán az ég küldte nekem ezt az embert. 3 hónap alatt lettem teljesen tünetmentes, sőt, jobban éreztem magamat mint a depresszióm előtt. A döntés a te kezedben van, a semmitől nem fogsz meggyógyulni, de a gyógyszerek is csak a tüneteket enyhítik - a baj, ami okozza neked a pánikrohamokat, ami a tudatalattidban van elrejtve azt nem fogja megoldani a gyógyszer. Ahhoz TE kellesz. Hihetetlen tudom, sokan nem hisznek benne, picit teleshopos is, de nekem mi hasznom lenne abból hogy egy holland csávót reklámozzak 22:14-kor? Nekem használt a módszere. Meg még pár ezer embernek. Sokkal súlyosabb betegségeken is, mint ami neked, nekem van.
2020. júl. 5. 22:15
 18/31 A kérdező kommentje:
A gyógyszer a pánikbetegséget nem kezeli, csak a tüneteidet laposítja el. Ugyanúgy lappang benned ez a betegség, amit az a gyógyszer húz vissza. Ha elhagyod a gyógyszert, egyből kirobbanna belőled. Ezzel azt akarom szemléltetni hogy ez a betegség azért van, mert valami trauma, stressz, lappang a tudatalattidban, így jelez a tested hogy valami nincs rendben, és hogy változtatni kéne. Ezt legjobban azzal tudnám szemléltetni neked, hogy tegyük fel, van egy olyan páciens akinek fáj a feje mert rendellenesség van az agyában. Bevesz fájdalomcsillapítőt, és elmúlik a fájdalom. De a tumor, a rendelenesség ugyanúgy ott van, és ha nem szedné a fájdalomcsillapítót, akkor ugyanúgy fájna neki. Érted?
2020. júl. 5. 22:19
 19/31 anonim ***** válasza:

Én értem de a pánikrohamosoknak másképp működik már az idegrendszerük sokkal érzékenyebb mint a normál embernek ezért kapja el őket a roham

Persze lehet beszélgetni róla meg jógázni is vele de ha egyszer egy nyilvános helyen elkap a roham annál kellemtlenebb dolog nincs, úgy megijed mindenki, hogy azonnal rádhivják a mentőt

Ezért jó a nyugtató mert az egy egyenletes kémiai egyensúlyt tart fenn az agyban nincs roham és nincs rosszullét sem bár nem a legegészségesbb ebben élni

Majdnem egy évig gyötörtek gyógyszer nélkül a rohamok és a mindenféle fizikális rosszullét. 3 hónap alatt leőszült a hajam gyógyszer nélkül olyan fokú rosszulléteim és időnkénti erős rohamaim voltak, szóval nekem muszáj szednem valamit

2020. júl. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Na gondoltam írok, azóta nekem nem volt szerencsére, nem tudom hogy a Wim Hof terápia miatt, de majd meglátjuk 1-2 hónap múlva. Veled mi a helyzet?
2020. júl. 11. 15:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!