Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet az depressziós, aki jól...

Lehet az depressziós, aki jól is tudja érezni magát?

Figyelt kérdés
Nem sajnáltatni szeretném magam, csak próbálok rájönni az érzéseimre, hátha van valakinek valamilyen tapasztalata. Alapvetően eléggé introvertált vagyok, vannak barátaim, de nem feltétlen igénylem a társaságot és eléggé magamba forduló ember vagyok. Ha volt valami bajom, inkább magamban tartottam, mert szégyelltem elmondani a barátaimnak vagy a családomnak. Az utóbbi egy-két évben mindig hangulatingadozásaim voltak. Volt hogy pár napig teljes letargiában voltam, a következő pár napban meg teljesen jól, és ezek váltakoztak állandóan, de nem foglalkoztam vele igazán, mert mikor jól voltam, akkor azt gondoltam, hogy ez a letargia csak épp akkor megtalált, de állandóan visszatért akkor is, ha éppen semmi bajom nem volt. Az utóbbi fél évben azonban állandóan levertnek érzem magam, sose voltam egy társasági ember, de mostanában kifejezzen idegesít, ha egyáltalan hozzám szólnak otthon. Viszont azért nem gondoltam, hogy depressziós vagyok, mert ha emberekkel vagyok, akkor általában nem gondolok arra, mit érzek, és jól is tudom érezni magam, tudok nevetni. Mások előtt nem szeretem kimutatni az érzéseimet. De mostanában ami miatt feltűnt, hogy lehet mégis van valami bajom, hogy mindennel szemben érdektelen vagyok. Régen szerettem olvasni, zenélni, kreatívkodni, sorozatozni. Most már semmihez sincs kedvem egy hónapja nagyjából, még sorozatozni se, amihez nem kell semmi gondolkodás vagy kreativitás. Ha próbálok olvasni, akkor öt perc után megunom és nem is tudok figyelni. Naphosszakat és órákat üldögélek magamban és csak gondolkodom vagy bámulok magam elé, néha elmegyek sétálni, mert ettől függetlenül unatkozom az állandó semmittevéstől. Mikor felkelek, akkor csak azt várom, hogy elteljen a nap, és nem érdekel semmi, mintha nem is lennének érzéseim. Szerintetek ezek lehetnek a depresszió tünetei? 21/L

2020. júl. 27. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet, de valószínűleg nem a legeslegsúlyosabb formája érint téged. Vannak elég enyhe esetek is, de nem értemes annyiban hagyni. Menj pszichológushoz.
2020. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mintha magamról olvastam volna.
2020. júl. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát azért ennek köze lehet a vírusnak is. A bezártság alatt nem nagyon mászkált az ember, elszokott a társaságtól, járkálástól, stb. Nekem is sokkal kevesebb kedvem van egy csomó dologhoz sajna. Még a munkához is, pedig nem voltam lusta oda menni.
2020. júl. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóval így kicsit mind ,,depisek'' lettünk. Újra meg kellene próbálnod társaságba menni, hogy szokd az embereket.
2020. júl. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!