Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért változik folyton a...

Miért változik folyton a kényszergondolat témája?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy miért változik a kényszergondolat témája? Miért van az, hogy naponta akár 5-6 különböző dolog is beugrik, hogy mi van, ha....?

2020. júl. 8. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
azok törnek éppen utat a tudatalattidból
2020. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én főleg egy mentális betegségtől félek.

S annak a tünetei amik folyamat a fejemben járnak. Sajnos sokat olvastam róla... :(

Persze tudom, hogy abszolút butaság stb... De folyton cikáznak ezek a gondolatok és sajnos szorongást okoznak...

2020. júl. 8. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Mintha magamat hallanám... bár en nem csak hipochonder vagyok, hanem múltbeli rossz emlékek felváltva kínoznak minden nap, vagy a közeli, vagy a távoli jövővel kapcsolatban vannak kenyszergondoltaim es szorongok miattuk egesz nap... teljesen random módon kínoznak
2020. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
S hogy viseled? Vagy milyen igy az élet? Teljes életét élsz?
2020. júl. 8. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Valójában sehogy sem viselem el, elviselhetetlen... gyógyszerfüggő vagyok... a szorongás melle meg borderline is vagyok es régóta depressziós is, a pszichiáter is azt mondta, hogy muszáj lesz befeküdnöm majd a kórházba, de egyelőre nem tudok. Egyébként régóta csak az öngyilkosságot tervezem.
2020. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na ezt a baromságot verd ki a fejedből!

Miért lennél öngyilkos?

Nézz magadba melyen, biztos van családod, biztos van akinek fontos vagy. Biztos, hogy hiányoztál valakinek.

Csinálj olyan dolgokat, amiket szeretsz, hidd el, hogy menni fog, apránként lassan lassan csináld!!!!

Azt hiszed, hogy csak neked rossz?

Nekem olyan idióta kenyszergondolataim vannak, mint pl munka közben, mi van, ha ez most amit csinálok nen is a valóság vagy csak képzelem, hogy csinálom stb... Tudom, hogy egy baromság... Elzárkóhatnék a világ elől és szépen lassan lecsúszhatnék,de nem!! Nem és nem!!!!!

Csak úgy fogsz tudni kijönni ebből, ha nem hagyod el magad. Azt hiszed én nem szorongok? Számtalanszor volt, hogy félre kellett húzódnom kocsival, mert jött egy gondolat vagy hallottam valamit a rádióban és felzaklatott, s ott öklendeztem az út szélén...

Nem vagyok jól, ma is vannakidiota gondolataim, de ha feladom, akkor mindennap, amit eddig küzdöttem értelmetlen volt!!!

Vannak nehéz napok, de itt és most a lényeg!!! Tojd le, hogy ki mit gondol, csak magadnak felelj meg, csak azt nézd, hogy neked mi a jó!!! S biztos, hogy nem a halál!!

Fankadelinek volt egy száma, ami nagyon igaz... Idézem: "a mennyországot nem vágom, ezért nem várom... "

2020. júl. 8. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lennék öngyilkos? Egy halmozottan mentális beteg szerencsétlen családból származom. Látod, te vezetsz, en is akartam, de 18 éves korom óta súlyosan depressziós vagyok, képtelen vagyok akar csak megszerezni a jogsit, vezetni meg pláne... kapcsolatokat kialakítani nem tudok, barátaim egyáltalán nincsenek, parkapcsolatra szintén képtelen vagyok. A pszichológus volt az utolsó reményem, elkezdtem járni es abszolút semmit nem segít. Semmit. Es mindeközben végig kell néznem, hogy a többi ember el is virul es fogalmuk sincs arról, hogy mi az a depresszió vagy személyiségzavar.
2020. júl. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy könnyű életed volt.

Hidd el nekem sem volt egyszerű, volt pár szörnyű autobalesetem, ahol utas voltam és annak a hatására nem mertem vezetni közel 10 évig. Sosincs késő elindulni. Sose!!!

Dolgozol valamit?

2020. júl. 9. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!