Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos mentális probléma. Miért?

Súlyos mentális probléma. Miért?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem. 16 éves vagyok, egy fiú. Volt egy nagyon rossz 1 évem, amikor súlyos depresszióba estem, már-már az idegösszeroppanás szélén álltam, családi, és iskolai ügyek miatt. Sajnos "szövődményei" lettek ennek az időszaknak. Áprilisban lett vége a gyötrelmemnek, a szenvedésemnek, és sajnos azóta érzek fura dolgokat magammal kapcsolatban. Elsősorban súlyos hipochonder lettem, azóta már kismilliószor jártam orvosnál. Soha semmit nem találtak. Megmagyarázhatatlan fájdalmak, érzések gyötörnek nap mint nap. Sokszor mintha folytogatna valaki, mintha zuhannék egyet, ebből pedig legtöbbször pánikroham kerekedik ki. A második dolog, ami aggaszt, hogy egy elmebeteg lettem, ami abban nyilvánul meg, hogy a legkisebb dolgon is nagyon felhúzom magamat. Például egy jó barátommal egy kicsit összevesztünk, de én olyanokat kezdtem el mondani neki, hogy meg fogom ölni, addig folytogatom amég meg nem fullad, eltöröm a nyakad, meg ilyenek. Brutál! Hozzáteszem, sosem voltam egy aggresszív gyerek, meg az aki a középpontba van nap mint nap. Ezek a szövődményei lehetnek a mély időszakomnak, a depressziómnak? Sokszor rámtör a sírás amikor visszaemlékezek ezekre az időszakokra, néha öngyilkosságon is gondolkodom, de mindig arra gondolok, hogy az anyukám miatt nem teszem meg. Annyit szenvedett szegény élete során, hogy csak miatta nem teszem meg. Persze már a saját anyámnak is neki estem, persze nem fizikálisan. Olyanokat is megfogadtam, hogy öngyilkos leszek ha már nem élnek a szeretteim. A másik pedig, hogy már napok óta furán érzem magamat, mintha álmodnám csak a valóságot, mintha egy pillanatra néha nem a testemben lennék, nagyon érdekes, mintha a lelkem teljesen kimerült volna.. A kérdéseim ezek lennének: Szerintetek még mindig depressziós lennék? Miért érzem ezeket a fura tüneteket, miért lettem ennyire hipohonder? Miért lettem agresszív, amikor sosem voltam az, csak ez az időszak után? Kérlek válaszoljatok. Viszont egy dolgot hadd kérjek tőletek. Ne írjátok azt, hogy csak hisztizek, kérlek értsétek meg, hogy ez az időszak számomra a pokol volt, inkább hagytam volna hogy megöljenek mintsem kibírjam ezt az időszakot, nagyon szenvedtem, teljesen k.o voltam.. Tudom, pszichiáter, pszichológust fogtok egyből ajánlani, de ez egyszerűen már annyira belém ékelődött, hogy ezt semmilyen beszélgetés nem fogja megoldani. Bogyók meg pláne nem..

2020. aug. 6. 16:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Még rátesz egy lapáttal, hogy sosem volt apám, nem is ismerem, 5 éves koromban elhagyott, utoljára is 5 éve láttam. Ez is nagyon elkeserít ha néha napján rágondolok. Hogy minden barátomnak ott van egy édesapa, nekem pedig nem. Se nagypapa, se apa, senki. Annyira szívfacsarítónak érzem néha a helyzetemet. Már az se érdekelne ha meghalnék..
2020. aug. 6. 16:41
 2/19 A kérdező kommentje:
Anyagilag viszont nem állunk rosszul, mármint anyukámtól mindig megkaptam mindent, ki volt nyalva a seggem szépen fogalmazva.. Én őszinte leszek veletek, ezért ezt is megosztom veletek. Mégis néha mindenki ellen fordulok, mindenkit utálok, sokszor senkire nem vagyok kíváncsi. Néha bűntudatom is van, hogy mennyi dolgot megtett értem Anya, én meg olyanokat vágok hozzá hogy rádborítom az asztalt meg ilyenek, NEM TUDOM MI VAN VELEM!!!!
2020. aug. 6. 16:44
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
A legutóbbi alkalommal kaptál gyógyszert? Az sok mindent megmagyarázna...
2020. aug. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Látom teljesen össze vagy zavarodva, és kérlek, fogadd meg:

Mielőbbi pszichiáter!


Az a legjobb, hogy tisztában vagy magaddal, és hogy nincsen önkontrollod, muszáj valamit tenni.

2020. aug. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem kaptam gyógyszert, mivel még nem is voltam pszichiáternél.. De ez is idegesít, most szerintetek a helyzetem PSZICHIÁTERT azaz pszichiátert igényelne? Azért basszus. Nem vagyok egy skizofrén, vagy mittudomén. Értitek. Ez nem túlzás kicsit? Pszichiátrián tényleg igazi elmebetegek vannak.
2020. aug. 6. 16:52
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja meg természetesen ebben az esetben is előjött a hipochonder énem, én agydaganattól kezdtem el félni.
2020. aug. 6. 16:54
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, a pszichiáter jobban tud segíteni, mint egy pszichológus. Nem kell félned tőle, embernek fog kezelni. Túl leszel rajta. Kérlek
2020. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
16 évesen semmi gondom nem szabadna lennie, mi lesz ha majd 40 éves lennék, amikor el kell tartani a családot, a pénzügyeken aggódni, én ezt nem fogom bírni. Úgy érzem, hogy ezt az élet játékot nem nekem találták ki.
2020. aug. 6. 16:58
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérj olyan helyen segítséget, ahol tudnak is adni! Ne itt gyk.-n!
2020. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hiszti. Bajod van,és ezt belátod,ez az első lépés. Nagy bátorságra vall hogy magadnak beismered hogy baj van, és az is hogy kiírtad a netre, még ha anoniman is. Szóval bátor vagy szembenézni önmagaddal. Úgyhogy kérlek építs erre a bátorságra, és tedd meg a második lépést is: menj el pszichiáterhez.

Kérdezted, nem-e túlzás ez. Nem az. Nem veled, nem a személyiségeddel van a baj, hanem van egy pszichés betegséged, ami megkeseríti a te életedet is, de barátaidét, családodét is. De ezen lehet segíteni. Ha a fogad fáj, fogorvoshoz mész, ha a bőröddel van valami, bőrgyógyászhoz. Neked pszichiáter segitségére van szükséged, ami nem szégyen. Szerintem az már inkább szégyen ha tudod hogy bajod van de nem teszel ellene.

2020. aug. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!