Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondja anya ezt,ha...

Miért mondja anya ezt,ha tudja a hátterét?

Figyelt kérdés

Bipoláris vagyok és már voltunk pszichiáternél.Kaptam rá egy antidepresszánst,de nem volt rám hatással.Kaptam egy másikat és szintúgy nem ért semmit.Most stabilizátort szedek,de néha még vannak hangulatingadozásaim és akkor mindig a képembe vágja,hogy ne legyél már ilyen búval b@szott mindig,embereld már meg magad!Mintha tudnék tenni ellene.(Igen már próbálkoztam ennek enyhítésére)

Ezekre a kijelentésekre mégis mit reagáljak és mit mondjak neki?



2020. aug. 4. 07:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon fárasztó egy ilyen betegségben szenvedő személlyel együtt lakni. Nem várhatod anyádtól, hogy szupermen-képességekkel bírjon, és ne boruljon ki sose. Neked a betegséged a gyengéd, de nem csak te létezel, hanem a hozzátartozóid is, akik ugyanúgy szenvednek a te bajodtól. Elhiheted, nem kis áldozat és nem öröm neki sem együtt élni a bajoddal.
2020. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Én ezt megértem,de nem értem miért kell minden egyes alkalommal a fejemhez vágni.

Itt nem arról van szó,hogy lenyel mindent és bizonyos idő után kiakad,hanem bármikor amikor egy kicsit is csendben maradok vagy nem mosolygok 0-24 ben akkor mindig beszól valamit vagy rosszabb esetbe lekiabál.

2020. aug. 4. 07:53
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Anyukád segíteni szeretne, lehet nem tudja hogyan milyen formában. Segíts neki azzal, elmondod mit szeretnél, hogyan lenne neked könnyebb.
2020. aug. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Neki úgy tűnhet, mintha az ő jelenléte miatt lennél rosszkedvű. Hibásnak érezheti magát. És ettől tehetetlen dühöt érez.
2020. aug. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Az is lehet, hogy egyszerűen kiégett. Az élet reménytelenné válhat valakivel, aki állandóan komor. Nekünk volt pszichés beteg rokonunk, egy idő után csak mereven néztünk magunk elé, mint aki megbénult.
2020. aug. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

4-es.

Erre nem is gondoltam.

Majd megkérdezem erről őt,mert lehet félreértés az oka.


5-ös.

Persze,ha valaki bipoláris mindig komor és nincsenek céljai,az egész életében púp a másik hátán és nem tud nyújtani semmi örömöt a szeretteinek.Biztosan ez lehet az oka.Nem kellene általánosítani egy példából.

2020. aug. 4. 08:02
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Hát nekünk a pszichés beteg rokonunk nem szerzett semmi örömet, hacsak a közös öngyilkosságra biztatást nem veszem annak.
2020. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Tudom, hogy mennyire rossz egy mentális betegnek, tehát alapvetően megértelek.


Viszont együtt élni egy ilyen emberrel borzasztó, kiszív minden életörömöt a körülötte levőkből, még ha néha jobb állapotban van, akkor is folyton azt figyeli feszülten a hozzátartozója, hogy vajon mikor száll el az agya és társai. Igaza van a 4-esnek, mivel anyukádról van szó, lehet még hibáztatja is magát emiatt, úgyhogy ha már jókedvű nem is tudsz lenni, ne fordulj teljesen magadba. Remélhetőleg a gyógyszerek segítenek majd, kitartást nektek.

2020. aug. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
Tedd tönkre annak is az életét aki melletted van. Ha majd anyukád elmegy, mit fogsz csinálni?
2020. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Próbálkozz! Értem, hogy ez egy betegség, hogy ez nem így működik, de ideje lenne befejezni az állandó betegséggel való takarózást. Ha szól legalább a fejedhez kaphatsz, hogy éppen nem normális amit csinálsz és ha más nincs vonulj el. Nem teheted tönkre a körülötted levők életet csak azért mert te beteg vagy. Másoknak is vannak problémái nem csak neked.
2020. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!